Porsche a trpajzlíci

Ak máte náhodou auto Porsche, dajte si bacha - mohli by vás zavrieť za propagovanie nacizmu. Možno aj za malý hračkársky model, človek nikdy nevie.

To si asi myslí rada mesta Vratislavice, v ktorom sa roku 1875 slávny konštruktér narodil. A tak nechala odstrániť Porscheho meno z uvítacích tabulí pri vjazde do mesta - presne pre to, aby sa vraj vyhla obvineniam z "propagácie nacizmu". Viete, nebohý konštruktér bol v strane a dokonca v SS.

Meno Porsche bolo za totality v meste tabu. Po prechode na "slobodný" systém sa veci zmenili, mal dokonca v meste expozíciu. Pôvodne sa mala volať "pamätník", ale niektorí aktivisti boli už vtedy proti, tak sa názov zmenil na "expozícia". A práve z nej si po terajšom nezmyselnom rozhodnutí urážajúcom pamiatku jedného z najväčších géniov automobilového sveta odviezli zástupcovia firmy Porsche všetky 3 autá a už ich tam nemienia nikdy vrátiť. Vratislaváci tam teraz namiesto nich asi postavia nejakých troch aktivistov z Antifa.

Je to česká malosť, alebo je antifašizmus už len na smiech?

 porsche VW

Ferdinand Porsche s prototypom svojho najúspešnejšeho projektu, Vokswagen Chrobák (vyrobených 18 milionov)

http://liberec.idnes.cz/porsche-petice-nacista-ss-nsdap-muzeum-pamatnik-...

 
Autor: 
téma: 
Ema

sa chváli, že na Slovensku vyrábame poršátka.

http://www.sme.sk/c/7044961/vyvazame-porsche-urazate-nas-pise-americkemu...

Následne kretén "komik" Stewart, vlastným menom Jonathan Stuart Leibowitz vyhlási, že okrem toho, že žerieme zvratky a exportujeme prdy (hľa, povestný židovský humor, ktorý im všetci závidíme) sme aj náckovia a fašisti.

nové texty