Haščák na slobode

Hierarchia chobotnice je jasná.

Len pre zopakovanie:

1. Haščák velil Kočnerovi. 

2. Matovič je strana, ktorú nepriamo zriadil Haščák.

3. Matovič a Lipšic sú jedna ruka, napojená na zahraničné služby.

Ich ďalší poskok je Boris Kollár.

Matovič dal šimpnazom do ruky samopal a tí začali strielať. Mikulec, Naď, Kolík, Remišová, Krajniak - besná päťka.

 

V ten deň, keď zatkli Haščáka, 1. decembra, bolo zasadanie toho krízového štábu, na ktoré vždy chodil Matovič. V ten deň neprišiel, ani nevysvetlil, prečo neprišiel. Bol "doma" v šoku a určite zisťoval, čo sa deje a prečo niekto urobil takú hlúposť. Vysvetloval iným, že sa to spraví.

Trvalo to mesiac, ale spravilo sa to. Média celý čas Haščáka nechali na pokoji, nebola žiadna štvanica, ako v prípade iných zatknutých.

Zatknutie Haščáka bol len niekoho omyl. Ten môže teraz len dúfať, že nedôjde k "odjebaniu čuráka", ako Haščákovi svojho času hlásil svoje aktivity Kočner.

Nejde teda len o to, že žijeme v plutokracii, kde je majetok nad zákonmi, kde majú ľudia práva podľa toho, koľko majú majetku, finančnej moci.

Ide tu aj o to, že Matovičova vláda je - zatiaľ - podriadená penťáckej skupine. 

To slovo "zatiaľ" má vlastne dvojitý význam. Nevytrhne sa spod jej vplyvu. Skôr bude haščákovcami zvrhnutá. 

 

Momentálna slovenská vláda pracuje na podriadení Slovenska tým najhorším štruktúram z USA. V prvom rade v armáde, ale aj v justícii a podobne. Stávame sa doslovne kolóniou, banánovou republikou. Sú to procesy, o ktorých sa nepíše, a ktoré ani poriadne nevidno - ale stále to beží.

Do istej miery už aj vplyv USA upadá, ale tieto procesy pokračujú zo zotrvačnosti.

Blaží ma predstava, že raz sa ukáže, že žiadna ruka Ameriky tu už nie je a krutá ruka davu zopakuje procesy francúzskej revolúcie. Samozrejme, nebudú nosiť hlavy na halapartniach, je moderná doba a majú moderné zbrane. A rovnako samozrejme, humánne, v mene ľudských práv, ako ináč.

 

 

 

 

 

nové