Prečo súdruh Stalin nepomáha?

Tak sa pýtali mnohí prisluhovači režimu, keď im strana a vláda nepomáhala pri nejakej ťažkej kríze vtedajšieho režimu. Napríklad pri nedostatku tovarov, pri nedostatku potravín, pri drakonickom prenasledovaní nepohodlných, pri čomkoľvek. "Keby súdruh Stalin vedel".

Nechápali, že problém nie je v tom, že Stalin vie alebo nevie, že problém nie je ani v ostatných súdruhoch, ale že chyba je v samotnom režime.

To je stará známa vec, prepáčte, že som ju musel spomenúť.

Ale musel som. Podobné niečo sa totiž začína zjavovať aj dnes. Ako dúha po daždi sa zrazu zjavil tento jav aj u nás.

Súdruhovia dnešní frikulíni hovoria:  prečo vláda neurobí opatrenia, nerozdá nam  milóny. nevybaví veci na burze? Prečo vláda nedotuje energie?

Spasiteľom dnes nie je žiaden Stalin, naopak, je niekoľko diablových zločincov, ktorí to spôsobili. Kedysi v Rusku to bol Bucharin, Trockij a Tucahčevský, dnes na Slovensku sú čierni diabli  Mečiar, Fico, Blaha a pomaly už aj Matovič.

Ale hlavne: 
Príčinou nedostatku energií, o ktorom realisti varujú desaťročia, je režim nekontrolovateľného konzumu. Príčinou inflácie je samotná "neviditeľná ruka", ktorá má jasných majiteľov. 
Beznádej dnešných frikulínov sa stáva čoraz častejšia a bude pribúdať - tak si ju nenechajte ujsť. Je to historický moment, dúha nad svetom, ktorá vyjde tak raz za 30 rokov.
A kedže tieto ľudské bytosti našinec nemá rád a neľutuje ich, možno tento ich splašený pohyb sledovať s odstupom ako divadlo lumíkov putujúcich a padajúcich do priepasti.
 

nové