Ako náročný je paraglajding?

Čo je potrebné na paraglajding? Je to finančne náročné, zvlášť ak sa to robí v zahraničí, napríklad v Iráne? Musia to robiť skúsení maníci, alebo aj nováčikovia? Musia byť pri peniazoch, ale je to aj pre anarchistov?

Neviem si urobiť predstavu, mal som vždy dojem, že je to skôr náročnejší šport. Ale včera som videl skupinku 6 paraglajdistov, ktorých Irán po troch mesiacoch prepustil z vyšetrovania ohľadne podozrenia zo špionáže.

 

slovak chicken

Skupinka vystrašených exotov. Ktovie, čo si o takýchto typoch myslia uhladení Iránci. Vyrazili do cudzieho sveta, doviezli tam zakázané vysielačky, lietali a fotili čo sa dalo, napriek tomu, že aj keď to zákon dovoľuje, situácia v oblasti je kvôli sionistickým hrozbám na hrane noža a myslím, že v inej krajine, napríklad v USA, by ich z väzenia nik nedostal.

Týchto šiestich z basy vytiahli len a len naše úrady. Včera ich za štátne náklady previezli na Slovensko. Hovorca tejto skupinky na tlačovke, keď dostali krátku možnosť niečo povedať, našej vláde za to ani jasne nepoďakoval.

 
Autor: 
region: 
fuxo
Je to narocne na skusenosti v oblasti lietania, ovladania kridla, taktika letu, zhodnotenie prirodnych podmienok...nie je lietat ako lietat, da sa urobit jednoduchy zlet z kopca do udolia a daju sa robit aj niekolko 100 km dlhe lety. Co sa tyka financii, pokial clovek vlastni vystroj, je to porovnatelne s beznym turistom. Myslim, ze kopat do nich uz netreba, vsetci sme boli raz mladi...
Le Bleu
stále mi je nejako proti srsti akceptovať ako štandart, aby kadekoho, kto spraví nejakú blbosť, za štátne peniaze (čiže dane) dopravovali domov.
slaven1

Najskôr musíš pracovať pre našich "spojencov" a "parterov", a potom ti SR zacvaká cestu domov.

fuxo
mozno su aj take pripady, ale urcite nie tento...staci sa zamysliet...
Le Bleu
Myslel som to aj všeobecnejšie - rozšíril by som to napr. o odškodňovanie obetí finančných podvodníkov, alebo, áno, o odsúhlasovanie rôznej sociálnej výpomoci na základe odtieňa pokožky.. pardón, príslušnosti k etnickej skupine. Proste nerovný meter. Inak, k prepusteným šuhajom - nepoviem že určite, ako fuxo, ale tiež to skôr tipujem na iba príliš aktívne a trochu príliš blbé deti svojej doby. Len by ma zaujímalo, čo asi môže byť to "podozrivé vybavenie". A ešte na základe akého kľúča vyberali, koho pustia a koho si nechajú.
fuxo
Myslim, ze ich popis si vystihol. Pokial viem, vadili im hlavne vysielacky, tzv. dvojmeter, vyjadrenie paraglidistov ku nim bolo na tlacovke. Kluc, podla ktoreho prepustali, ostane asi zahadou aj pre nich samotnych. Grigoriy co sa ti zda tajomne na troch bodkach? Dostal si za ulohu zamysliet sa nad tym, preco je blbost vykonavat spionaz na padakovom klzaku (bez motora) so smiesnou sportovou kamerou (GoPro) na prilbe v case spionaznych satelitov. Dam nieco lahsie?
Grigoriy

Vsak mi pomôž zamyslieť sa.

Čo v skutocnosti znamenaju tie tajomne a velavravne tri bodky?

Ty určite vies niečo, čo ini nevedia. Napíš to, aby nevznikli rôzne dohady, konspiracné teórie a bludy.

Takto mám dojem, že máš predplateny účet na PussyTube, a tvoj príspevok bol tam automaticky vygenerovany. V skutocnosti ho možno použiť ako odpoved na akýkoľvek príspevok, s ktorým nesúhlasím, ale nemám žiadny protiargument.

Nieco podobne, ako "teraz tú o Červenej Karkulke".

Elle
Hnus, do basy s nimi kdekolvek!
afík
Práve čítam necenzurované Žukovove pamäte, a tam píše, že v období prímeria medzi Nemeckom a SSSR v máji 1941 si Nemci vyjednali prieskum hrobov z prvej svetovej a Stalin im to zožral, potom sa nejaký Hitlerov minister Schulenburg strašne ospravedlňoval na mladosť a neskúsenosť Nemeckých pilotov, že sa zle orientujú v priestore a preto si SSSR nemá ich blúdiacich lietadiel nad svojím územím všímať, ale Žukov a Timošenka predložili dôkazy, že blúdia a strácajú sa hlavne nad továrenskými komplexmi ...
slaven1
http://www.rtvs.sk/televizia/program/detail/24/spravy-a-komentare/archiv... zhruba od 18 minúty Čo robil predseda Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Sergej Jevgenievič Naryškin na Slovensku? Kôli vysloveniu odpovedi na 4 otázky, ktoré nič nové nepovedali, sem asi neprišiel.
afík
odpovedal na otázky, ktoré naznačujú, že Ruská vláda sú antisemiti, RTVS predsa informovala o príkorí, ktoré sa deje opozičným jevrejským elementom.
slaven1

Navalny je jevrej? A to máš odkiaľ (napíš zdroj)?

Tamara sa pýtala na bežnú rúskú agendu: Zahraničný agenti, Snowden, LGTEDFA, Navalny - nič nové som sa nedozvedel. Mna skôr zaujíma, prečo rozhovor prebehol, čo tu predseda Dumy robil? Mi to skor prišlo, že Rusko dostalo priestor na svoju agendu. Asi si DIKo (šef STV) z Pontisu mije ruky, nebo co.

V každom prípade pochvala STV za rozhovor.

slaven1

členovia jeho týmu sú židia. Navalného by som s týmto vierovyznaním nespájal (na wiki nemá uvdené v čo verí, zaraďme ho na teraz k vyznávačom $$$). V každom prípade riadne ho otitulovali - "Corruption whistleblower". Holt, blowovať wistle je teraz v móde a hladné (cool).

Zdá sa že Sergej Nariškin prišiel oslavovať SNP a pri tej príležitosti ho STV vyspovedala. Pri tejto príležitosti som našiel vyhlásenie Fars News Agency k prepusteniu Slovákov:

Iran Releases 6 Slovak Nationals

TEHRAN (FNA)- Iran has released 6 of the 8 Slovak nationals arrested on charges of possessing illegal equipment and violating the Islamic Republic’s law, the Iranian Foreign Ministry announced in a statement on Monday.

Following a decision by the relevant authorities based on investigations carried out into the case, the Slovak nationals were released and handed over to Slovakia’s Embassy in Tehran on Sunday, the foreign ministry’s statement said.

The other two detainees are still being investigated, the statement said.

On July 1, Iran's Judiciary Spokesman and Prosecutor-General Gholam Hossein Mohseni Ejeii said that eight Slovak citizens and one Iranian national had been arrested in Isfahan on charges of taking pictures of restricted areas.

Mohseni-Ejei added that the detainees had smuggled “illegal equipment” into the country.

On June 30, former Iranian Foreign Ministry Spokesman Seyed Abbas Araqchi confirmed earlier reports that Slovak nationals had been arrested for violating the Islamic Republic’s law.

“The Slovak citizens have been arrested before Iran’s June 14 presidential election and investigations about these people are underway,” Araqchi told FNA at the time.

“These individuals had come to Iran with tourist visas and for glider riding, but their actions and behavior were unconventional and they were arrested by the police for violating the Islamic Republic’s law,” Araqchi said.

He added that the police have also seized some unusual devices and equipment from the Slovak nationals.

Of course, we have informed the Slovak government of this issue and acted in accordance with international regulations and the Vienna Convention,” Araqchi said, adding that Slovakia's ambassador to Tehran “is informed of the case and assured of their well-being”.

Také nemastné neslané vyhlásenie, chýbajú detaily: aký zákon a aké zariadenia? Ďalšie k téme: Iran’s FM Spokesman Confirms 7 Slovaks Arrested for Violation of Law.