Ďalšia nudná revolúcia

Napriek extrémnemu politickému nátlaku z Bruselu podpísalo pred pár dňami Bulharsko s Gazpromom definitívnu dohodu o výstavbe plynovodu South Stream. A tak nezostalo nič iné, len zaktivizovať "ulicu" a vyhlásiť podľa recyklovaného návodu z centrály farebných revolúcií tzv. ľudovú vzburu. Revolúcia dostala názov rajčinová a odštartoval ju...

...istý Gideon Rachman z Financial Times.

Čujme, čujme:

Ukraine had its Orange Revolution, Georgia had its Rose Revolution, and if a  shaggy-haired poet who was a dissident under communism gets his way, Bulgaria  will soon have its  Tomato Revolution.

Nikolay Kolev, better known as ‘Bosiya’ (Barefoot), was arrested  in Sofia on Tuesday after he threw a single tomato at the wall of Bulgaria’s  parliament. It was a protest, so he said, against rampant official  corruption.

Now the Tomato Revolution is attracting thousands of supporters on Facebook.  A ‘tomato rally’ is planned for Saturday afternoon outside parliament, and  police are taking no chances. As I walked this morning past the stately building  where the legislature meets, I could not fail to spot dozens of black-clad  gendarmes milling nearby – fully equipped to deal with any prematurely thrown  tomatoes. About 100 people briefly gathered, shouting ‘Mafia! Mafia!’.

How many Bulgarians will join Saturday’s protest? Georgi Kadiev, an  independent-minded member of the opposition Socialist party, suspects that not  many will turn up. Still, Kolev’s anger and disillusionment with Bulgaria’s  political classes touch a chord with voters, he told me in a cafe near  parliament. “People don’t trust the state any more. Is Bulgaria less corrupt  than four years ago? Definitely not.”

Ani smetiareň nezaháľa, pretože inštrukcie už prišli.

Vráťme sa trochu do minulosti. Bulharsko a Rusko potvrdzujú svoje dobré vzťahy a Putin dostáva do daru ovčarku. Súčasťou dobrých vzťahov budú energetické projekty, najmä South Stream - priamy konkurent americkou administratívou podporovaného Nabucca, prezieravo plánovaného na trasport plynu zo zdemokratizovaného Iránu pod kontrolou sionistov. Nemá zmysel sumarizovať tu všetko, čo sa následne dialo, ale nápor na Bulharsko bol veľký. South Stream chvíľu áno, chvíľu nie, chvíľu áno, chvíľu nie... Bolo treba urobiť niečo konkrétne. Prišlo to v lete tohto roka, keď v Burgase explodoval autobus naplnený izraelskými turistami. Táto cynická šou mala mať ďalekosiahle následky až po Irán. Bulharský prezident však odmietol klamať. Keďže nespolupracoval, vytiahlo sa na neho obvinenie, že písal pred 8 rokmi nejaké esemesky bulharskej tenistke. Bolo to však také slabučké, že to vyšumelo do stratena - rovnako ako teroristický útok (Mossadu) na turistov v Burgase.

Centrála vyťahuje eso: osvedčený scenár. Revolúcia! Farbičky sa minuli, kvety tiež, prichádza na rad zelenina. Rajčinová revolúcia! Vedie ju "ochranca ľudských práv" Kolev s účasťou svojich 100 facebookových fanúšikov. Téma: boj proti korupcii. Práve v čase, keď bulharská vláda proti korupcii začala konečne reálne zasahovať.

Obávam sa, že v centrále výroby revolúcií už niet ani nohy, len program stále beží podľa starých nastavení. Nevie, že namiesto roku 2004 je rok 2012 a Bulharsko nie je Ukrajina.

Aj americké "mimovládne" fondy na podporu revolučného vrenia vyschli. Kolev vrhá 1 (slovom jednu) rajčinu. Viac do revolúcie z vlastných zdrojov neinvestuje. Čo je vcelku rozumné.

 

Pé es: Iba raz mohla americká administratíva splniť svoj sen a použiť plyn ako zbraň proti Európanom. Keď sa na Ukrajine dostal vďaka Oranžovej revolúcii k moci ich "demokrat" - rapavé prasa Juščenko. Netreba zabudnúť na to, ako boli aj na Slovensku všetci vyjašení. A ani na to, ako sa vojnová propaganda v korporátnych médiach zúfalo snažila pripísať túto americkú špinavú zlomyseľnosť realizovanú ich prasaťom Juščenkom na vrub Rusku.

Autor: 
Buheh

Nedá mi a zas musím napísať: toto sa tak dobre číta, potom ako človek dostane pár dávok mäsovoodrbávajúceho spravodajstva z našich kanálov. Závan čerstvého vzduchu do zaprdenej dusnej atmosféry mdlých a slaboduchých korporátnych klamstiev a jedovatých talmudizmov. Ďakujem, Ema.

realista

a aj s prehľadom zosumarizované.

Len čo bude, keď aj zelenina dôjde?