On nič, on muzikant

 - Juj, poručte si, anglosionistickí páni, ktorú vám teraz zahrám.

- Zahraj nám, Ivan, tú o Firtašovi, tú rezkú!

A tak samoľúby šváb, ktorému západná mediálno-marketingová mašina vytvorila aureolu špičkového podkarpatského ekonóma, aby takto lacno zožrala strategickú lokálnu energetiku, sadá ku kompu a riadky podľa priania svojich nadriadených len tak fičia. Žlčovitú kašu nazve "O bielych a trójskych koňoch". Pointa - Dmytro Firtaš fuj, fuj, fuj!

Jeden by sa aj spýtal, že kde si bol, ty samoľúby šváb v kravate, keď bol Firtaš - veľký priateľ rapavého Juščenka a financmajster Oranžovej revolúcie - s jeho firmou registrovanou vo Švajčiarsku neohrozeným plynovým big bossom, parazitujúcim na každom kubíku ruského zemného plynu, ktorý smeroval do Európy? Nebol si náhodou ministrom? Aha. Pánov hlas vtedy neprikázal.

Čo sa samotného špinavca Firtaša týka, ten vždy s ohľadom na výsostne vlastné záujmy korumpoval na Ukrajine všetkých rad zaradom. Juščenka a jeho oranžádu. Nevyšla? Nevadí. Tak Janukoviča, aby si udržal svoj plynový biznis a iné. Lenže za Janukoviča sa mu tučne nedarilo ako bol Dmytro zvyknutý. Hej, pani Nudelmanová! Tu sú prachy na Euromajdan, prihoďte ich k tým vašim americkým, aj tak sú od fuck the EU daňových poplatníkov, spotrebovávajúcich ruský plyn. Očakávam za ne protihodnotu.

Ibaže Dmytro Firtaš nebol celkom v obraze, čo sa deje. Domnieval sa, že si udrží tok zemného plynu z Ruska do Európy cez Ukrajinu a bude na ňom ďalej radostne parazitovať. Lenže Izrael - paštát bez hraníc a jeho kolónia USA majú pre Európu iné plány.

Dostal sa chudák Dmytro na čiernu listinu.

A my v Podkarpatí vidíme, že si náš šváb v kravate musí aj takto hanebne, potupne - školáckym slohom na úrovni slabšieho študenta bakalárskeho štúdia fakulty masmediálnej komunikácie - odrobiť to, čo od anglosionistov v minulosti dostal ako odmenu za vlastizradu.

Môžeme sa ti my, Mikloš, vydrbať na celého Firtaša. Ako v minulosti, tak aj teraz. Amen.

 
Autor: