Kto vyhral voľby v Alžírsku?

Neviem.

A ani ma to nezaujíma.

A obávam sa, že taký postoj budeme mať už onedlho aj k dianiu na francúzskej politickej scéne.

Skončilo prvé kolo francúzskych volieb, ktoré dopadlo podľa oficiálnych predpokladov. O tom, že tieto voľby sú zrejme posledné okno možnosti pre relativne pokojnú ale potrebne dôraznú ústavnú zmenu v Európe, to sme už písali a debatili tu.  Ďalších povedzme päť rokov sa týmto spôsobom už situácia neudrží. o nejakých ďalších päť rokov bude zrejme neskoro na pokojné zmeny, aj ak by obyvateľstvo potom už chcelo. Dovtedy buď niečo niekde povolí , prudko ... alebo teda systém bez obrany odumrie a prepadne sa do chaosu. Nie navždy, pravdepodobne do historicky krátkeho chaosu dvadsať tridsať rokov, ktorý skončí v niečom ťažko presne predvídateľnom, ale nazvať sa to dá  - v niečom postapokalyptickom.

Názory, predpovede a zúfania prosím uvádzajte sem pod článok :-)

Ale ešte si niečo nechajte na ten 7. máj. Ale to bude bodka, ak to  Frontu Nationale nevyjde, na voľby v Nemecku nemá zmysel čakať ako na udalosť čo len trocha významnú. 

Ale nech nás teší, že sme vždy mali v podstate pravdu. Vždy sme hovorili, že voľby sú mechanizmus nedostatočný a neflexibilný a že populácie, spracováané a oblbnuté systémom, nedokážu za súčasnách skromných pomerov osvety alternatívou chápať a pochopiť dynamiku moci. Je to chémia, občas zafunguje katalyzátor, ale procesy majú svoj predurčený priebeh.

 

 
Autor: 
téma: 
Buheh

To je jednoduché. Rovnako ako dopadnú vo Francúzsku. Vyhrali Alžírčania.

Prežil

Informácie sú pre nich tabu, produkujú virtuálnu realitu.

Podstata sú čísla, a tu sú v grafickom vyjadrení:

http://www.lemonde.fr/les-decodeurs/article/2017/04/24/presidentielle-ou...

Pozrite si výsledky FN a hneď je všetko jasné:
http://s1.lemde.fr/assets-redaction/img/presidentiellesT1/T1/lepen_commu...

Biele miesta sú veľkomestá, kde sa dá obchodovať s narkotikami, prostitúciou, okrádať turistov, ... atď.!

Ich bezprostredné okolie opak. Čierne miesta okolo Paríža sú bydliská strednej vrstvy a boháčov, ktorí húfne utekajú z tradičných štvrtí boháčov.

Demografia nepustí ...

Norman

Akoby Francúzsko bolo doslovne rozdelené na severo-východ a juho-západ . A, samozrejme, zhnitý Paríž jednoznačne podľa príkazova medzinárodnej mafie.

Púpavová

Názor mám takýto: Do siedmeho a dosť! To bude ťažké.Predsa len,nalejme si čistého vína,čo to v ňom pláva? Nuž,všetci sme už troška závislí.Prepáč Vango,si toho tiež dôkazom:)).S kyslíkovou maskou,napojený na infúziu,ale Le Mond musí byť.A keď nie závislosť,tak je to koníček a životný štýl.Čiže,navrhujem ešte pozrieť si ešte televízny duel Le Pen-Macron,potom druhé kolo,a ak sa stane zázrak,a Macron dostane menej ako 50%,zase sa radujme!

Predpoveď: Macron získa 60 % a my budeme už ale naozaj Francúzmi opovrhovať.

Zúfania: Pokial už nebudem pozerať Pod lampou,nebude.

Prežil

Niekoľko rád, ktoré sa Vám dúfam nebudú hodiť.

1. Rakovina je kráľovná nechutných diagnóz a treba s ňou jednať královsky. Teda nie sedliacky vyhýbať sa bolesti a piť kapustovú vodu. Vyrezať a to čím skôr a čo najradikálnejšie.

2. Pravdpodobnosť prežitia závisí od postoja - čím rýchlejšie a radikálnejšie - tým je väčšia. Od 90% na život minimálne 10 rokov po promile s kapustvou vodou.

3. Doba liečby tak isto - kolíše od 10 dní cez desiatky a stovky dní až po tisícky dní veľmi bolestivého umierania. Neváhať!

4. Pripravte sa na nechutnosť situácie a postoj prasaťa idúceho na bitúnok je najmúdrejší! Potom Vás nič neprekvapí.

5. Zoberte si zo sebou iPad (alebo podobný ľahký tablet, čím menej váži tým lepšie), kartu na bezdrátový Internet, Wifi v nemocnici neočakávajte. A nezabudnite si okuliare! Umožní Vám to zostať v kontakte s realitou mimo slzavého údolia a udržať si posledné zbytky ľudskej dôstojnosti prasaťa na bitúnku :-D!

6. Keď Vám budú vymieňať infúznu flašu, zaspievaje sestričke častušku https://www.youtube.com/watch?v=Sa4P4uVUVOs pokiaľ zvládneš na posteli pohybuvú kultúru budeš mať úspech!
Primárovi pneumológie, keď Vám oznámi rakovinu pľúc, zaspievajte
https://www.youtube.com/watch?v=WPmJwFqV8Lg

nonula
nonula

Prezil zil pre...
Pre-zitie bolestou mu bolo neznesitelnou,
pre- rastla ho myslienkou zhmotnenou,
na pre-nieco, co az teraz v nom vrie.

Prezil znova narodeny vie,
laskou k sebe, ze je uz nie pre...
Je silny sam so sebou-zije.
Moze ostat, moze odist.

Pre-zil, zil, seba-zije.

Dakujem Ti dusa introvertna.

Norman

sú dve skupiny.
jedni nechcú odísť,
druhí nemôžu odísť.
bola aj tretia, tí mohli-boli schopní odísť.
ale tá už tu, logicky, nie je.

nonula

...si zabudol.

Norman

logike sú podriadení aj bohovia aj bodhisattvovia...
Do niektorej kategórie určite spadajú. Neviem síce, kedy si naposledy nejakého bodhisattvu stretol, ale čiste aj podľa teórie sú spolu s ježiškom a divoženkami v kategórii "nechcú".

Rose

Ale... Tvoju vec.

Rose

Ale... Tvoju vec.

Prežil

"my budeme už ale naozaj Francúzmi opovrhovať" ... Chyba, treba využívať pozitíva tamojšej kultúry do poslednej chvíle. Ak pôjde všetko dobre v lete navštívim Paríž a beriem foťák a ťažký 80-200. Pošlem fotografie tamojšej reality.
Ležal som s občanom ZSSR (žil v tom bordeli 35 rokov) a ten na odpoveď na otázku ako to dokázal odpovedal klasickým filozoficky bohatým vtipom (preložím, ale v ruštine znie lepšie)

Prišiel generál na inšpekciu kasární a zacítil strašný smrad z latríny. Zakrtútil nosom a povedal múdru vetu:
Smrdí!
Ale maličko pesedíš a nič necítiš!

Tak je to aj s Francúzmi, oni sa v tom multikultúrnom smrade už adaptovali! Jean Reno (don Juan Moreno y Herrera Jiménez :-D) to vystihol so svojou sedliackou logikou dokonale

http://www.lexpress.fr/actualite/societe/jean-reno-critique-l-integratio...

"Ceux qui se sont intégrés sont les non-musulmans" - kto sa integroval, tak to sú nemusulmani Francúzi - a idú ho médiá zožrať!

syria
Prežil

Je to na hrane kremačného humoru, ktorý reaguje na problémy tým, že sa im posmieva. :-D

Aby bolo jasné ohľadom kráľovnej nechutných bolestivých nemocí, musím uviesť ešte niekoľko faktov.
1. Patrím do kategórie pestovateľov karfiólu – u nás v rodine sa inak neumiera. Asi je to tým, že nepestujeme v sebe priveľa úzkosti a zlosti. A nakoľko okolo mňa pomrelo už množstvo ľudí a niektorí ešte trpia, berte moje úvahy ako dôverného priateľa jej výsosti Rakovina. :-D
2. Leukémia, Hočkin a podobné radosti sú trochu špeciálny prejav jej chúťok. Ja hovorím klasike – pestovanie karfiólu vo vnútornostiach. Vrchol nechutnosti, prejavujúci sa podľa hriadky, ktorú si vybrala.
3. Vďaka modernej medicíne som špeciálny prípad. Nemal som žiadne príznaky, bolesti, biochémia OK. Užíval som si život s čašou kvalitného vína v ruke a experimentovaním v kuchyni. A predstavte si, kontrola a bum bác – na obrazovke karfiól v bruchu 5 cm. Situácia „Trest Boží“! :-D
4. Samozrejme ma napadla možnosť mávnuť rukou a nechať všetko plávať. Ale dôverná známosť s jej výsosťou mi nedovolila strčiť hlavu do piesku. Vedel som, čo by sa stalo – karfiól by nekontrolovateľne rástol a začal prerastať z hriadky na hriadku. Pridala by sa brokolica, ružičkový kel a taká záhradka v bruchu býva šialene bolestivá.
5. Mám okolo seba milujúcu rodinu a prípadný útek do záhrobia by brali veľmi osobne ako prejav nedôvery. Jednoducho ohľad na okolie mi nedovolil nezdvihnúť hodenú rukavicu.
6. Musel nastúpiť rizikový management. Vďaka Internetu máte k dispozícii štatistiky prežitia a úspešnosť rôznych metód liečby. Pravdepodobnosť že karfiól zničíte zalievaním čajom a kapustovou vodou je tá istá, ako že padnete na poli slávy na chirurgickom stole. Obe varianty sú možné a na žalostnej úrovni percent.
7. Kapustová voda je poslednú variant a posledný výstrel na jej výsosť zo zúfalstva. Čo neuznávam tak to, aby niekto zo zbabelosti (nechuť trpieť) ju vybral ako prvú a potom sa čudoval, že sa splnila pravdepodobnosť 90 + x, ktorú mohol predvídať. U klasického karfiólu zaplatí tvrdú cenu. Bolestivá operácia/pitva s trvaním krutej bolesti mesiace.

Bude to trvať ešte týždne, kým ma prestanú bolieť rany. Ale jej výsosť sa nemôže sťažovať, že sa zaplietla zo zbabelým pštrosom. :-D