Akcia Veľké ucho

Aká nevinná smetiarska správa. Naši "priatelia" Američania, s ktorými sa  aktuálne hrnieme do zóny voľného obchodu, vraj odpočúvali európskych diplomatov vo Washingtone a New Yorku. A vraj "hovorkyňa Európskej únie" (to je, kurva, kto? v živote som o takejto funkcii nepočula) odmietla správu komentovať.

Realita je iná. Americké odpočúvanie sa dialo - a nepretržite deje - predovšetkým priamo v Bruseli a budova Justus Lipsius bola (je) prelezená špionážnymi zariadeniami ako starý syr červami. Telefonické hovory predovšetkým top predstaviteľov EÚ boli (sú) spracovávané v neďalekej centrále NATO v Evere expertmi priamo z amerického NSA.

Toto všetko bolo napísané v článku v Spiegli, na ktorý sa smeriarska správa odvoláva.

Američania si zásadne hľadia len a výlučne svojich vlastných záujmov a považujú to za niečo tak normálne a prirodzené, ako dýchať vzduch. S touto ich danosťou súvisí aj "normálnosť" šmírovania svojho údajného priateľa a spojenca - Európy. Ťažko totiž predpokladať, že hamburgerové kreatúry vysvetlia špehovanie vrcholných predstaviteľov EÚ "bojom proti terorizmu". To snáď nie.

Načase, aby sa Európa prestala tváriť, že jej jediným vlastným záujmom sú americké záujmy.

Testom bude aj reakcia západnej mediálnej korporátnej stoky operujúcej v Európe - koľkože priestoru bude venovať vyjadreniam top európskych, a koniec-koncov aj slovenských politikov, k americkému odpočúvaciemu svinstvu. Nejde o žiadnu maličkosť a americké špehovanie sa týka nás - Európanov, ktorí rozhodne európske záujmy nestotožňujeme so záujmami americkej chrapače.

Bude zo toho jediná podkarpatská vykastrovaná správa o drobnej bezvýznamnej hviezdičkovo-pruhovanej vylomenine, ku ktorej sa "hovorkyňa Európskej únie" ani nevyjadruje?

 

Pé es: Rusi sa na odhalení amerického špehovania v EÚ udrbávajú od smiechu

Šéf parlamentného výboru pre medzinárodné záležitosti Alexej Puškov: Američania odpočúvajú aj svojich spojencov v NATO

Autor: 
Norman

Sviniar Šebej sa vyjadril, že Snowden je pre neho "zradca". Nejaký tvrdý slovník, na takú zdochlinu, akou jebeš dnes je. Ale ešte lepší bol Shutz, ktorý vyplodil síce krátky, ale radikálny pluvanec. Zakončil ho tým, že

A najpodstatnejší, hoci smutný, je fakt, že vláda USA má kontrakt nie s občanmi Európskej únie, ale vlastnými. S tými dohoduje svoje kompromisy.


Takže už neplatí, že USA sú naši spojenci - to len Európania boli podla Schutza  blbí, že tomu verili.
Dobre, keď teda nie sme spojenci USA, tak potom treba všetkých proamerických zradcov podľa toho potrestať.  A zradcov možno jedine zastreliť.
 
Keď tak sledujem debatu aj v Sme, všetci už tých hajzlov majú dosť. A keď človek pozre na nemecko-rakúske stránky, tak dvojnásobne.
To svinstvo, čo robí Západ vedený USA, je nad možnosti akceptácie naším svedomím. Európania sa nemôžu spolupodielať na masakroch proamerickej alkajdy v Sýrii, na masakroch civilov a rozvrate ďalšieho štátu. Európanie už nemôžu nevidieť, že USA robí všetko pre to, aby ich aj hospodársky potopila. Napríklad pre USA je Nemecko krajina "tretej kategórie", teda je pre nich legitímnym cielom útoku.
 
Tieto vlny znechutenia síce stúpajú a klesajú, ale v makro pohľade idú len hore. Tieto nálady sú už dávno jednoznačné - ide len o skutočnú moc. Čaká sa len na ňu. Hovorím to už roky, že výsledok toho môže byť len jeden,  a páni, budte si istí, že jedného dňa tá moc bude.
Sud sa naplní.
 
 
 
 
slaven1

Sóm rád, že si spomenula atlantickú zónu voľného obchodu. Myslím, že je to veľmi dôležité pre pochopenie vzniku postavy Snowdena:

Európania vedia, že USSA celú elektronickú komunikáciu sleduje, a majú to na háku. Odvetvie na to upozorňuje roky (priznávam, že jedna vec je vedieť a ďalšia mať dôkaz).

Európánom sa však veľmi nepáči myšlienka Atlantickej zóny obchodu (GMO lahôdky,...). Pre tých čo nevedia, tu je odkaz. Odpočúvanie Američanmi je chirurgicky presné (maily, facebook, telefóny, poloha,...) a dokáže presne odhaliť neprajníkov myšlienky "EUSA". Zistiť o nich... hmm... všetko (aké porno preferujú,...). Následne ich cez rôzne "povýšenia" odstaviť.

Pokiaľ môže jedna strana rokovania odpočúvať druhú stranu, má v rukách víťazný tromf. Po "EUSA" nikto z Európy netúži. Na Bildenbergu sa európske jelitá dohodli, že "Snehová komôrka" (Snow den) to celému svetu ukáže.

Jeden z dôsledkov post-snowdenovského internetu a komunikačných technológií bude náročnosť na odpočúvanie.

Ďalšia vec - podľa mňa sa svet v týchto dňoch dozvedá o možnostiach odpočúvania tak okolo rokov 2001 - 2008/2010; také konvenčné zbrane. Atómové bomby, skutočná technologická úroveň možností odpočúvania dnešných dní, sa zase ozýva iba ako šepot odvetvia.

PS: "Udrbávajú" a "mrdne" je tak na hrane, ake "kurva" je už slovník drevorubačov.

Ema

Či nebodaj vychovávať?

Slaven, prestaň s malomeštiackym mraučaním, lebo ťa padlí anjeli "vedca" Páleša usmažia nad večným ohňom ľudskej blbosti. "Ježíííš, ona povedala kurva!"

A čo má ako byť?

Apropo, v živote by som nevyťala žiadny strom. A bohaté skúsenosti ma naučili nedôverovať ľuďom, ktorí sa vyjadrujú ako zregenerovaná svoloč v zaprdených salónoch, o ktorých Maupassant s veľkým znechutením napísal, že z tupých lebiek im vypadávajú tupé slová. Slovo kurva je ostré.

slaven1

B je správne :-) V mojej predstave ženy majú byť to voňavé, jemné a slušné - držať kultúru v rodine. Ale keďže si "služobne staršia", nemal by som poúčať. Zisťujem, že ani veľmo nemôžem.

Co to kurwa je?!

Ema

čo by v hentej situácii srstila slušná, jemná a voňavá držiteľka to kultúry v rodine, hehe.

Nebol za volantom Langoš?

Norman

čo boli posledné Langošove slová :-))

 
slaven1

Opitým im na WRC nedovolia šoférovať :)

slaven1

Francúzi chcú zastaviť rokovania o EUSA, pretože si uvedomujú, že NSA vie všetko čo si napíšu/povedia/zatelefonujú/pomyslia.

http://rt.com/news/france-us-delay-trade-603/

Ema

Zrejme sa im podarilo za dvanásť hodín doprekladať článoček v Špígli do konca.

slaven1

Pre milovníkov informácií priamo od zdroja odkaz:

http://www.spiegel.de/international/topic/whistle_blowers/

Anonymous
amerika , Rusko ako si mozu rozumiet ked v jednej je noc to v druhej je den a naopak
Unanimous
Málokedy sa človek dočíta niečo tak zaujímavé. Veľmi mi to pomohlo k ziskaniu nového nadhľadu.
Le Bleu
Ale tá forma, tá forma!

nové texty