Nezmysel o menšom zle

V posledných dňoch sa začína objavovať na webe ten starý termín "menšie zlo". Objavuje sa v súvislosti s voľbami, ale aj tak vešobecne so situáciou. 

"Menšie zlo" je termín z doby porevolučnej teľatovosti, tým myslím takých tých 10 až 20 rokv po sametovej revolúcii. Veru, tak dlho, tak dlho bol socialistický národ úplne politický blbý až slepý, nechápal logiku "kapitalizmu" a jeho reálnu podlosť. Preto sa pri každej voľbe riešila dilema "menšieho zla", teda tej hlúposti, že prečo kandidáti nie sú dokonalí. 

Nuž - to sú problémy malého soplavého decka, ktoré ide do školskej jedálne a čuduje sa, že je jedlo len väčšia alebo menšia sračka. Čuduje sa, že nie sú každý deň palacinky alebo nejaké iné jeho oblúbené žrádlo. To je asi taká úroveň tých úvah, že prečo je tu vždy len "menšie zlo".

Ale ešte aj to malé decko vie, že nech je akokoľvek, niečo zožrať musí a že ak naduto odíte bez toho, aby sa rozhodlo, tak bude neskôr hladovať a v princípe, ak by tak robilo stále, skôr či neskôr zdochne.

Každé posraté malé decko to vie.

Len mnohí voliči na Slovensku to doteraz akoby nepochopili. A práve mnohí tzv. voliči alternatívy, ktorí sa tvária naduto, že to čo je, to nechcú. A ich vodcovia tiež len žmurkajú svojimi malými očkami, že im to je málo.

Nuž dobre, tak nebudete mať nič. Ale tým, že odmietate "menšie zlo", budete mat len "väčšie zlo". Vlastne bez úvodzoviek - budete mať skutočné nefalšované nepochybné veľké zlo.

Nechcel mať niekto Harabína, zdalo sa mu málo - tak dostal teraz duo Śefčovič-Čaputová. Zdá sa Šefčovič málo? Tak dostaneš Čaputovú, ty debil mongoloidný. Nechceš Čaputovú... jaj nie, potom už sa ťa nebudú pýtať, čo chceš alebo nechceš, vytrú si s tebou riť a darmo budeš potom už blačať. Čaputovú použijú, ako to napísal ten Hodál, aby vás všetkých vystrielali - no, to bol samozrejme len jeho vtip, haha, veď to by židia nikdy neurobili. Akí židia? Ach áno, naozaj, akí židia, ty o ničom nevieš, chceš len mať svoj zbabelý kľud malomeštiaka.

 

Menšiemu zlu sa nikdy nedá vyhnuť, každý deň a každá hodina je množstvo kompromisov, menších ziel. Je to normálne a ináč to nikdy nebude, lebo nežijeme a nikdy nebudeme žiť v raji. Ak mám niečo urobiť, a chcem to urobiť, tak zoberiem prvý vhodný nástroj a nerečním o tom, že nie je dokonalý a škoda, že nie je lesklý, že naším ideálom sú zlaté dokonalé nástroje. Nie, nie sú - naším ideálom je vedieť použiť to, čo nám Prozretelnosť dala - tie nástroje a tie zbrane - a použiť to čo najlepšie. Ja sa vždy teším, keď je možnosť niečo posunúť a nezaujíma ma, či je nástroj nie z najlepšieho kovu alebo má nejaké kozmetické vady. Zaujíma ma výsledok a ívery, ktoré pri tom lietajú.

Čokoľvek iné sú beztak len výhovorky zabelcov.

 

 

 

vrbovčan

od zmluvy USA o leteckých základniach. Správne by sme mali po voľbách vyjsť do ulíc a žiadať od nového prezidenta záruky mieru na Slovensku. To by bol prejav občianskej angažovanosti. V tom prípade by si to ani jeden z nich dobre rozmyslel, zatiahnuť Slovensko do vojny.

Roland Edvardsen

A mňa zase dostalo toto: https://www.infovojna.sk/article/marian-kuffa-vyjadril-podporu-sefcovico...

Dobre, Šefčovič by mal v sobotu podľa mňa dostať šancu - aj tak nemáme jeho voľbou čo stratiť. A ktovie, možno sa z neho v prípade úspechu aj niečo vykľuje. Zdá sa totiž, že je to celkom učenlivý typ (ktorý očividne nečíta len mainstream), hehe.

Náhodný okoloidúci

Aj Jozef Mikloško potvrdil, že Šefčovič aj počas zahraničných misií poctivo aj s rodinou chodil do kostolíka, takže jeho oháňanie sa kresťanstvom nie je nová póza, ale len nahlas vyjadril, čo v súkromí dlhé roky praktizuje. Teda u mňa ako u ateistu s tým nezaboduje, ale ja som veľmi konzervatívny ateista a uznávam tradičné stáročiami osvedčené hodnoty.
A ak aj samotný Šefčovič nemá čas všetko čítať, má svojich poradcov a tí presnoria všetko dostupné aj ťažšie dostupné a posunú mu info.