Spolitizovanie súdnictva, štvanica a prípad Lučanský (stále ešte bez dôkazov)

Je jednoznačný fakt, že na Slovensku je spolitizované súdnictvo.

Začalo to už spolitizovaním vraždy novinára, prenasledovaním Kočnera a spol v záujme špinavých amerických mediálnych peňazí, ale do najhoršej fázy prešlo teraz, keď je cez kriminalizovanie sudcov, NAKA,  polície aj SIS členov robený útok na bývalé politické vedenie krajiny, teda najmä Smer.

Justičný zločin znamená, že je skutok či jeho páchateľ falošný za účelom udelovania trestu pre niekoho nevinného.

Spolitizovanie súdnictva neznamená, že sa nestali nejaké trestné činy, ale to, že dané kriminálne veci sú (falošne) prevádzané na politickú úroveň a v prvom rade na tejto úrovni sú udeľované "tresty" pre cielovú obeť. Politické tresty pre nevinných

Spolitizovanie súdnictva ale veľmi ľahko prerastie do justičných zločinov, keď sa od politického trestania prejde na priame trestanie. Po tomto už nejaký čas explicitne volajú niektorí extrémistickí politici, ako napríklad Matovič, Šeliga, Dostál, Alojz Baránik(SaS), Remišová a podobne.

 

Ako vieme, v poslednom čase boli hlavne na základe prípadov Kočner, na základe údajov dodaných agentom Petrom Tóthom, zvaných Thréma, kriminalizovaní ľudia v súdnictve. Je evidentné, že sú spolitivané hlavne prípady, ktoré akosi politicky súvisia so Smerom, napríklad Jankovská. 

Okrem súdnictva boli rozkrútené prípady okolo niektorých členov NAKA, polície atď. Neprekvapuje ma, že v NAKA, politickej to polícii, sa nachádzajú kriminálne podlé charaktery dopúšťajúce sa zneužívania svojho postavenia. Väčší problém je v tom, že sú tieto prípady ešte viac spolitizované a sú obviňovaní aj bývalí policajní riaditelia, evidentne s cielom dotiahnuť to až na vedenie politickej strany, ktorá je v opozícii voči súčasnej moci. O spolitizovaní nemôže býť pochýb, svedčia o tom práve viaceré verejné výroky aj poslancov (ako príklad zas viď Šeliga s výzvami k "priznaniu sa"), postulujúce prezumpciu viny u politického oponenta. To sú priam neuveriteľné pomery.

Zatknutí sú zväčša držaní vo väzbe a už tým je na nich vyvíjaný zámerný tlak. Okrem toho je im vyhrážané a sú zrejme aj fyzicky v takej či onej forme mučení. Dôkazom toho je práve prípad  Lučanský, ktorý podľa samotnej ministerkyne Kolíkovej:

- je evidentne zranený na tvári, na oku

- zranenie si vyžiadalo prevoz do špecializovaného oddelenia a operačný zákrok. Nepýtajte sa, aké bezpečné sú zákroky na oku. Nepýtajte sa, koľko trvá aj s prípravou a následnou prísnou kontrolou taká vec. Nepýtajte sa, ako hrozne môže vyzerať zranené oko a jeho okolie.

Ministerkyna Kolíková toto priznala.

Po štyroch dňoch nedodala žiadne dôkazy o tom, že Lučanský sa má už relatívne dobre. Ale povedzme, v tomto jej veríme, dúfame, že sa má dobre. Nedodala ale žiadne ani len fotky, ako vyzeral po zranení, ba ani len to, ako vyzerá teraz. Je to vec verejnej obavy, určitý dôkaz o stave väzby, tak nech sa nevyhovára na nejakú ochranu medicínskeho tajomstva.

Kolíkova nedodala info, ba ani sa nevyjadrila k celkovému stavu Lučanského ohľadne toho, či má na tele príznaky bitia. V každom prípade, úrady od štvrtka ukrývajú väzňa pred verejnosťou. Doliečuje sa. Dôkazy sa stratia.

 

Podľa médii sa vyjadril Lučasnkého obhajca, že sám Lučanský tvrdí, že si zranenie akosi "pádom z výšky" spôsobil sám. Údajne to teda tvrdí jeho obhajca, že to údajne tvrdí - ale dobre, opäť, veríme. Vážne. Veď je jasné, že obvinený môže viesť svoju obhajobu ľubovolne, aj klamaním, aj spoluprácou s vyštrovateľmi našej geheime Staatspolizei. Iba on vie, čo mu za hovorenie alebo mlčanie nejaký špeciálny či špecializovaný prokurátor ponúkol. To je čiste jeho vec, či na to v takomto stave pristúpi. Obvinený vo väzbe môže tvrdiť aj to, že na cele trénoval akrobatické skoky do bazéna. Pri takých veciach sa stávajú samozbitia, to je nám jasné, ba stávajú aj horšie veci.

Ale z politického pohľadu verejnosti je isté:

- ak by nebol zbytočne väznený, nemal by rozbité oko

- ak by na neho nebol robený nátlak, žiadne zranenie by sa zrejme nestalo. Vo väzbe sú stovky ľudí, ale takéto niečo sa stalo práve bývalému policajnému prezidentovi. To je proste smola, lenže nie Lučanského, ale hlavne ministerky Kolíkovej, pretože ona je za toto zodpovedná.  

Samozrejme, tieto prípady budeme sledovať, aj keby sme nechceli. Budú totiž pribúdať.  

 

nové