Vojna proti Iráncom

Vláda Veľkej Británie dnes zablokovala snahu ropného gigantu Shell uhradiť Iránu dlh vo výške 2,3 miliardy dolárov formou potravín a liekov. Západ celkovo dlhuje Iránu za ropu asi 4 miliardy dolárov.

Shell nemôže vyrovnať svoju podĺžnosť na ropu odobratú skôr,než Európska únia uvalila embargodovoz iránskej ropy, pretože globálna banksterská mafia zakázala všetky platby. A tak sa Shell pokúsil vyrovnať podĺžnosť naturáliami - pšenicou a liekmi. Rokovania o tejto možnosti trvali od februára. "Plne podporujeme tvrdé sankcie voči Iránu," lakonicky reagovala britská vláda. Definitívnemu zamietnutiu tejto formy vyrovnania dlhu predchádzali hysterické intervencie Izraela, ktorý by mal najradšej Irán a Iráncov pod kontrolou tak, ako má pod absolútnou kontrolou ľudí v najväčšom koncentračnom tábore v histórii ľudstva - pásme Gazy.

Bez zaujímavosti nie je ani skutočnosť, ze Deutsche Bank, jedno z najhrubších chápatiel banksterskej mafie, prelezené skrz-naskrz geniálnymi Aškenázmi, prorokuje krach spoločnosti Pakistan State Oil a kolaps pakistanského energetického sektora. Dôvod má tri slová: iránsko-pakistanský plynovod.

Autor: 
boris
mohla by si uviesť aj zdroj , lebo ma to dosť zaujíma
Ema

Žiadne insider info.

Stačia dva názvy megakorporácií - Cargill a GSK, pre ktoré by to bol kšeft storočia - a každému je jasné, že sionloby musela tlačiť na Camerona ako besná. Úbožiatko, takto sa ocitnúť medzi dvoma mlynskými kameňmi a blbú situáciu vyriešiť na úkor korporátnych molochov. Ako hovorí klasik, totok bude mať konzekvencie.

Prasiatko
Ema, úprimne, máš podozrenie, že slová úchylov z Deutsche bank veštia nejaký teroristický útok CIA a im podobných na výstavbu toho plynovodu? Myslíš, že by si USA trúfli riskovať vojnu s jadrovou veľmocou (Pakistanom)?
Ema

úplne bežne. Americké dróny tam lietajú a sypú bomby ako doma na cvičisku - a všimol si si nejakú jadrovú vojnu? Len navrátivší sa Muššaráf je akože v domácom väzení. Samozrejme, že sabotáž plynovodu je pravdepodobná, ale celý ho vybombardovať nikto nedokáže.

Toto je ale hodné prečítania:

Americkí kongresmania tlačia na vládu, aby umožnila export amerického plynu do Indie a zabránila tak jej napojeniu na Iránsko-pakistanský plynovod

Pre iránsko-pakistanské vzťahy by takéto prepojenie znamenalo zlepšenie vzťahov. Sú mizerné od vzniku Pakistanu (dokument - ak by to niekoho zaujímalo) Mountbattenovým plánom, ktorý spôsobil príšerné jatky. Zabitých bolo asi 1,5 milióna ľudí a v regióne sa na to podnes deň nezabudlo.

Zámer Američov prevlákať ich skvapalnený plyn, získaný barbarským hydraulickým štiepením, cez oceán do Indie - len aby sa nemohla komfortne pripojiť na plynovod z Iránu - pekne ilustruje túto prijebanú choromyseľnú dobu "globalizácie".

Treba si tiež všimnúť snahu našich veľkých kamarátov Američanov, ktorí nám vybombardovali Európu a nás hodili do krvavej bolševickej papule Stalina, napchať ich LNG aj do Európy a oslobodiť nás od Ruska. Našťastie Európa nemá na LNG vybudovanú infraštruktúru a momentálne ani peniaze na vyhadzovanie, aby vytvorila podmienky na realizáciu debilných amerických nápadov.

Na celom tom článku je najdojímavejšia starostlivosť amerických kongresmanov o údajne vysokú cenu plynu, ktorú platia Japonsko a Kórejsko Rusku.

 

slaven1

Murica musí mať veľké "zásoby", keď chce plyn rozdávať aj čiernej diere zvanej India. Počínanie mi pripomína tečrovské Anglicko, ktoré ropu zo Severného mora dokonca vyvážalo. Dnes je na suchu.

The world’s richest countries by oil and gas reserves

World’s Richest Countries by Oil and Gas Reserves

boris
ďakujem
Le Bleu
Aj keď čakať sa to od nich dalo.