Na hrane

Po včerajšom stretnutí s ministrom zahraničných vecí Ruskej federácie Sergejom Lavrovom rokoval dnes špeciálny vyslanec OSN a Ligy arabských štátov Kofi Annan s prezidentom Ruskej federácie Vladimírom Putinom. Medzitým telefonoval s ministerkou zahraničných vecí USA Hillary Clintonovou, ktorá sa nie náhodou zdržiava práve teraz v Izraeli, aby mohla bezprostredne prijímať pokyny od chazaroidných zombies priamo v ich ideologickej centrále, ktorá ťahá svet do čoraz väčších sračiek. Annan sprostredkoval Clintonovej varovanie, že ak použijú teroristické bandy podporované administratívou USA chemické zbrane v snahe hodiť to na krk Assadovi - západná mediálna príprava na toto barbarstvo trvá niekoľko týždňov a momentálne eskaluje - prekročia tým červenú čiaru. So všetkými konzekvenciami.

Clintonovej (presnejšie Netanjahuovou a Barakovou) odpoveďou na to je nový výbuch besnenia teroristov v Sýrii. Tento raz dostalo terorizovanie sýrskeho obyvateľstva v duchu amerických vraždiacich tradícií aj názov, že Damaská sopka. Je to pomerne presné, pretože Clintonka výdatne soptí, ale do Damašku má z okupovaného Al Kuds veru ďaleko.

Putin aj Annan vyzerali byť po stretnutí pokojní a vyrovnaní. Annan konštatoval, že momentálne nastal pre Sýriu kľúčový bod obratu a vyjadril vieru, že Bezpečnostná rada OSN sa dohodne na spoločnej rezolúcii. Lavrov povedal, že nevidí dôvod, prečo by nemala vzniknúť spoločná rezolúcia na princípoch prijatých na konferencii v Ženeve. Čiže žiadny humanitárny vojenský úder na Sýriu. Putin nepovedal nič.

V hukote okolo Sýrie celkom zaniká ťažká politická, sociálna, aj energetická kríza v Izraeli. Táto vnútorne nehomogénna a nestabilná kolónia bola vždy ako vaňa s piraňami, ale teraz to v nej riadne bublá. Nacistická koalícia Netenjahua, vlastným menom Mileikowského sa zas raz rozpadá a po upálení Mošeho Silmana sa o podobný únik zo sociálnych problémov pokúsili ďalší (zatiaľ) traja obyvatelia zeme zasľúbenej, oplývající mlékem a strdím. Navyše, Izraelčania boli vyzvaní, aby láskavo šetrili elektrinou, pretože Izraelu hrozí blackout.

Pé es: Putin si na zajtra predvolal do Kremľa tureckého premiéra Erdogana. Pobesedujú hlavne o tom, ako si Turecko predstavuje svoju budúcnosť.

Autor: