Prípad Volzová

Na okresnom súde v Bratislave je dnes pojednávanie v prípade, v ktorom je Rusko obvinený z prípravy vraždy svojej spoločníčky Volzovej. Písali sme o tom už viackrát, lebo je to spojené s celou kočneriádou a podľa nielen môjho názoru si touto kauzou medzinárodná korporácia zaisťuje, aby v prípade Zmenky nemohla prehrať.

Zneužívanie justície v priamom prenose. Rusko, ktorý nebol stíhaný za kradnutie za Dzurindovej vlády, keď mafie okradli štát o miliardy Eur, o strategické podniky, je súdený za to, že sa niekto pokúsil zobrať korporáciam nejaké milióny. Źijeme v korporátnej plutokratickej totalite.
 
Ale nie to som chcel zopakovať. Nemienim tu ani opakovať tragikomický prípad Markízy v jeho viacerých etapách. Zaujalo ma len jedno číslo na výpovedi Volzovej, dnes už Klausovej. V Pravde sa píše:
Hodnotu televízie Markíza nevedela Volzová odhadnúť. „Neviem povedať, lebo som nemohla nahliadnuť do žiadnych finančných podkladov ani účtovnej závierky. Svoj podiel som v roku 2001 predala za 170 miliónov korún“ 
V inej formulácii:
Slovenská republika má licenciu na prevádzkovanie televízie, ktoré patria samozrejme ľudu. Ona ale dá túto licenciu dvom ľuďom (Ruskovi a Volzovej), pričom jedna z týchto osôb ju o niekoľko rokov predá za 170 miliónov korún, čo je asi 5,66 milióna Eur. A to nerátame iné benefity, zisk a podobne, ktoré Volzová počas tých rokov určite dostala.

A ten istý štát, ktorý takto rozhadzuje licencie v podstate zadarmo, chce, aby všetci, vrátane dôchodcov a podobne, platili okolo 5 Euro na tzv. verejnoprávnu televíziu, pričom "umelci" tam stále vzdychajú, že nemajú peniaze.

A nik sa ani nečuduje, že jedna osoba v podstate za nič za pár rokov toľko zarobila. Volzová je dobrá osoba, poslúcha a pomáha systému, zlí sú len tí, ktorí neposlúchajú.

To, že dnes korporácie používajú už na trestanie nielen nájomných vrahov a podobné metódy (viď prípad Valko), ale priamo zneužívajú súdne orgány štátu ( politická polícia NAKA, Ústav špeciálnej prokuratúry, Špeciálny súd a podobne) svedčí, že tento systém, ktorý mnohí volajú židofašizmus, prekonáva všetky hranice a otvorene oživuje totalitu ako v 50.tych rokoch 20. storočia.
 
Autor: 
forma: