Tituškománia

 Počas uplynulých dní sa medzi kyjevskými majdancami rozšírila nová zábavka. Hon na titušky. To je v ukrajinskom žargóne názov pre platených provokatérov.

V bojovom záchvate majdanci ulovili členov ochranky ministrov z Európskej únie, ktorí sa do Kyjeva zliezli ako myši na zrno.

Hej, majdanci! Keď ulovíte na kyjevskom námestí aj titušky - ministrov zahraničných vecí EÚ, pridávame sa k vám.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výborná analýza Sakera z jeho imperiálnej domoviny:

The geopolitics of the Ukrainian conflict: back to basics

 Neviem, či to niekdo preložil do slovenčiny alebo češtiny. Nezáleží na tom. Domáci pitvorníci s originálnym textom ťažkosti nemajú a ostatní nech si ho strčia do gúgla.
 
No a neprehliadnime ani najnovší príspevok tohto dobre informovaného človeka:
 
Autor: 
téma: 
region: 
Nepr
http://zvedavec.org/komentare/2014/02/5856-geopolitika-ukrajinskeho-konf... http://zvedavec.org/komentare/2014/02/5857-rozklicovani-janukovicovy-vla... Rozhovor s Duginom: Политолог, философ Александр Дугин: Это великая война континентов http://www.kp.ru/daily/26197.4/3084361/ Tu je aj po česky jeden k téme: http://deliandiver.org/2014/02/rozhovor-s-alexandrem-duginem-o-krizi-na-...
Norman

Link na Dugina je už v článku http://nadhlad.com/content/odchovanci-sovietskych-filmov.

Dugin sa vyjadruje relatívne stručne, ale tiež je len výberom určitých doktrín, ktoré opakuje donekonečna. Napríklad jeho výtvor. nacionalný bolševizmus, ten svedčí o eklekticizme a nedostatku tvorivosti ruských "intelektuálov", ale aj o ich nechcenom implicitnom humore:-))

No, intelektuálov - vraj sa nevie, kde vlastne študoval, pán profesor Ale možno práve pre to, že nie je produkt ruských "humanitných" škôl, majú jeho vety a myšlienky aspoň hlavu a pätu.


 

Norman
Drtivá většina lidí žijícíh na západní Ukrajině se považuje za Východoevropany. Tato identita je založena na úplném odmítnutí jakéhokoli panslavistického ideálu, včetně Ruska. Rusové jsou považování za existenciální nepřátele. Můžeme to vyjádřit takto. Nenávidí Rusy, ruskou kulturu a samozřejme i ruskou politiku. Tvoří to důležitou součást jejich identity. MO: Vás to jako Rusa nepobuřuje? AD: (smích) Vůbec ne! Je to součást jejich identity. Neznamená to nezbytně, že s námi nám chtějí vyhlásit válku. Nemají nás rádi a měli bychom to respektovat. Podívejte, Američané jsou nenáviděni mnohem větším množstvím lidí a také to akceptují. Pokud nás tedy obyvatelé západní Ukrajiny nenávidí, není to ani dobře, ani špatně. Prostě to akceptujme. Ne každý nás musí milovat!   --- koniec citátu. Už to, že sa ten chlap dokáže (pri tomto bode) smiať svedčí o tom, že má zdravé jadro. Je zrejme z tej lepšej polovice Rusov, nezakomplexovanej a nordicky otvorenej :-) Mnohí pseudorusi by si z neho mali vziať príklad.