Misia pokračuje

Bezpečnostná rada OSN dnes odhlasovala predĺženie misie pozorovateľov v Sýrii. Za rezolúciu, ktorá vyzýva obidve strany konfliktu k ukončeniu násilia, hlasovalo všetkých 15 členov. Stalo sa tak deň po tom, ako Rusko a Čína - súc poučené kauzou Líbya a svojou vtedajšou dôverčivosťou - vetovali Západom pripravenú rezolúciu so sankciami, ktoré mali okripliť sýrsku vládu, ale teroristické, tzv. povstalecké skupiny ponechať nedotknuté. Do prípravy novej rezolúcie sa ozval rázny hlas šéfa opozičnej Sýrskej národnej rady Abdelbased Seida, ktorý žiadal okamžite "zmodernizovať" pravidlá OSN. Ako uviedol tento plnokrvý demokrat, od ich vzniku uplynul dlhý čas a pravidlá "nezodpovedajú súčasným potrebám svetového spoločenstva."

"Takto to už ďalej nejde. Pravidlá OSN zastarali," povedal Seida na tlačovej konferencii v Ríme po stretnutí s ministrom zahraničných vecí Talianska Giuliom Terzim. Jeho hodnotenie celého OSN nasledovalo po ruskom a čínskom vete a bolo prizdobené vyhrážkami Rusku: "Ak bude Rusko naďalej dodávať Assadovmu režimu zbrane a chrániť ho v BR OSN, následky pre celý región budú katastrofálne." Minister zahraničných vecí Talianska usilovne prikyvoval a dodal, že v Sýrii nastala humanitárna katastrofa. "Nemôžeme viac zostať bezmocní. Je nutné, aby medzinárodné spoločenstvo reagovalo a preto je potrebné zvolať mimoriadne rokovanie Priateľov Sýrie," povedal Terzi. Nevedno, čo má medzinárodné spoločenstvo spoločné s formátom tzv. Priateľov Sýrie, ale zrejme ide o zárodok Seidovej vízie novej Organizácie spojených národov, ktorá bude zredukovaná na USA a ich poskokov. Krásny nový svet.

Rusku sa za blokovanie agresivity Západu vyhráža aj minister zahraničných vecí Veľkej Británie William Hague. "Toto budete ľutovať", sipel dnes.

Autor: 
Buheh

"Ak bude Rusko naďalej dodávať Assadovmu režimu zbrane a chrániť ho v BR OSN, následky pre celý región budú katastrofálne."

Hm, pán minister to asi vidí ináč, ale ak je v tom regióne niečo katastrofálne, tak sú to následky dlhodobej politiky západu. Počnúc Afghanistanom, cez Irak, Sýriu, Palestínu, Egypt, až po Líbyu, samá katastrofa, ktorá má spoločného menovateľa: agresívna, zákerná politika usraelitov.

A pán minister bývalej veľmoci Veľkej Británie, dnešnej smiešnej servilnej kolónie USA, odkazuje Rusom, že budú ľutovať. Tak ja si myslím, pri pohľade na mapu, z ktorej je zrejmé ako neviditeľná ruka priateľov Sýrie pomaly, ale veľmi systematicky a čitateľne obkľučuje Rusko, že ak Rusi niečo budú ľutovať, je to, že už dávno a oveľa aktívnejšie nezačali budovať spoločnú obrannú platformu so všetkými, ktorí ešte zostali nezávislí.

Napríklad na Kube a vo Venezuele už dávno chýbajú rakety s dlhým doletom ako obranný systém brániaci Moskvu a Petrohrad pred nebezpečenstvom nikaragujských a mexických teroristov.

Norman

Na Kube a Venezuele stačia rakety so stredným doletom 3000 - 5500 km.

Ale ešte lepšie by ich bolo dať demokratickej vláde Mexica. Tá by ich určite nezneužila.

 

Buheh

Petrohrad je odtiaľ ďalej ako 3000 km.

 

Norman

vzdialená  menej ako 4000 km - to je akurát na obrannú činnost radarov a rakiet stredného doletu vo Venezuele. Samozrejme, len a len pre dobro amerického ľudu, pre dobro demokracie, slobody a vojensko priemyselného komplexu (tentoraz by to bol pre zmenu ten ruský)

Ale zopakujem svoju skvelú myšlienku - vývoj demokracie v Mexiku dáva všetky predpoklady, že rakety v rukách tamojších narkobarónov a iných zmrdov by boli využité na obranu ich  hodnôt a ich slobody. Veď sa nejako musia brániť, keďže ich všetci antimexici nenávidia a chcejú ich zahnať do mora. Amerika nech patrí kultúre toltékov a aztékov - čo stále niekto proti nim má? Kedy už prestanú tie antimexické ohovárania o ľudských obetiach a o tom, že toltékovia boli paraziti žijúci z úžery a otroctva. To je len a len sprostá závisť neschopných gringos a iných árijcov!