Rakúsko sťahuje vojakov z Golan

Rakúsko sa rozhodlo okamžite stiahnuť svojich vojakov v službách OSN z Golanských výšin. Prakticky za pár dní má byť všetkých 380 mužov doma (čo možno považovať za abnormálnu rýchlosť). Toto rozhodnutie vraj padlo náhle po tom, ako protisýrske rebelské jednotky obsadili hraničný prechod Kunajtra, odkiaľ boli neskôr po vážnych bojoch vytlačení sýrskou armádou. Okrem toho v oblasti boli zranení niektorí príslušníci zborov OSN, pôvodom z Filipín.

Minister obrany Rakúska Klug oznámil, že "život našich vojakov je na prvom mieste". Čo sa týka argumentácie, dosť neobvyklé - vždy som myslel, že na prvom mieste je vojenská misia, ale zrejme moderné časy. Je ale isté, že Klug vie o situácii v oblasti viac, ako my, takže na Golanských výšinách zrejme hrozí aktuálne ťažký konflikt. V oblasti vystrájajú ozbrojení banditi, ktorých sa Západ bojí čo len kritizovať, nie to ešte po nich strielať. Izrael sa ústami svojich ministrov vyhráža, že vojensky napadne Sýriu, ak ... ak čokoľvek, vždy si niečo dosadia, a Západ ich nebude nielen že kritizovať, ale ešte im bude priam cuckať ich oholené líčka a obrezané údy (špeciál nemecký minister zahraničia Westerwelle je na to ako stvorený). V tomto zmysle možno považovať rozhodnute Rakúska za určitý maximálny protest, akého sa európska krajina môže dopustiť. Ale možno to chápať aj ako submisívnu reakciu na príkaz zhora. Ich odchodom totiž celá misia prakticky padá, niet viac funkčných pozorovateľov OSN na Golanoch, zhasnuté, ring voľný. Mierumilovný izraelský traktor je pripravený na to, že bude napadnutý diabolským Asadom.

Izrael už k tomu vyjadril svoje "obavy". Zas ho svet necháva napospas nebezpečenstvu. Rebeli či Asad, vždy sú všetci na neho zlí.

 

 

 
nemam
Je síce pravda, že už 2, či 3x Sýria vojnu z Izraelom prehrala, ale vtedy bola agresorom ona! Teraz sa zrazia iné sily. Na jednej strane Sýria, Hizballáh a Irán VERSUS Izrael a ak sa jednému alebo druhému nebude dariť v boji, tak majú v zálohe ešte USA /resp. ZLONATO/ a Rusko.
Norman

Neviem, kto sa v Sýrii s tretne s kým v akom smrtiacom konflikte, nerobím si ilúzie, len dúfam, že toho nebude až tak veľa, lebo je to k ničomu.

Ale iné sily sa zrazia v Európe. Prosionistické a protisionistické. Určitým spôsobom sa zrazia, a tomuto konfliktu sa nedá vyhnúť, aj keby mal dopadnúť zas nejako akože zle. V Európe je v podsate už teraz studená vojna, skrytá vojna, únavová vojna, keď použijemé zastaralé sprosté slovo, tak partizánska vojna.

Ale všetci to robia tak dobre, že to nie je vidno :-) (sebairónia)

 
Ema

na Golanoch

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4389558,00.html

Ruskí mierotvorcovia rozhodne nebudú mať problém zjednať poriadok, keď tam začne izraelská okupačná armáda robiť bordel.

Toto je kľúčová prehra Usraela.

Le Bleu
Well played, sir. Držím palce.
fuxo
niekde som cital, ze hlavnym dovodom na urychleny odchod je nesuhlas so zrusenim embarga na zbrane pre rebelov
Ema

Avšak embargo bolo aj tak iba na papieri. V skutočnosti sa k "rebelom" dostávalo z Európy s aktívnou účasťou najvyšších európskych politikov množstvo zbraní.

Hlavným dôvodom je, že po vyčistení Kusajru od potkanov (to nebolo mesto, "rebeli" všetkých civilov dávno vykopli, ale vojenská pevnosť, preto bolo bliakanie o utrpení civilného obyvateľstva klasickou sprostou fintou zneužívajúcou posledné zvyšky humanizmu obyvateľov Západu) sa uzlovým bodom na novej zásobovacej trase pre "rebelov" stala práve Kunejtra. Zbrane, samozrejme, prichádzajú z Izraela.

No a netreba zabúdať, že členmi UNDOF boli doteraz všelijakí vyslúžilci, ktorí naposledy strieľali v detskom veku zo šlajdrov na vrabce. Teraz už takáto prax nestačí, treba tam ozajstných vojakov schopných natrhnúť prdel drzej okupačnej izraelskej armáde kooperujúcej s Al Kajdou na spoločnom záujme - rozvrate sekulárnej Sýrie.

 

Len čo Rusko vyrukovalo s ponukou na nahradenie Austrijcov, už aj Pan Ki-Mun podľa hysterických inštrukcií dodaných z USraela vykríkal "ďakujeme, nie, nie!" Vraj dohoda spred vyše tridsiatich rokov neumožňuje členom Bezpečnostnej rady OSN, aby mali vojakov v UNDOF.

Nebude to také jednoduché: Súčasné predsedníctvom OSN (Británia) oznámilo, že ponukou Ruska sa BR OSN musí zaoberať.

http://ria.ru/arab_riot/20130608/942208756.html

Bude to interesantné divadlo. Sionistickej loby sa rozpadajú siete.

Ema

Syria - Israel Is Losing the Battle

Pre Európanov je najdôležitejšia prvá časť textu - aby im svitlo v propagandou osprostených hlávkach.

slaven1

Mne sa viac páčila táto časť:

...I actually believe that this form of harsh self-criticism that is embedded in Israeli culture, is the means that sustains Israeli regional hegemony, at least monetarily. This ability to critically examine and disapprove your own leadership is something I fail to encounter in Western media. Seemingly,  the  media in Israel is far more tolerant toward criticism  than the Zionist dominated  Media in the West.

...Aktuálne verím, že toto je to forma výraznej sebakritiky zakotvenej v Izraelskej "kultúre". Je to prostriedok, ktorým Izrael udržuje regionálnu hegemóniu, aspoň tú finančnú. Táto schopnosť kriticky skúmať a neschvalovať vlastných vodcov je niečo, na čo som v Západných médiách nenarazil. Média v Izraely sú zdanlivo podstatne tolerantnejšie voči kritike než  Sionistami dominované média na Západe.

Doma si kritizujú, dávajú dôležitú spätnú väzbu a nám verejnú diskusiu zakazujú - hned sme nálepkovaní ako nejakí zabijaci, ničitelia,...Pýtať sa ich teda nebudeme.

Nechápem prečo izraelský židia stavajú stále nové osady, keď krvavý geront nedáva Izraelu viac ako 9 rokov. Apropo, kam sa podejú, keď si s nimi arabi za koncentrák Gaza prídu vybaviť účty? Napovie nám táto mapa - https://en.wikipedia.org/wiki/File:UN_Resolution_of_Palestine_as_Observe...

File:UN Resolution of Palestine as Observer State.svg

slaven1

Neónový nápis "Welcome, Welcome",
ako zo svetelných reklám, reklám.
Strašne sa tešíme - neklam, neklam.
Strašne sa tešíme - neklam, neklam.

Racist Raids: Anti-Arab violence by Jewish youth on rise in Israel

Podľa všetkého sa blíži doba, keď tieto zlaté, malé a rasistické kuriatka budú búchať na brány Slovenska a Východnej Európy. Čo im odpovieme?

Norman

ale vždy sa potom nájde ešte nejaký mudrlant, ktorý povie, že ti židia to aj tak mali dopredu vymyslené. Oni sú takí rafinovaní.

Bože, veď to sú prosionistickí bláboliči. Šíritelia strachu a submisivity.

Norman

nechce ruských vojakov na Golanoch.

 

Hm, a čo tak Slovákov? Aspoň by sa niečo naučili, bojovať s guerilou, s banditmi ... to sa môže hodiť.