Chmelár: Zelenskij je ukrajinský Matovič

Chmelár napísal postreh o seriále, v ktorom hrá Zelenskij a ktorý teraz vysielala TV Markíza. Pripomína, že Zelenskij je len herec - tak ako hral politika v danom seriáli, ktorý bol ale už vtedy koncipovaný ako jeho politická propaganda, tak hrá politika aj teraz.

V súčasnom režime, kde sú politici len front end bábky plne v rukách korporácií, bánk a ich šialených metafyzických dogiem, v takom režime je na mieste otázka: prečo vlastne nenahradiť politikov priamo hercami?

Ono sa to aj deje. Len mierne prekvapivé je, že to nie sú dramatickí herci, ale funguje to aj s pošahanými hercami grotesky.

Zelenskij je nezodpovedný exhibicionista, nevyrovnaný šialenec s deformovaným pohľadom na realitu (chce rozkazovať celej EÚ a NATO, čo má robiť, poslať veľké zbrane, kam ísť bojovať a podobne). Z toho pohľadu je ho možno označiť za Matoviča, ako to spravil Chmelár. Ale on je na tom ešte horšie, on je vlastne Pročko, ktorý sa dostal na čelo vlády.

Zelenskij hral už toľkokrát rôznych šašov a idiotov, že mu nerobí problém hrať sa na Despotu v bunkri. Na druhej strane, títo ľudia sú často to, čo predstavujú, ich postavy neurotických tupcov sa prenášajú do ich skutočnej osobnosti - nech mi nik nehovorí, že to tak nie je. My poznáme dobre nášho Pročka - nervný, emočný, agresívny, neustále naštvaný, nevzdelaný a nekultivovaný blb. To isté je aj Zelenskij.

 

Link na kritické video o Zelenskom Offshore

Chmelárov článok Veci verejné

  

Chmelár končí tým, že Zelenskij pre neho nie je hrdinom (pričom korektne dodá, že obranci  Ukrajini, tí áno). Ale skepsu, akú situácia vyvoláva aj u Chmelára, vystihujú  "tri výroky", ktoré dáva na záver svojho článku. V skratke:
 
1. Chomsky: "Verejnosť nevie, čo sa deje, a ani nevie, že to nevie"
 
2. Bondy: "Jedna věc mě skutečně zaskočila, a to poznání, že lidi jsou blbí. To jsem skutečně nevěděl a pro mne to nebylo triviální konstatováni, který každej z nás opakuje pětkrát – já jsem to najednou pochopil ako filosofema! Pro mě to byl dost velkej otřes. Já jsem toto poznání prožil jako filosof, který prožil filosofickou hloubku toho poznání. My marxisti jsme byli vždycky jako idioti přesvědčeni, že člověk je v první řadě bytost racionální, rozumná – rozhodně ne blbec. A teď jsem zistil, že v zásadě blbej je!"
 
3. Česky psychiater Cyril Höschl: "Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. Těmto lidem, a je to polovina národa, uniká mnohotvárnost a mnohoznačnost světa, a co z tohoto světa v jejich očích zbývá, lze rozdělit na celkem jednoduché, většinou protipólné elementy. Někdy se tomu říká černobílé myšlení."
 
Sám sociológ a profesor Chmelár následne dospieva k vete: Dokonca by bolo poctivejšie priznať si, že nežijeme v demokracii, ale v oligarchii.

No, bravó, Edo. Len škoda, že to každá generácia objavuje zas a zas, a to už dvesto rokov. To potom už ani žiaden objav nie je, skôr ... naozaj priznanie si omylu. 

 
slaven1

https://t.me/harabin/4011

PS: Čapútová je ukrajinský Zelenský

sandro

Mne praveze Zelensky najviac pasuje na Saakashviliho. Rovnaka figurka, rovnaki babkovodici(Matovic je predsa len trochu ustreleny, vid. Sputnik), rovnako norkoman a rovnako to psychicky nedava ani priamo pred kamerami, co je vlastne jediny dolezity moment jeho role, nakolko rozhodnutia nemusi robit ziadne. O to horsie pre Zelenskeho, ved je povolanim herec.

nové