Jedenásť dní

Toľko zostáva kyjevskej junte, aby zabezpečila uhlie na prevádzku teplární na Ukrajine. Donbas, hlavný dodávateľ energonosiča, je paralyzovaný záchvatom zabijactva, ktorý juntu posadol na Euromajdane, a tak Kyjevu odstavenému od teplej vody hrozí, že si ju nebude zohrievať elektricky v bytových bojleríkoch, ale v hrncoch na dvore. Lesov na podkur je ešte okolo Kyjeva dosť.

Jaceňjuk, ktorý by sa najradšej videl oddychujúc na Floride - alebo v ktorejkoľvek inej prdeli, len nie v Kyjeve - sa obrátil na kamarátov v Poľsku, s ktorými ho spája hardcore rusofóbia. A čo urobili kamaráti? Ukázali mu prostredník. "Sami máme málo", odvrkli. Veru, európska energetická bilancia nevyzerá pekne a ukrajinská platobná disciplína ešte menej. Pomocnú ruku idú podať - Austrália a Nový Zéland. Sľúbila protinožcom Veľká Británia, že veľkoryso a nezištne zaplatí ukrajinský uhoľný účet? Alebo im kyjevská junta oferuje tučné kúsky ukrajinského "privatizačného" megapirohu?

Jedenásť dní. A taký veľký Indický oceán.

Máme priamo na našich hraniciach totálne skrachovaný štát ovládaný extrémistami, z ktorého trčia len a len problémy, od energetickej nedostatočnosti po ďalší golodomor. Sme normálni ľudia, a tak sa pripravme na program "Nakŕm svojho Ukrajinca". Urobíme to, ale nezabudnime zároveň kopnúť do papule tých, čo Ukrajincov do tohto marazmu zatiahli - americkú administratívu a buzerantských beneluxov v Bruseli.

 
Autor: 
Norman

Možno.
Ale obávam sa, že na Slovensku bude platiť program:
"Nakŕm svojho Slováka"
a ani ten nebude spoločnosť schopná zvládnuť.

A ešte sa obávam, že naši hrdinovia nerozkopú papulu ani jednému sluhovi američanov a buzerantských beneluxov. Tí pudlíci vedia len oslavovať SNP, nič viac.

Ema

Aušak Bielorusko akosi vypadlo zo správ, akoby ani nejestvovalo. Len zmienka, že Poliakom žerúcim domáce jablká "proti Putinovi" už oťaželi bachory a vozia svoju produkciu do Bieloruska, aby ich tam prebalili za bieloruské a vydodali do Ruska. Nevadí, že vyzerajú ako idioti, haličskí paznechti mali vždy talmudistické ospravedlnenie pre svoju povahu sráčov. Napríklad, že neviditeľná ruka trhu.

Iné sa o Bielorusku nespomína. Ak prestane dodávať Ukrajine, ktorá nemá jedinú poriadnu rafinériu, benzín a naftu, testosteróni z Pravého sektora budú fičať do Novorossije na bicygloch, bambitku priviazanú o rám. Nakoniec, je to tam tradícia, tie seriózne stroje so značkou Ukrajina.

Prvé Kamazy po vyložení humanitárnej pomoci sú už späť v Rusku.

Stefan

Ako to tak všetko sledujem tie udalosti na Ukrajine, konečne začínam aspoň trochu vidieť do okolností, ktore viedli kedysi k tomu golodomoru na Ukrajine. Vychádzajúc z myšlienky že história má snahu opakovať sa, tak ten golodomor, ktorí doposiaľ Rusom toľko veľkohubo propagandisticky vytýkali bude mať predsa len svoju podstatu v Haličských chazaroch a v ich zdegenerovaných povahách, tak ako to vysvetľuje jedna z mnohých téz. A západ ich možno aj znovu nechá pokojne poskapíňať od hladu a potom bude zas veselo ukazovať prstom na Rusov. Tak ako kedysi. Nikde ani len zmienka čo i len snahy vyjednať s boľševikmi dodávku potravín hladujúcim Ukrajincom. Žiaľ, neboli záruky, že z toho obrovského Ukrajinského piroha, by si mohli po humanitnom zainvestovaní niečo privatizačne odkrojiť. A zo západu nič neni zadarmo. V súčasnosti to vypadá trochu inak, ináč by sa Merkelka neunúvala na návštevu ako prvá.

Truhlík
Čo som čítal novoruské zdroje tak tam uvádzali zásoby uhlia na tri týždne ale to je v postate jedno. Ja ináč obdivujem tú odvahu kyjevskej junty sedieť na sude s pušným prachom a vidieť kedy zapálený knôt vojde dnu. Alebo je to cynizmus žida ?
Ema

Za okolností, že teplárne budú odstavené okamžite a neskúrené uhlie sa rozkradne pozvoľným tempom.

vp

Ale čo čaká nás a Európu?

Že by to tučné prasiatko bola EÚ?
http://cs613417.vk.me/v613417709/1d1de/XonyHwv0E0M.jpg
Kto nemrzne, je moskaľ.

hah

"hrdinovia majdanu - vráťte nám teplú vodu!!"

Občania Kyjeva, teda tí čo si z očí zotreli sadze zo spálených majdanských preumatík a krvou podliate vojnou rozšírené zrenice sa im opäť vrátili do normálu - začínajú bilancovať:
- roboty нет
- peňazí нет
- ekonomickej stability нет
- mužov, čo ich odviedli na východ do vojny zrazu нет
- a ani tej teplej vody нет

http://cassad-eng.livejournal.com/66052.html

to všetko pred Majdanom ako-tak bolo, ale teraz нет. čo dodať..?
žiada niečo veľké, najlepšie ruské premalovať na žlto-modro
http://rt.com/news/181644-moscow-skyscraper-ukrainian-flag/

a pekne, po ukrajinsky zvolať "Slívi Ikrijíni!"

firstovka

Ukraina. Blízka budúcnosť.
Muž prinesie domov zajaca.
- Žena, upeč zajaca na masti!
- Nemáme masť...
- No tak ho upeč na masle!
- Nemáme maslo...
- No tak upeč len tak, na plyne!!!
- Nemáme plyn!
Chlap sa nahnevane napriahne a vyhodí zajaca oknom.
Zajac beží a kričí: - Slava ukraine! Gerojam slava!

Náhodný okoloidúci

Patrilo by sa všetkým tým, čo by chceli na Ukrajine prichmatizovať pripomenúť, že junta, ktorá su sprivatizovala ukrajinskú vládu, nemá žiadnu legitimitu, nemá právo niečo predávať, a ak aj niekomu niečo sprivatizuje, obchod sa bude môcť vyhlásiť za neplatný.