Hyeny v Paríži

Centrum Paríža sa stáva miestom bez zákona. Gangy prevažne mladých cigáňov okrádajú turistov vo dne v noci. Napríklad priamo pri vyberaní peňazí z bankomatu.

Tento príklad okradnutia turistu je z Veľkonočnej nedele priamo pri chráme Notre Dame. Tlstá cigánska soplaňa vytrhla staršiemu turistovi prachy z automatu a celá smečka v pohode odchádza. Četníka niet.

 

 

„Nikoho a nič nerešpektujú, chcú peniaze a šperky,“ povedal jeden zo svedkov krádeže a dodal: „Keď sa k nim priblížia policajti, zasmejú sa a utečú. Centrum Paríža sa stáva miestom bez zákona."

Tieto prípady sú tak časté, že francúzska polícia zareagovala tzv. „systematickým vysťahovaním“ Cigáňov z centra. Najčastejšie kradnú v skupinách, ktoré z veľkej časti tvoria tínedžeri, počas dňa aj noci.

Cigáni do Francúzska prichádzajú prevažne z Rumunska a Bulharska. Podľa ministra vnútra Manuela Vallsa sú neprispôsobiví a mali by byť deportovaní.

Pánovi Vallsovi odkazujeme, že nech je so svojimi rasistickými rečami a so svojím deportovaním opatrnejší. Len nech si Cigáňov nechá a nech ich len pekne demokraticky a liberálne prevychováva. Rečí od jemu podobných, ako to ide ľahko, len treba chcieť, sme sa napočúvali hodne. Nech teraz úkáže kultúrna francúzska spoločnosť, ako sa dokáže vysporiadať s problémami a že tieto sú odstrániteľné výchovou a sociálnym zaradením, hm, hm, v žiadnom prípade nie sú dedené geneticky.

Alebo nech francúzska spoločnosť stiahne chvost a prizná hlboký základný omyl svojej súčasnej spoločenskej paradigmy, chrániacej zdegenerované etniká a úpadkové perverzné subkultúry. Francúzi už prakticky zničili tradíciu a kultúrne dedičstvo svojich predkov, za čo sa môžu len a len hanbiť.

Ľubov

Vieš ,čo ma napadlo v tejto súvislosti? Že koľko si ten francúz práve vyberá. Moja neterka mi rozprávala nedávno tento osobný zážitok z centra BB. Prišla k bankomatu a zistila,že niekto si tam zabudol 20 eurovku,trčala tam. Vzala ju ,a postavila sa kúsok vedľa. Jasne,sociálne cítenie sa ozvalo,kto si vyberá 20 eur? O chvíľu skutočne pribehla pani,asi 50 a obrátila sa na moju neter,či si náhodou nevšimla v bankomate 20 eur,že ona si ich tam zabudla,lebo sa veľmi ponáhľala .....,no a keď tú dvacku dostala,vraj sa jej niečo v očiach zablyslo,nazvime to výdych. Moja skúsenosť od bankomatu je trochu iná,slušne pôsobiaca dôchodkyňa ma oslovila,či by som jej nedala na mlieko,je vraj hladná. Povedala som jej,že pani,ja vám to mlieko kúpim. Povedala mi,že nech si svoje mlieko strčím do.....však viete. No ale späť do Francúzska,on iste nevyberal dvacku. Ale to neznamená nič.Musíme byť v strehu,každú minútu,pretože toto je Európa.

Norman

napadá niečo iné - v tom prvom aj druhom obrázku ťuká a nevšíma si, že je okolo neho skupinka vagabundských deciek. Holt - tolerancia v praxi. Keby sa bol obrátil a cigáňov VČAS odohnal, bol by z neho rasista, ale nebol by prišiel o peniaze a o pocit bezpečia (taká lúpež, aj takáto "nenásilná", vraj dokáže otriasť pocitom istoty obete, tomu verím).

Čo sa týka čoraz väčšieho počtu žobrajúcich babiek v našich mestách, zaviedol by som jeden zákon:
každý, kto narazí na žobrajúcu babku, bude ju môcť doviesť do parlamentu a tam za jej utrpenie odstreliť jedného poslanca.
Alebo ešte lepšie do ľubovolnej banky a odstreliť jedného riaditeľa banky, tých je tiež dosť.

No, to je samozrejme len taká alegória, bolo by neľudské ťahať babky z ulice tak ďaleko.

Stefan

Správne si to napísal Norman. To sú plody tej jakobinskej moderny, ktorú oslavujú pravidelnre v tej svojej Velkej Francúzskej revolúcii, čoby žáklad demokratizmu ktorý si tak so slasťou vychutnávajú. Vystihol si to presne, revolúcie neprinášajú nič tvorivého, úžitok prinášajú len režisérom takýchto tragikomédií.

s1

Na Hlavnej železničnej stanici si kupujem lístok na MHD a nejaká cigánga mi agresívne trhá z ruky výdavok z automatu. Všade plno ľudí. Nechápajúc sa jej pýtam "čo to robíš"? Skoro som ju nafackoval.

Geopa

:-D Ved minule som čital kdesi že v Belgickom Gente mali problem z 5timi ciganskimi rodinami, nevedeli čo maju s nimi robiť,,, a taký nas idu povýšenecky poučovať ako sa mame spravať voči ciganskej stoke...

Náhodný okoloidúci

Prečo urážate hyeny tým, že ich meno používate pre ...?

nové