Budúcnosť je tu

US Navy oznámila v pondelok, že po prvýkrát  namontujú laserovú zbraň na jednu zo svojich lodí. Zbraň by mala zostrelovať dróny a poškodzovať iné plavidlá"

"Budúcnosť je tu" povedal Peter Morrison z Office of Naval Research's Solid-State Laser Technology Maturation Program.

Zbraň je považovaná  za krok na celkovej premene vojenskej techniky. Pretože je poháňaná elektrickou energiou, môže strielať, kým bude energia - a to všetko pri cene 1 dolár za výstrel..

 

Zdroj - reuters.

 

 

 

Náhodný okoloidúci
Proti strele letiacej 1 alebo 2 km za sekundu a kopírujúcej terén alebo hladinu mora nebude mať šancu, laserový lúč sa nedokáže ohnúť podľa zakrivenia terénu alebo zakrivenia hladiny mora na guľatej Zemi a nestihne také strely prepáliť. Ale možno sa mýlim....
Norman

Tam píšu, že len  nejaké tie dróny odfiknúť a prípadne to dokáže poškodiť, nie zničiť, inú loď. Na odpalovanie striel či rakiet to zrejme ešte nie je. Ale na "humánne" vyraďovanie ľodí rôznych aktivistov a podobne... by sa to možno už dalo použiť.

Samozrejme, aj prvé lietadlá boli neisté a nefunkčné . Ale evolúcia je silná. Toto je tiež asi len taký symbol, aby sa ako tak zdôvodnil konštrukčný vývoj, ktorý stál daňových poplatníkov určite miliardy.

Nebezpečné na tom je to, že použitie je také lacné a že (pravdepodobne) je to akože  presné, teda zasa raz jedno "humánne zabíjanie so zníženými vedlajšími stratami". No nepouživaj to.

Snaha o to, mať technologickú prevahu v zbraniach, mať pušku, kým ostatní len luk a šípy - to je to, o čo sa stále snažia.

 
smerch
pozri od 06:25 :D Армия США какой её не показывают. http://www.youtube.com/watch?v=xxexXc8IgEo