Neplatíš? Nemáš.

 Toľko odkázal minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov kyjevským pučistom a ich západným mecénom k ukrajinskému dlhu za zemný plyn z Ruska. Kyjevská takzvaná vláda neuhradila v stanovenom termíne ani marcové dodávky a ukrajinská plynová sekera sa tak stále drží na astronomickej sume 2,2 miliardy dolárov.

"Nemá zmysel žiadať Ruskú federáciu, aby dodávala Kyjevu lacný plyn," odkázal na Západ S. Lavrov. Súviselo to s náhlou pozvánkou od ministra zahraničných vecí Johna Kerryho, ktorú dostalo Rusko na stretnutie Ukrajina + USA + Európska únia + Rusko. Lavrov uviedol, že Rusko je síce naklonené mnohostranným rokovaniam, ale musí poznať ich cieľ. Ak dostalo Rusko pozvánku len preto, že z neho budú zvyšné tri strany stretnutia vymáhať lacný plyn, vopred im bol ukázaný prostredník.

Ešte vážnejšie slová zazneli od Vladimíra Čižkova, ktorý reprezentuje Ruskú federáciu v Bruseli. Reverz plynu na Ukrajinu povedie k zastaveniu dodávok do Európskej únie." A odporučil nikým nevolenému šéfstvu Európskej únie, aby bralo do úvahy vyjadrenie slovenskej vlády, že je proti takémuto riešeniu.

 

Z aktuálneho diania stojí za zmienku Kerryho odpoveď na otázku Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie o prítomnosti súkromnej armády Greystone medzi ozbrojencami, ktorí sa valia na východ Ukrajiny. Greystone je súčasť štruktúry korporácie XE - čo je premenovaný Blackwater, známy páchaním zverstiev v Iraku. Greystone je zaregistrovaný ako na Barbadose ako "súkromná bezpečnostná služba" a vo svojom profile sa chváli, že klientom dokáže dodať najlepších vojakov na svete. V telefonickom rozhovore s Lavrovom Kerry povedal, že vo Washingtone sa takéto dôkazy nenašli. Isto. V Rusku nikto netvrdil, že nájomní zabijaci z Greystone behajú po hlavnom meste USA.

Medzitým takzvaný ukrajinský premiér Jaceňjuk vyhlásil, že vo vzťahoch s Ruskom nastáva oteplenie. Keď ruská armáda nadupe do Donecka, bude mu až horúco.

Autor: 
region: 
prasiatko
tusim nejaky Biden z USA nasmu premierovi.  Vraj "diskutovali" najme  o zabezpeceni energii pre rodiacu sa demokraciu na Ukrajine......  Slovensky rozhlas vzapeti  na to - na prave poludnie, k tomu pridal debatu nejakych dvoch tajtrlikov, ktori v kazdej druhej vete povedali, ze si ce o tom vela nevedia, ale dokazali o "vitualnom spätnom chode" debatovat pre dobro sirokej posluchacskej verejnosti skoro pol hodiny. Lady sa pohli - najvyssi cas navysit zasoby palivoveho dreva v humne. 
prasiatko
ale moje meno tu neprechadza a informacia sa mi javila podstatna...
Norman
Ako ti neprechádza? V systéme, ktorý nič neoveruje ti neprechádza tvoj nick???? Mohol by si nám ho napísať?  
prasiatko
Tento nick mi doteraz nikdy nepresiel -  Dusan Tak som to v minulosti vzdal - bral som to ako uzavretu spolocnost, nakoniec, malokedy je naozaj o com. Teraz mi to nedalo - ked uz aj presstitutky na SME pripravuju verejnu mienku - ze musime akceptovat cenu za solidaritu s Ukrajinou, v radiu napoludnie medituju amateri o virtualnom spätnom toku a curaci spoza velkej mlaky otvorene tlacia na Fica - myslim, ze Slovensko bude mat coskoro problem s plynom, takze je zrejme cas nakupovat palivove drevo. Ani teraz to neprechadza, takze davam znovu prasiatko.  
Dušanbe
No zrejme neprešiel, lebo je tu už registrovaný nejaký Dušan. Je tu registrovaných kopa mien, aj keď väčšina sa neprejavuje. Dá sa použiť čokoľvek podobné. Treba aj rozlišovať medzi registrovanými a voľnými nickmi. Registrovať sa môže každý a má to niekoľko výhod a žiadnu nevýhodu. Kde sa registruje - to azda každý nájde sám. Ak nie ...
s1
Keď sme pri tom čo dnes bolo povedané, tak Puškov k rade od Rady Európy na svoj twitter napísal: Больш-во ПАСЕ проявили солидарность с партией Свобода и Правым сектором, отказавшись поддержать осуждающую их поправку.Такая вот демократия https://twitter.com/Alexey_Pushkov/status/453939085594615808  
Le Bleu
Puškov sa tam celkom riadne rozbehol. Po viacerých stránkach poučné video. http://www.youtube.com/watch?v=vmJ35FPvHss
s1
Pridal afík
Norman
To je z akého filmu? Ako to dopadlo? Skapali za cára alebo za Stalina? :)
s1
Bojujeme za našich, nie za cudzích.
Norman
že mnohí si vyberajú medzi cudzími a cudzími. Neustále potrebujú sa pchať do cudzej riti a vyhlasovať ju za našu.   Neodpovedal, si kde skapali tí dvaja dezertéri?
Norman
tých prednášok, zapísal som do archívu.   Nemám rád typicky tamtie propagandistické (komunistické) filmy, kde Stredoeurópania, Slováci, sú zobrazovaní len na postavách TUPYCH sedliakov, ktorí posrate zahadzujú pušky a so zdvihnutými rukami bežia do otroctva. Proste je to nepodarený umelecký odpad, i keď s nadpisom Fuck USA a EU súhlasím. Fuck, ale nie zahodiť pušku a utekať  pomáhať druhému fucku - nerobme si ilúzie, konieckoncov - VIEME ako dopadla Prvá Svetová vojna. Ak si niekto myslí, že pre Slovensko a vôbec ideálne, tak sa mýli.  
1488

od 32:00 minúty.

Norman
Vidno, že sa to dá povedať jednoducho a JEDNOZNACNE. A že to tak môže povedať KAZDY politik, vrátane Fica - a bude si musieť KAZDY vybrať. Každý si bude musieť vybrať, či bude podporovať vojnu a chaos s radosťou privliekaný do Európy Američanmi (a ich sprostými poskokmi v EU).
Buheh
tam kdesi hovorí, že to všetko zlé, čo, sa na Ukrajine stalo, nechceli európski a niektorí americkí politici. Zdôraznil to slovo niektorí. Zdá sa, že čoraz viac ľudí si začína osvojovať síce zjednodušený, ale podstatu vystihujúci pohľad na svetové udalosti ako na únos lietadla bandou šialených teroristov. Akurát že v tomto prípade neuniesli lietadlo, ale celú veľkoamerickú ríšu.
Norman
To som si tiež všimol. Klaus proste stratil ilúzie o EU, ale asi mu zostali nejaké o USA - čo je teda hlúpe, lebo z USA pochádza zdroj problémov, ale aspoň to vyjadruje len opatrne. Druhá možnosť je, že kým do EU si dovolí rýpať a provokovať, do USA radšej nie - možno vie, prečo. Ale možno má pravdu aj v tom, že samozrejme nie všetci americkí - no, politici, skôr vplyvní ľudia - sú za takú sprostú politiku, akú dnes robí USA. Určite nie všetci, podobne ako určite nie všetci Nemci či nemeckí politici podporujú Merkelku.   Čo sa týka únosu - ak už únos, tak je to únos minimálne 300 ročný, niekedy od začiatku revolúcií, od Skvelej revolúcie v Británii, to sa im to zapáčilo, manipulovať štáty, od vlastného až po posledný zapadlý ostrov, od založenia Bank of England. Nie je to krátkodobý únos, je to minimálne 300 rokov. Môj názor.
Buheh
veď hej :)
Le Bleu
Táto správa úplne dokonale ilustruje súčasné postavenie Európy voči USA. Putin napísal osemnástim vysokopostaveným EURÓPSKYM ujom a tetám list o celkovej ukrajinskej plynovej situácii, ako už vieme. (Ak nevieme, tu je: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dokument-co-presne-napsal-putin-evropskym-statnikum/r~be7df524c0db11e3b566002590604f2e/.) No a kto dnes na list odpovedal ako prvý? Kto sa furt ozýva, keď sa ho nikto nepýta? Russian President Vladimir Putin on Friday called Washington’s reaction to his letter to European leaders on Ukraine strange, adding “it’s not nice to read others’ mail.”
Le Bleu
Amíci ďalej veselo porušujú Dohovor z Montreux. Podľa RIA Novosti je v Čiernom mori už aj toto hebedo http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Donald_Cook_(DDG-75) a skupina torpédoborcov Truxtun. Ale Rusi sú kľudní, kapacity vraj na to v pohode stačia. "В случае страшных сценариев развития событий в регионе, эти корабли США просто могут быть потоплены с одного залпа, им не помогут ни "Томагавки", ни другие ракеты", — пояснил капитан первого ранга Михаил Ненашев. V zvedavcovom článku-preklade http://zvedavec.org/komentare/2014/04/5931-usa-vyhrozuji-rusku-kvuli-dohodam-nicicim-petrodolar.htm jest výstižná veta "Lze říct, že americké sankce otevřely Pandořinu skříňku potíží pro americkou měnu." Ja len dodávam "Nemohou říct, že nebyli varováni." Sergej Lavrov dodáva "Надо понимать, что международные отношения основаны на взаимности. Как аукнется, так и откликнется. Мы не будем при этом мстить кому-то, делать что-то на зло. Мы просто будем взвешенно подходить к тем ситуациям, которые возникают." A ešte sú neoverené zvesti, že Altyn/Алтын ako mena Euroázijskej colnej únie (Bielorusko, Rusko, Kazachstan) by sa mohla zaviesť (namiesto pôvodne plánovaného horizontu - do roku 2025) do troch, maximálne piatich rokov. http://czech.ruvr.ru/news/2014_04_04/V-Moldavsku-se-uskutecnily-protesty-proti-NATO-3353/ A podľa regnum.ru ukrajinskí pohraničiari na podnesterskej hranici začínajú nejakú "спецоперацию".
Náhodný okoloidúci
Pravé miesto dolára vo svetoej ekonomike nádherne opísal tento príspevok na Zvedavcovi:   http://www.zvedavec.org/nazory_5958.htm#ptr308317    představte si, že máte doma dětskou tiskárničku a razítkujete kusy papíru štemplem třeba se mickeymousem a vydáváte to za měnu.protože jste donutil násilím (vojenskou hrozbou) používat tuto "měnu" všechny a pro všechno, můžete tisknout jak o závod, nemusíte se bát, že byste nesplatil (a) obrovská poptávka, b) můžete si natisknout neomezené množství), a vyměňovat tyto mickyemouse žetony za veškeré reálné statky. všichni musí tento hajzlpapír akceptovat a tudíž chtějí-li si něco od někoho koupit, musí nejdřív vyměnit reálné statky/bohatství za mickeymouse žetony (prakticky vás jako majitele tiskárny obdarovat svým zbožím výměnou za tento bezcenný papír) a za ten pak koupit od někoho jiného potřebné.a ten dotyčný utržené mickeymousežetony "uloží" u majitele tiskárny jako své devizové rezervy, do dluhopisů, čímž vás vlastně nuceně úvěruje a vy jste vlastně všechny okradl totálně, neboť máte jak reálné statky, tak se vám vrátil i hajzlpapír. takže ve svém důsledku vy jen tisknete, žerete a spotřebováváte reálné bohatství, a ještě máte volné zdroje z uložených "devizových rezerv" abyste je mohl vrážet do budování ještě většího výpalnického aparátu ve formě armády a uskupení jako NATO... tož velmi zhruba asi tak. 
vp
http://politikus.ru/events/17448-peregovory-o-postavkah-gaza-na-ukrainu-...   Slovensko si nepokazí vzťahy s Gazpromom a tak žiadny reverzný tok na Slavaukrajinu nebude.