Odsun amerických vojakov z Nemecka

Zachytil som to info, že sa Trump "vyhrážal", že ak sa USA akosi nezhodne s Nemeckom, tak budú stiahnutí americké vojská, ktoré ešte v Nemecku sídlia.

A povedal som si - ajhľa, tomu sa povie Trumpova rafinovanosť.

Pri troche fantázie, a fantázia v oblasti ľudkej rafinovanosti nemusí klamať, teda pri troche fantázie možno celú politiku Trumpa považovať len za zásterku, aby presadil tento jeden bod. Uvedomme si, že formálne a oficiálne stiahnutie amerických vojakov z Nemecka by bol symbolicky rovnaký krok, ako keď sa po roku 1989 stiali z Nemecka vojská Sovietskeho zväzu. Má to rovnaký význam, rovnakú politickú silu.

Ak by to spravil Trump otvorene, ako svoj zámer - bol by kritizovaný, že sa vzdáva "kontroly nad nacistami", donekonečna by sa rozoberalo, či je na to už čas, či to "nacisti" navyužijú, nezneužijú, hovorilo by sa, že je to prejav americkej slabosti. Ale Trump to neponúka ako vec, ku ktorej dospela doba, ako emancipáciu Nemecka - ponúka to naopak ako trest a tým sa vopred zbavil akejkoľvek podobnej sionistickej kritiky a kvičania masmédií. Opakujem, veď on Nemecko prípadným stiahnutím vojsk neodmeňuje, on ho vraj trestá. 

A ak to ešte dáme do kontextu cirkusu, ktorý Trump celosvetovo tvoril posledný rok, aby toto mohlo prebehnúť nenápadne, tak je to krok priam politicky geniálny.

 
Pravda, mnohý človek neuverí, že je Trump tak politicky rafinovaný. Možno nie je, netvrdím, že je to dielo jeho osobne - ale v každom prípade tento  priebeh obsahuje aj túto logiku a o stiahnutí sa okupačných vojsk sa už vážne hovorí. Netvrdím, že tá genialita je v Trumpovi - ale niekde v systéme je.
 
Za vedlajšie považujem otázku, kam by vojská odišli, či do Polska, USA alebo kam. Tie vojská nie sú dôležité samé, sú dôležité len ako symbol okupácie z roku 1945.
 
Ľubov

Trump ako šašo,Trump ako showman,Trump,pravdaže,ako idiot.

Hmm,spomínate si teraz niektorí na príbeh "trocha retardovaného" rímskeho cisára Cla-cla-claudia ? Vďaka tomuto divadielku prežil,aspoň pár rokov.Mne sa Trump páči,z nejakého( asi iracionálneho) dôvodu mu stále viac dôverujem.Ďakujem za odpoveď,sledujme túto stopu.

Ilustračné foto:-)
https://www.youtube.com/watch?v=T40mDHDKqWM

Wotan

majú už dosť mudrovania svojich spojencov v NATO, ktorí nie sú ochotní plniť dohodnuté 2% z rozpočtu ma účel obrany. Obchodná bilancia USA je nevyrovnaná, celé odvetvia priemyslu sú devastované, ja nevidím nič nenormálne ak hlási

https://i0.wp.com/www.capitolhilloutsider.com/wp-content/uploads/2016/07...

Je prezidentom USA, chráni záujmy svojich voličov.

Jozef Novak

Je to vynikajúca správa Norman. Pokial by svoj zámer naplnil. Správne si to spojil s odchodom sovietskych okupačných vojsk. Zjavne anglosionistickému impériu podobne dochádzajú sily. Tlak na východ sa mu nedarí a nové trhy a ďalšia lacná pracovná sila v nekonečných pláňach Russka sa neukazuje ako lahko dostupný ciel narozdiel od nás tkzv. východoEurópanov. Je dokonca nejaká šepkanda aj ohladne odchodu okupačného vojska z južnej polovičky Kórei. Čo sa týka okupačného vojska z Nemecka, nebudú musieť chodiť ďaleko. Po humanitnom bombardovaní Juhoslávie si pripravili pekné moestečko v juhoSrbskej provincii Kosovo. Tak to aspoň tvrdí jeden politicky nekorektný web. Z čoho ich však budú živiť škiptari vo svojom mafiánskom štáte, to veru neviem.

nové