Rušno na tureckom dvorku

V tzv. demokracii sú politické poryvy opozície indikátorom nálad davov, ktorých hlasy potrebuje. Čo si myslí turecký ľud, nám prezradila opozičná turecká Strana práce (EMEP).

Turecká strana práce žiada, aby bol generálny konzul USA D. Darnell, sídliaci v Adane, označený za personu non-grata a okamžite vyhostený z Turecka. Dôvodom je, že konzul osobne organizuje a riadi skupiny sýrskych teroristov. EMEP zároveň požaduje, aby bola ihneď zatvorená americká vojenská základňa Indžirlik a utečenecké tábory pre Sýrčanov, ktoré sú v skutočnosti výcvikovými tábormi pre teroristov. Podľa vyjadrenia predstaviteľov Strany práce sú teroristi, destabilizujúci Sýriu, pripravovaní a vyzbrojovaní Američanmi na základni Indžirlik a je známe, že nedávno bolo odtiaľ vyslaných do Sýrie asi 5000 teroristov. Ich všestrannou prípravou je (americkou administratívou) poverený priamo generálny konzul Darnell. Turecké média otvorene píšu, že teroristické operácie sýrskej tzv. opozície sú plánované priamo u amerického generálneho konzula v meste Adana a že sýrske utečeneské tábory sú v skutočnosti výcvikové centrá, v ktorých sa teroristi pripravujú na svoje misie v Sýrii pod vedením CIA a Mossadu.

Kým špeciálny veľvyslanec OSN a Ligy arabských štátov Kofi Annan chystal dôvody, prečo nechce predlžovať svoj mandát a z postu 31. augusta 2012 odstúpi, mohli sme si prečítať v smetiarni, že Belgicko je nervózne, pretože zabijaci - belgickí občania, ktorí momentálne vraždia v Sýrii, by sa mohli vrátiť "domov" do Belgicka a spôsobovať bezpečnostné problémy.

Tupý byrokrat Pan Ki-mun Annanovo rozhodnutie nepokračovať vo funkcii špeciálneho vyslanca akceptoval, pretože mu nič iné nezostávalo. Kofi Annan, ktorý je rovnakou byrokratickou kurvou ako jeho mentálne nedostatočný a mravne zhovadilý nástupca, konečne zistil, že svet je iný ako počas jeho pôsobenia na čele OSN a že Rusko už nebude nikomu robiť pajáca. A tak sa spakoval. Je dobré vypočuť si pri tejto príležitosti, čo povedal Pan Ki-mun: vláda aj opozícia v Sýrii majú tendencie eskalovať násilie, ale napriek tomu bude OSN trvať na diplomatickom riešení konfliktu, pretože dialóg je jedinou nádejou pre sýrsky ľud.

Áno. Je to ruské stanovisko.

Ak chceme byť presní, rusko-čínsko-iránske stanovisko.

Už aj tupý byrokrat, zdá sa, pochopil, že je to jediná záchrana pred explóziou Blízkeho východu a následne celého sveta.

 

Predseda medzinárodného výboru Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Alexander Puškov predpokladá, že nástupcom Kofiho Annana sa stane predstaviteľ Ruskej federácie.

Mimochodom, čoskoro sa začne rokovanie Valného zhromaždenia OSN o Sýrii. Ruskú federáciu bude reprezentovať osobne minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

A kým sa na svetovej diplomatickej scéne "Priatelia Sýrie" snažia udržiavať dojem slušnosti, v zákulisí štípu oponentov rozvratu Sýrie kde sa len dá. Saudská Arábia zrušila "za trest" kontrakty dvom desiatkam ruských firiem a hlavne zaktivizovala wahábistické zabijácke komandá vo svojej európskej centrále - Kosovare, aby vytrestali Rusko terorizovaním Srbov. V srbských enklávach začína byť znovu horúco a je v záujme ich obyvateľov, aby boli vyzbrojení a v strehu.

O USA, Izraeli a ich poskokoch škoda reči. Tí už cítia pach iránskej krvi a prestávajú sa ovládať.

 

Autor: 
Norman

Z toho, že svojím postojom k Sýrii si Západ ničí posledné zvyšky dôveryhodnosti aj u svojich mentálne najlenivejších občanov si robí srandu aj Escobar:

http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/NH03Ak04.html

Dnes je už spoločensky akceptované tvrdo kritizovať USA za postoj voči Sýrii, rovnako ako postoj EU, a teda aj Izraela. Tieto tri zložky explicitne šíria smrť a rozklad.

Ak sa s niekym budete o tom baviť, spomente si, že nie je treba presviedčať ľudí o tomto, netreba od nich žiadať, aby uznali vinu USA, EU či Izraela - treba viac, treba im vysvetliť, že odmena, ktorú nám zmrdi v politike za tiché podporovanie ich svinstva slubujú, je fiktívna, nepodstatná, že nedostaneme NIČ.

To ľudom otvorí oči oveľa viac.

Ema

Escobarov zmysel pre stručnosť a humor

http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/NH04Ak02.html

Príliš rozťahaná správa nehovorí nič o tom, že Erdogan sa pri voľbe medzi Západom a Áziou už dávno rozhodol. Ale sprievodná fotografia Obamu ako lokálneho výpalníka telefonujúceho nepohodlnému Turkovi stojí za to.