Múry medzi nami - vďakabohu

Ľudia sú oblbovaní, ale život sa len tak ľahko nevzdáva. Pamätáme si, či už si takmer ani nepamätáme, keď niekedy v 90-tych rokoch niekde v Čechách mal byť postavený akýsi prvý múr, oddelujúci časť s cigánmi od normálnych ulíc. To bolo vtedy kriku, všetci aktivisti dostali záchvat epilepsie, išlo to až do Bruselu. Už vtedy som sa čudoval, prečo to tí ľudia v tom meste tak robia - prečo definujú, aký účel má ten múr.

Dnes je situácia iná. Aj sionistické média priznávajú, že múrov pribudá, len v Košickom a Prešovskom kraji ich narátali 8. A rezignovane konštatujú, že samosprávy sú - napodiv - svojimi pánmi. Sami si schvália stavbu, nikomu do toho nenechajú kecať, postavia a fertig. Niekedy ešte aj pekne pomalujú. Mimovládne američanmi platené organizácie asi môže šlak trafiť.

A ešte to tí primátori aj drzo komentujú! Viceprimátor Serede pán Lubomír Veselický sa vyjadril: "Jednoducho sme povedali nie, budete sa správať tak, ako my chceme a bude čisto“  a postavili plot, zabraňujúci asociálom znášať smeti k Váhu. Ej veru, rozum na rovnako úspešné  a pozitívne konanie je k dispozícii aj inde - čo chýba slovenskému národu, to je odvaha a vôla. Ale ako vidno, dá sa to. Bojíte sa, že za vami príde niekto z Bruselu a bude sa vás pýtať? Nebojte sa, nepríde.

A tak len naše potkany pištia. Vraj ani v zákone nie je definovaný pojem "segregačná stavba". No , smola :-)

 

Treba priznať, že som kôli tejto "reportáži" necestoval na divoký východ. Nebol som tam, nevidel som - ale ani nepotrebujem, aby som vedel. A podobne nepotrebujem vidieť - okrem múrov pribúda na Slovensku aj zbraní. Je to nevyhnutná vec patriaca k múrom. Nevidel som, ale viem. Čo sa týka prežitia - ľudia nie sú blbí.

 
Autor: 
Ema

Zo smetiarne, správa o brutálnom prizabití 84-ročného staríka v Kecerovciach:

 

Desiatky policajtov, vrátane kukláčov, obsadili dnes popoludní osady  v Kecerovciach a v Kecerovských Pekľanoch. Zatkli troch ľudí a zaistili  podozrivé predmety.

 

Udialo sa tak v súvislosti s brutálnym napadnutím 84-ročného dôchodcu, ktorého  sa pokúsili zavraždiť. Napadla ho trojica osadníkov po tom, čo ich dôchodca vyrušil pri krádeži v  sklade na dvore jeho domu.

„Keď do batohu nakladali veci, prekvapil ich majiteľ domu. Zaútočili na neho  a dvakrát udreli do hlavy. Spôsobili mu ťažké zranenia,“ povedal nám policajný  hovorca Alexander Szabó.

Po útoku bolo na mieste veľa krvi, policajti do niekoľkých hodín zadržali  troch mužov. Najstarší mal 25 rokov.

Dnes pátrali po ďalších páchateľoch, ktorí mali s útočníkmi spolupracovať. Odviezli troch s putami na rukách. Pri zatýkaní znel osadou srdcervúci plač partneriek a matiek zadržaných. Miestni zásah nechápali.

„To jedného gádža udrú a toľko policajtov príde?“ kričal jeden z chlapov. K  incidentom nedošlo, polícia mala zásah plne pod kontrolou.

 

Manželka napadnutého: Ťali mu do hlavy sekerou

Syn napadnutého muža Jaroslav Ruščák sa na zásah polície prizeral: „Otca  skoro zabili. Sekerou mu rúbali do hlavy. Neviem, dokedy budeme tolerovať takéto  správanie. Nevinného človeka pomaly zabijú? A potom sa pýtam, kto tu je  diskriminovaný.“

V čase útoku bola s manželom doma jeho žena. Ona volala políciu aj  sanitku.

„Počula som, že sa niečo na dvore hýbe, pes brechal. Rozsvietila som a vyšli  sme na dvor. Počuli sme niekoho utekať. Vrátili sme sa dnu a kým som volala  políciu, manžel sa šiel pozrieť do skladu, či mu neukradli kosačku. Tam mu našou  sekerou zarúbali do hlavy. Potom prešiel pár krokov a odpadol,“ opísala incident žena napadnutého.

 

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6866746/policia-po-brutalnom-utoku-na-starceka-prehladala-dve-osady.html

 

Kecerovce, Kecerovce...nie je to tá bukolická dedinka, kde smetiari týždeň bivakovali a natočili dojímavý seriál o dobrote, šikovnosti, usilovnosti a vzornom spolužití s miznúcou menšinou gádžov? No, zas je ich o jedného menej.

 

elle
ze vas otec zomrie na zatatie sekerou do hlavy od smradlaveho cigana? Ze takto sa odoberie z tohto sveta? Alebo ze vasu matku po 80ke znasilnia a zabiju niekolkymi bodnymi ranami do hrudnika a tvare? ...bezna realita na vychodnom Slovensku. Katastrofa....a stale nic.
Ema

Isté platené štruktúry, ktoré by mali v Rusku štatút zahraničného agenta, kontrolujú v spolupráci s korporátnou mediálnou stokou, či polícia voči vrahom, zlodejom, požieračom labradorov ukradnutých z dvora gádžov a dementným bordelárom nezasahuje "príliš tvrdo".

slaven1
sword
V Ceskych Budejoviciach dali oponentom multi-kulti razenia, podporovaneho istymi platenymi strukturami europskeho vyznamu ,statne organy jasne najavo,ze vecne opalenych ,,si nedame,, . V mensom rozsahu,ale rovnako agresivne to bolo ,,vysvetlene,, zufalym obyvatelom Sariskych Michalian. Takze,lahke to nebude,mury sa stavaju,labradory,vlciaky,saty,uroda...... miznu z dvorov dalej,frustracia narasta....... Do kedy?
slaven1

Ranná správa so "sociálky":

Dobrý večer, chtěla jsem Vás požádat o zveřejnění mého příspěvku který se týká napadení 16ti letého chlapce v Ústí nad Labem - Krásné Březno. Pro přesnější informace: Včera večer (15.6.2013 - sobota) okolo 22:30 bodl mého brášku cikán zezadu do hlavy.. Nemohl takové napadení čekat.. Stalo se to na zastávce AUTOŠKOLA v Krásném Březně poté co z trolejbusu číslo 55 vystoupil. Prosím případné svědky, aby kontaktovali Policii ČR, přece se nemůžeme nechat diskriminovat!!! Policii dorazila bohužel pozdě, takže pachatel je neznámý.. Také jsem chtěla poděkovat lidem, kteří svým křikem upozornili řidiče MHD a ten duchapřítomně zareagoval a trolejbus zastavil, kdyby se tak nestalo, nemusel tu už s námi být a také těm, kteří mu na místě poskytli první pomoc. Všem mockrát děkuji. Na mém profilu najdete i foto, které můžete taktéž sdílet. Byla bych Vám velice vděčná, alespoň by lidé byli opatrnější. Nikdy člověk nemůže tušit, kdy se to stane právě jemu.

Napadnutý brat

Správu napísala J. K. M. S. (Vypípané meno aby sme zachovali ako také súkromie). ČTĚTE: Pohled přerostl v surový útok - deník.cz. Dočká sa Ústi nad Labem zásahu kukláčov, heh?

slaven1

Čo je to - nové normálne?

Brutální rvačka v Praze: Skupina Romů zmlátila čtyřčlennou rodinu! - Blesk.cz

Česká zbrojovka platí PR kampaň na zvýšenie predajov svojich výrobkov?

Norman

Normálny trend, ktorý sa bude stupňovať. A ako vidno, ani veľké mestá nebudú ochránené - čo je dobré. Zaujímavé, že sa to začína prejavovať a možno aj riešiť viac v Čechách - i keď je mnoho faktorov, čo to môžu vysvetliť.

Chcel som sem dať do archívu samostatný článoček - ten prípad s 84 ročným dedkom z Keceroviec - s fotkou, ako vyzerá človek, ktorému dvakrát riadne zaseknú do hlavy. Ten ded musí mať život z ocele, že to prežil - ale trvalým bolestiam a komplikáciam do smrti sa určite  nyvyhne. Keď už nebudeme hovoriť o kozmetických (ktoré poedzme v jeho veku ... no, v každom veku sú hrozné)

Videl som to v správach na Markíze a aj jedno video som vyhrabal kdesi na webe, ale nikde žiadna stabilná  fotka, o Smetiarni ani nehovoriac - to je jasný prípad cenzúry, explicitnej cenzúry kolujúcej po redakciach. Ak niečo nájdeš ... ale najlepšie bude, keď niekto na východe spraví osobne fotky a reportáž a niekde to dá. 

Keď pred pár rokmi jedného polovníka škaredo dodriapal medveď, tiež na tvári,  bolo to všade haló a chudáka ťahalai viackrát priamo do TV - zrejme je spoločenská nebezpečnosť medveďov v horách ovela väčšia, ako nebezpečnosť tých hyen priamo medzi nami. Za meveďom treba ísť v princípe do hory, tamtí potkani prišli za dedom priamo do jeho domu. A budú nás navštevovať častejšie. Áno, už teraz je to normálne.

Zabiť (starého) človeka sekerou ranami do tváre - to je horšie ako to rituálne podrezávanie fanatikmi.

 

 

 

Norman

ktoré sa vtedy len začínali na internete pod novinami, práve motivovaný prípadom, keď v Bratislavskom autobuse cigáni dobodali na smrť mladíka, ktorý upozornil na to, že tam kradnú. Bodli ho -pokiaľ viem- do chrbta.

Kedy to bolo? Okolo roku 2000, už neviem ani jeho meno, už asi takmer nik nevie jeho meno - pamäťník, na rozdiel od feťáka Tupého, nikde nemá.

Nebudem hladať teraz na webe, detaily teraz nepotrebujem - podstatu ale nikdy nezabudnem.

 
slaven1

Toto je všetko čo som našiel - toto je všetko čo som našiel

Webnoviny (SITA) to tiež nechávajú na našu predstavivosť:

Ilustračný obrázok - sekera

 

 

Čo chceme s cigánmi robiť? Generácia 25 ročných nemá pracovné návyky, vzdelanie majú nedostatočné, sekajú ľuďom do hláv, podporu nebude dávať z čoho za chvíľu. Čo s nima? Pošleme ich na západ?

Rómska otázka: Londým žiada pomoc rumunskej polície: Hlas Ruska

Predstavitelia moci Londýna požiadali políciu Rumunska vyslať do britskej metropoly svojich príslušníkov, ktorí by pomohli kolegom zo Spojeného Kráľovstva v ich problémoch s Rómami, ktorí si založili tábor v strede mesta. „Rómovia, ktoré prišli z Rumunska, si zriadili v samom srdci Londýna pri známej Marble Arch, svoj tábor. Zhruba 60 ľudí spí pri podstavci pamätníka, ako aj vo vedľajšom Hyde Parku, - informuje BBC. – Rómov podozrievajú zo žobrania a antisociálneho správania“. Vo Veľkej Británii sú obavy, že asi 20000 rumunských Rómov nachádzajúcich sa teraz na území Francúzska, môžu v najbližší čas prísť do Veľkej Británie v súvislosti s veľkým nátlakom na nich zo strany francúzskych mocenských predstaviteľov.

 

Norman

ani an Markíze to nemožno dohladať

Bol tam ded bez obvezov - tá rana mu ide od úst až po ucho, plus na lebke, priam v strede, plná dlžka sekery - všetko museli zašiť.

 

Tieto Kecerovce sa im naozaj nehodia, úplne ničia kampaň, ktorú tí zmrdi zo Sme začali, do ktorej tak investovali.

 
slaven1

Zlé slovo si zadal, mal si to hľadať ako "SEKEROU". Ešte odkaz na najnovší investičný projekt SME pre tých, ktorí si komentár budú čitať za pár rokov:

- romovia.sme.sk/tema/sme-v-kecerovciach/ - je 18.7.2013, dedovi rozsekali hlavu sekerou okolo 12.7.2013, v stoke žiadna zmienka.

- Môžu Rómovia zaplaviť celú krajinu?: Matematicky vzaté, keďže majú Rómovia ako celok viac detí ako ostatní, skôr či neskôr by mali všetkých prerásť.

- Rómovia z Keceroviec: Železobetónový skelet bývalej administratívnej budovy JRD. FOTO SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK (Za chvíľu už iba betónový. Betón je priestor, kde mladíci trénujú sekanie. Seknúť do ľudskej hlavy je jednoduchsie než do betónu.)

Bývalé JRD

- Rómskym novinám hrozí po rokoch zánik - to tak, keď cieľoví zákazníci nevedia (respektíve nepotrebujú) čítať

- Česká splnomocnenkyňa: Segregačný múr sme u nás nepostavili už 13 rokov - segregačný (z američtiny - segregation) múr to znie tak hnusne. Prečo to rómska (opäť neslovenské slovo) aktivistka nevolá pravým menom - hranica medzi bezpečím a asociálmi.

Norman

to bolo aj na tom linku, čo som sem dal. To druhé je, zejme, dohladatelné iba ak človek presne vie, čo hľadá - a hľadá vytrvalo. No, veď nájdem čas a chuť.

 

Takže ticho. Ešte že ich chytili. Ale určite to nebude "rasovo motivovaný útok". Nie, veď účelom bolo zabiť, to nie je rasizmus.

Tu sa pohoršujú, že Slovensko málo monitoruje rasovomotivované zločiny. Vraj je ich málo - a oni vedia, koľko ich má byť.

Zabudli však poznamenať, že zrejme ani jeden (alebo len nejaká výnimka) nie je zločin rasovej nenávist voči bielym - i keď takmer každý zločin cigáňov vlastne takým je, a s nenávisťou a gresivitou cigáňov sa ľudia stretajú denne.

slaven1

Hmm, tak toto je iná rovokácia. Ja vidím multikulti agendou vytreté osobnosti parazitujúce na grantoch verejných financií, živené špekulantom Šorošom a hýčkané životom veľkomesta. Vypočujme si ich "statement", ako skonštatuje asshole v úvode:

Normálne som sa hambil, že počujem slovenčinu.

elle
samozrejme by som pockala, kym dohovori.
elle
Volal sa Slamka- priezviskom. Ako si nanho mohol zabudnut? Ved to su skutocni novodobi hrdinovia.
elle
Volal sa Slamka- priezviskom. Ako si toto mohol zabudnut? Ved je to novodoby hrdina. A ma krasne meno.
Koxo
Je to zlé: problém aj vďaka nečinnosti či ignoraci vlády a parlamentu naberá na rozsahu, čo sa dalo očakávať. Tí, ktorých nedobrovoľne živíme zo svojich odvodov, podobne ako vládu nás terorizujú. (Aj vláda nás terorizuje stále novými povinnosťami či platbami - väčšinou pod taktovkou EU - zrejme je to zámer). Nebolo by rozumné vládu a parlament referendom odvolať a zvoliť novú vládu a parlament? Tentoraz by bolo veľmi žiadúce pri volebnej urne porozmýšľať! Potom žiadať od nového parlamentu prijatie takých zákonov, ktoré by riešili neprispôsobivcov ako takých (teda nielen cigánov, aj keď tí sú najviditeľnejší). Ak sa tento problém nebude riešiť, môžu byť aj občianské nepokoje či občianská vojna a mne sa zdá, že niekomu práve o to ide! Predídeme tomu, alebo sa budeme iba nečinne prizerať?
slaven1

Nie, nebudeme sa len prizerať - občas niečo napíšeme a admin občas niečo aj vymaže.

Norman

Aj Koxo nemá pravdu. Voľbami (za súčasného rozloženia politických strán a súčasných zákonov) či referendom sa ťažko niečo zmení. Ak sa nezmení volebný systém z partajného na osobnostný, tak by bolo dobre mať stranu, ktorá sa k otázke postaví realisticky.

To je teoretická možnosť. Racionálny odhad je ten, že naozaj jednoducho bude "občianska vojna".

No, to nie je koniec sveta.

 
mnkr

obcianska vojna bude.

elle
Obcianska vojna nebude. Nanestastie...ale nebude. Zozeru nas. To je realita.
Koxo
Napísal som, že pri urnách treba rozmýšľať. Keby ľudia naozaj rozmýšľali, tak by prišli na to, že sú isté skupiny, ktoré dokážu dať na zvoliteľné miesta svojich ľudí a to v každej strane! Takže nech vyhrá voľby hocikto, majú svojich ľudí tak v koalícii ako aj v opozícii a tak môžu rozhodovať aké zakony sa prijmu a aké nie! Platí to samozrejme vtedy, keď ľudia volia stranu a nedávajú preferenčné hlasy. Tu stačí krúžkovať tých, ktorí za niečo stoja a nie sú na zvoliteľných miestách - tým sa vyeliminujú už spomínaní dosadení kandidáti. Aby to nebolo také jednoduché: vyhodnocovanie volieb sa robí počítačom, ktorý NEMÁ verifikovaný softvér a do ktorého možno zvonku zadať "vhodné" dáta. Aj tu je pomoc jednoduchá: žiadajme, trebárs referendom aby sa voľby vyhodnocovali klasicky povedzme dvomi nezávislými skupinami! Chce to naozaj "IBA" jedno: rozmýšľať a zorganizovať sa! A ak sú voľby či referendum tak sa ho aj zúčastniť. Lenivosť je neprípustná a vždy sa kruto vypomstí nielen zápecníkom ale aj ostatným občanom.
slaven1

ČT: Před půlnocí - Vlastimil Vondruška, spisovatel, historik: Rád by žil ve 13. století...

Barbaři už čekají na hranicích? Jak bojovat proti tomu, co zabilo Řím - Vlastimil Vondruška:

Nikdo si neuměl ve starověku představit, že by se mohla někdy rozpadnout říše římská. Ovládala celý tehdy známý svět. Čím však byla mocnější, tím více problémů bylo ukryto pod oslnivým leskem moci. Politické frakce římských patricijů bojovaly o zisky z provincií a podporovaly u moci ty císaře a senátory, kteří se nechali zkorumpovat a umožnili jim dál bohatnout. Chudý římský lid dostával zdarma chléb a pokud se nudil, mohl se povyrazit pohledem na lvy, kteří v arénách trhali křesťany. Samozřejmě také zdarma. Za to prostý lid dával hlasy mocným. Lid nakonec zlenivěl natolik, že odmítal to, co udělalo Řím Římem – povinnou vojenskou službu pro občany.

A tak se začaly zřizovat barbarské legie. Římské oddíly se skládaly z obyvatel porobených zemí. Současně ale do Říma putovaly zástupy cizinců, kteří vykonávali ty práce, které se změkčilým a zlenivělým Římanům nechtělo vykonávat. Protože bylo v Itálii příliš obyvatel, majitelé velkostatků nedávali polím dostatek času na obnovu a zdevastovali krajinu natolik, že výnosy prudce klesaly.

Římská hrdost šla vniveč. Namísto starých Bohů se začala uctívat božstva z provincií a nakonec bylo povoleno křesťanství. I když všichni věděli, že tradiční systém, založený na otrokářství, je s křesťanstvím neslučitelný. Lidé otupěli a o zašlé slávě Říma se sice zpívalo v písních, ale nikdo nebyl ochotný pro ni cokoli udělat. Ženám se nechtělo rodit a počet rodilých Římanů začal klesat.

Stát nějakým způsobem fungoval a římský senát dál vydával své edikty, které ovšem již nikdo nerespektoval. Tam, kde byl dříve pořádek, se po venkově proháněli lupiči a kupci začali omezovat své obchodní cesty. Najednou se objevily hospodářské problémy. Jenže římský lid musel dál dostávat svůj chléb a hry. I když už na ně nebylo. Císař, který by si dovolil na tuhle výsadu sáhnout, přišel o trůn. V lepším případě.

Až jednoho z nich napadlo, že si proti odbojným spoluobčanům pozve do země divoké germánské kmeny. Několik let to fungovalo. Pak germánské kmeny zjistily, že by mohly mít stejné výhody jako Římané. Navíc by mohli žít po svém. Jinak než civilizovaní Římané. A to byl konec nesmrtelné říše. Nikoli najednou a v krvavé válce. Ale pomalu. Unavená říše, která tu byla 1200 let, se rozpadla. Bohatý východ založil vlastní stát, který ještě více než 1000 let pokračoval jako Byzanc v římské tradici. Chudý západ byl ponechán napospas osudu.

Evropa tak, jak ji známe, tu je rovněž 1200 let. Od doby prvního císaře Karla Velikého. Pokud se problémy, které vedly k zániku Říma, zdají dnes aktuální, není to samozřejmě náhoda. Historie se s krutou pravidelností opakuje a nic na tom nezmění sliby politiků a hněv lidu. Každou nemoc lze při správné léčbě zpomalit, ale většinou ne zcela zlikvidovat. Každý je smrtelný. O evropské civilizaci to platí rovněž.

A tak by bylo na čase začít diskutovat o léčbě. Jak ovšem nepříjemné podívat se pravdě do očí. Protože bychom museli bojovat proti tomu, co zabilo Řím. Proti únavě, pohodlnosti, přemíře blahobytu a bezbřehé svobodě. Evropa si dnes žije nad své poměry. Nemá jako kdysi kolonie a trhy po celém světě. Nemá ani vojenskou sílu, aby své pozice obhájila v soupeření s ostatními velmocemi. Domácí produkce klesá a požadavky lidu stoupají. Stále častěji vlády rozdělují to, co fakticky nemají. A barbaři stojí na hranicích, pokud použijeme starověkou terminologii.

Co je lékem? Hledat novou filozofii společnosti. Opojení svobodou jedince má své kořeny ve francouzské revoluci, jež smetla feudální poměry. Je třeba se znovu zamyslet nad tím, jakou svobodu lze vlastně mít. Protože nejen jedinec má svá práva. Svá práva má totiž i společnost, systém, který umožňuje, aby v něm jedinec dosáhl svých práv. Není ovšem možné odebrat všechna práva společnosti pod demagogickým tvrzením, že osvobozujeme člověka. Vše má své hranice. Bez společnosti není člověk ničím a dnes už je zřejmé, že ona únosná míra byla překročena. Zatím nad tím každý zavírá oči a žádný politik neodváží říci, že v zemi musí být pořádek a řád, byť na úkor jeho voličů. A že lidé nemohou nikdy dostávat to, o co se sami nezaslouží. Třeba i v potu a krvi.

A tak stejně jako se Řím ve století svého zániku utápěl v pseudoproblémech, kolik a jakých bohů slavit, komu postavit sochu na Foru Romanu a kolik peněz si rozdělí nejbohatší rodiny mezi sebe, tak i dnes se Evropa zmítá problémy, které jsou často absurdní a nic z hlediska zlepšení systému neřeší. Je jen otázka, kdy tedy nastane totéž, co postihlo římskou říši. A kdo vlastně přijde místo oněch dávných germánských kmenů?

Norman

Krúžkovaním vo voľbách toho moc nezmeníš, ak nie je organizovaná propaganda na konkrétnych štyroch ľudí (ako to urobil Maťovič alebo OKS).

V reále sú ale všetci kandidáti strany, pri plnej vážnosti, rovnakí či podobní. Poznáš nejaké prudké výnimky? Myslíš, že by niečo zmenili? Sú to všetci stranníci. A hlavne, ak aj ty niekoho náhodou poznáš ako osobnosť, iní voliči ho  nepoznajú, takže zo spodného miesta ho hore nedostaneš (ak nemáš zaplatenú cielenú kampaň, ako spomínaní Maťovič a OKS).

Keď už sa na túto hru dať, chcelo by to vlastnú stranu, takú, aby ju mohli voliť aj bežní ľudia. Napríklad Pospolitosť - bola vyfaulovaná ale aj sama sa vyfaulovala. Chce to neextrémnu, minulosťou nezaťaženú stranu, ktorú by už zúfalí ľudia volili. Ale pripomínam, aby sa dostala k voličom, treba peniaze a ťažko súťažiť v tejto súťaži zhánania peňazí s niekym, kto si peniaze priam sám vyrába.

Ďalšia možnosť je prvziať fungujúcu stranu. Zmena smerovania strany je možná a bude sa diať.

Celkovo by sa ale mal systém zmeniť, zrušiť partajokracia - za ktorou sú korporácie a financie - a zaviesť voľbu osobností, jednotlivcov.

Aby sa odstránila preferencia peňazí - aby nemal výhodu ten, kto si kúpi reklamu, aj jej profi výrobu, aj bilboardy a tisíce iných vecí - tak robiť všetko cez internet. Žiadne zbieranie podpisov po uliciach - to chce tiež peniaze a peniaze, nič iné. Nejaký taký systém, že prvé vyraďovacie kolo by išlo na internete.

....

To sú ovšem teórie. Systém sa zmení, až keď ho budú chcieť zmeniť, a oni nechcú, samozrejme.

 

Ale treba sa organizovať, to hej. Treba tvoriť modernú organizáciu, sieť. A aj keď strach je nedôstojný, netreba im pijaviciam dávať ľahkú šancu, nezľahčovať im to, ale byť anonymní, - a tým pádom nezranitelný. Žiadne jedno centrum, ale oblak.

A ako každý nový organizmus - treba sa učiť chodiť. Overovať si svoje končatiny neustálym pohybom, rôznymi akciami, keď aj blbosťami.  Trénovať si to, aby to potom fungovalo ako mexická vlna.

 

Ja viem - som múdry.-)

 
slaven1

Úryvok z článku Jána Kellera Mladí konzervativci a staří chaoti:

..My staří snad stihneme umřít ještě před krachem průběžného penzijního systému. Úspěšní ze střední generace si to jistě už nějak zařídí. Ale generace mladých konzervativců na tom nebude dobře. Dnes si ještě nemohou odkládat z kapesného či ze stipendia na spokojené stáří do soukromých penzijních fondů. Také jejich o něco starší kolegové stojí na počátku profesní dráhy a zakládají rodiny, takže peněz nazbyt rovněž nemají. Až dnešním mladým uvolní lukrativní pozice generace studentů z roku 89, budou se už blížit věku, kdy začnou být pro trh práce málo perspektivní. V případě, že bude mít Karlova strana úspěch v příštích parlamentních volbách, stihnou si ještě mnozí mladí konzervativci za své celoživotní čekání na slušně odměňovanou práci připlatit školné.

Přejme mladým jejich konzervatismus. Co jiného než hluboká víra v to, že systém je správný, je může ochránit v dobách, kdy už je nebudou chránit rodiče. Devět z deseti mladých konzervativců prožije život v zaměstnaneckém poměru. Budou tedy fungovat jako ten nejsnadněji zdanitelný subjekt. To bude v době, kdy příležitostí ve veřejném sektoru ubude a sektor soukromý bude muset kvůli tvrdé konkurenci stále více šetřit na platech. Po nich se přitom bude chtít, aby si ze svých příjmů stále více odkládali pro případ nemoci, nezaměstnanosti a na stáří.

Jak se v té situaci zachovají? Ze svých trablů nebudou moci vinit staré chaoty. My už tady nebudeme. Dost možná budou kolísat mezi rezignací a vlnami hněvu. Tyto reakce byly popsány u sociálních kategorií, které vyrůstaly s velkými očekáváními ohledně budoucnosti a poté je čekalo tvrdé rozčarování. Reagují způsobem, který můžeme nazvat výbušná nostalgie.

Rozhodně se nevrátí k žádné formě třídního vědomí. Nestanou se ani součástí žádného hnutí. Ve vzniklém prázdnu nedokážou ani pojmenovat, co se s nimi vlastně děje a proti čemu přesně jsou. Nebudou mít žádnou ucelenější vizi světa a jejich postoje nebudou vnitřně koherentní. Budou jen navztekaní, jejich jednání se může stát nepředvídatelným i pro ně samotné.

Jejich pohled na svět se bude i nadále v zásadě krýt s neoliberálním viděním. I v případném neúspěchu budou přesvědčeni, že každý má sledovat jen svůj osobní zájem. Budou uznávat, že boj každého jen za sebe, ke kterému je vychovali, má své vítěze a své poražené. I ti, kteří spadnou mezi poražené, odmítnou solidaritu s druhými, protože jim také nikdo nepomohl.

I když se mnozí z nich začnou považovat za ovládané, nebudou tušit, kdo a proč je ovládá [včera som sa rozpával z 22 ročnou ženou, ktorá nevie nič o Snowdenovi - príklad informačného embarga na Slovensku]. Jejich frustrace nebudou mít žádný jasný cíl, případné výbuchy hněvu budou namířeny proti všemu a všem. Uvědomí si, že v kapitalismu je možno zcela beztrestně zpochybňovat úplně všechno, s výjimkou kapitalismu. Ti tvrdší si budou chtít stále znova a znova dokazovat, že jsou schopni obstát ve válce všech proti všem, že dokážou být ještě tvrdší a surovější než svět, ve kterém žijí. Těm měkčím a citlivějším nezbude nic než rezignace. Stáhnou se do sebe, propadnou trudnomyslnosti a budou dlouze a zadumaně prohlížet zažloutlou placku s Karlem. Pravda a láska v nich zvítězí nad lží a nenávistí [a budú aj banány aj mandarinky].

 

 

zBruselu