Rakúsko zavádza totálny lockdown na 20 dní pre všetkých

Rakúsko zavádza totálny lockdown na 20 dní pre všetkých, pre nezaočkovaných má aj potom pokračovať. Vo februári chcú zaviesť úplne povinné očkovanie.

Kedže som sa nedávno venoval nejasnostiam okolo sitácie v Rakúsku, tak treba konštatovať, že od dnes Rakúsko opatrenia zostruje. Lockdown bude pre všetkých, aj keď u nich stále ešte nevidím povinnosť testovania sa nezaočkovaných pri vstupe do práce - ale videl som také návrhy už v nemeckých médiách, čiže nakoniec to zrejme skúsia zaviesť. Úplne nový je návrh povinného očkovania, k čomu bol spustený celý proces zaistenia ústavnosti podobného kroku - proste to spravia ústavným, aj keby to ako nebolo.

To sa dá už nazvať panika - i keď čísla incidencie ju vysvetlujú, sú dvakrát vyššie, než maximum v lete minulý rok.

Tento krok Rakúšanov znamená:

1. stále vieru vo vakcínu Pfizer, lebo chcú zaočkovať všetkých

2. v nevieru vo vakcináciu, keďže aj tak musia zavádzať lockdown, a to aj očkovaným.

Teda vlastne protirečivé postoje.

 

Tieto kroky Rakušanov podporia snahy o lockdowny aj u nás. Plus utrpia tie prázdne reči o tom, ako na Západe opúšťajú od opatrení a všetci sú veselí - tak tomu nie je, Rakúsko je len jeden príklad, podobne sa to deje po celej Európe- čiže  naša vláda bude mať zas výhovorku navyše.

Covid nie je chrípôčka, pomutoval nám a v populácii, ktorá žije natlačená, a zároveň je relatívne nedisciplinovaná (v poronaní s Ďalekým východom), je to objektívny problém (ale už je naozaj únavné to pripomínať). Celá politická aj nepolitická alternatíva, opozícia či disidencia mala na príklade neschopnosti režimu zoči voči voči vážnemu problému pandémie ukázať jeho jasnú úbohosť. a neľudskosť. Namiesto toho naopak prevažne zľahčovala ten problém, čo je doslovne dôkaz jej politickej debility. Ja viem, hovorili sme to už pomaly stokrát, ale taká je pravda a kým sa nezmenia, treba to opakovať. Ale pochybujem, že by sa tamtí na Slovensku zmenili, že by to pochopili.

Pripomínam, že Rakúsko má v pomere menej nezaočkovaných ako Slovensko, takže to možno organizačne s takýmto testovaním ako-tak zvládne. Ale aj tak je to znova prejav slepej viery v testy. Strategickým cieľom je ale donútiť ľudí k očkovaniu, preto mienia v tieto týždne navýšiť kapacitu očkovacích centier.

 

Pesimistický odhad:

Po všetkých týchto ťahaniciach sa ukáže, že ani testovanie, ani súčasné vakcíny nedokážu zastaviť šírenie víru, ba pri jeho zvýšenej šírivosti ani lockdowny, aké boli pred rokom, nepomôžu tak efektívne. Totálne fatálny faktor je, že mladšie generácie to už "vzdali" a sú spokojné s tým, že veď oni nejako prežili už covid, a tak ho prežijú aj nabudúce ... ups, oni vlastne veria, že už ďalší mať nebudú. Nuž, pravda, je to posledná nádej, ako hovorím od začiatku, všetky historicky známe pandémie nakoniec akosi samy ustali. Je to síce iracionálna viera, ako konieckoncov všetky viery - ale na viac očividne táto civilizácia nemá.

Čo to táto vlna pandémie spraví s financiami, to je ťažko odhadovať. Ale ako všetci vedia, "trhy" sú ešte viac šialené a psychotické entity, ako náš predseda Oľano, takže tiež zrejme "podľahnú panike". 

A také bohaté storočie či tisícročie im sľubovali, cesty do kozmu a láska všetkých so všetkými. Ach jaj :)

 
Ema

o koľko dní zavedie lockdown Portugalsko, najzaočkovanejšia krajina EÚ.

Riskantný manéver urobil nemecký minister zdravotníctva Spahn - odporučil obmedziť používanie Pfeizera. I ozval sa rev, že "to nie je možné, pretože - a teraz nasleduje závratný pandemický argument - jej ľudia dôverujú". Veď hej, Pfeizer BioNTech napchal do marketingu (výplach mozgov + korupcia) veľa prachov, to sa musí prejaviť.

buko

Mne bolo od zaciatku trocha divne ze taka mañana krajina ako Portugalsko vakcinacnou disciplinou predcila aj Norov a podobne.
Je dost mozne ze ako spravni juzania cisla aj ofejkovali (ako Greci svoje HDP a financie) aby mali od EU pokoj ( a dotacie).
To uz je ale jedno, lebo mrtvoly (vraj) vakcinovanych uz tak lahko neofejkujes.

120% zaockovany Gibraltar rusi Vianoce.
Tolko k navratu do normalu po opichani uplne vsetkych. Vakcina je sloboda.

Norman

portugalsko malo škaredé priebehy v predošlej vlne a tak ľudia boli ochotní sa očkovať, aby k takému niečomu už nedošlo.

Roland Edvardsen

Portugalsko je v niektorých aspektoch viac podobné východnej Európe (a patrí aj k viac rasovo realistickým krajinám. Ale na Salazara tam veľmi dobré spomienky nemajú, takže volia skôr ľavicu/socialistov. Dokonca ani miestni nacionalisti - tam nie je taká nostalgia ako napr. u nás za Tisom. Zaujímavý report o krajine napr. tu: https://www.unz.com/akarlin/portugal/). Je to, na západné pomery, skôr konzervatívna krajina, ale nie na spôsob toho amerického "redneck" konzervativizmu, ktorý je populárny aj u nás (HS je taká slovenská verzia Fox News, dalo by sa povedať).

V Portugalsku sa im podarilo vyhnúť politizácii vakcinačnej otázky, lebo jej riešenie delegovali na armádu, nie na politikov. Zrejme toto je kľúčový recept. Tu keď vidí človek iritujúcich politických primitívov typu Matovič, Remišová, Cigániková a pod. ako niečo agresívne pretláčajú, tak prirodzene potom bude od toho bočiť.

Norman

ľudia aj na Západe začínajú čoraz viac skutočne oceňovať rôzny ten "vidiek" Európy, a to nielen pre nejaké dovolenky či život na dôchodku, ale jeho naozajstný význam a cenu.

Čo sa týka očkovania - možno sú Portugalci aj viac disciplinovaní.

Ema

Hm, kohože tam máme? Cholerického vulgárneho pĺža Naďa a skládku fráz la putu čaputu. Posledného križiaka som do armádneho kolektívu nezahrnula.

Luko

Našiel som dobre spracovanú stránku o priebehu a liečbe C19:
https://www.nspbr.sk/web/covid-19-a-jeho-liecba/
(snáď to niekomu aj pomôže)

A inak rozmýšľam, čo by asi napísala Ľubov. Chýba mi jej láskavý sloh a pohľad na veci z takého uhla, kam mne nie je umožnený prístup. Preto pre mňa boli jej komentáre obohacujúce. Je potešujúce, že pribudli nové mená a je smutné, že aj vypadávajú.

Roland Edvardsen

Ten hlodavcovitý kšeftár s drogou (a alkohol naozaj nie je mäkká droga, to je len naša konvencia:https://www.youtube.com/watch?v=yNunMOV5t6U&t=590s. A takýto človek chce tvrdiť, že je morálne superiórny kresťan - no fuj! ), ktorý tu akože robí premiéra, sa už vyjadril za povinné očkovanie. Nuž, pri nedôvere k tejto vláde, ktorá už môže dosahovať aj 90%, si koledujú o iné nepokoje. My naozaj nie sme Rakúsko. V Rakúsku totiž rok nevládol okatý čurákoidný psychopat, ktorý tu pre svoj bombastický narcizmus, sadizmus a mstivosť mesiace ukrutne ponižoval národ a ohrozoval jeho zdravie štúraním v nose - a tým kompletne rozvrátil dôveru vo vládu. Toto už nenapravia - jedine, že by vyhlásili čo najskôr predčasné. Ale toho sa boja.

Norman

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3403090-ve-vidni-protestuji-proti-cov...

Nuž, môžeme vidieť, že demokracia v praxi nefunguje nielen na Slovensku. V Rakúsku už boli často masové demonštrácie proti rôznym veciam, ale tie mali všeobecné témy - teraz majú Rakúšania konkrétnu tému, hlavne to povinné očkovanie . Netvrdím, že v Rakúsku povinné očkovanie prebehne, ešte mnoho času a môže byť ešte mnoho dôvodov, prečo to nakoniec bude zrušené - ale určite to nedosiahnu tieto demonštrácie.

priamy prenos
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=412981403810576

buko

Ako som uz avizoval ocakavania boli nad 100.000 ludi a tie sa naplnili a aj predcili:
Obrovsky pocet ludi pokojne ale odhodlane prisiel ukazat svoj postoj. Provokacie takmer ziadne, policia (mudro) do nicoho prilis nezasahovala.
Organizatori z pravicovo ludovych a patriotickych kruhov to jednoznacne vnimaju ako posilnenie. Ak po dnesku vlada nepolavi zo ziadnych existujucich a pripravovanyvh opatreni ide jednoznacne o odtrhnutie sa od vlastnych volicov a obcanov a posun v ustrety totalitnej diktature.
Pamatnici sa vyjadrili ze takto masovu demonstraciu od devatdesiatych rokov Vieden nezazila.
pre dianie v nemeckom lebensraume a v sirsom zmysle celej europe odporucam telegram:
https://t.me/ignazbearth
https://t.me/martinsellnerIB

Dianie v rakusku je velmi zaujimave sledovat, pretoze pohyb tam nas priamo ovplyvnuje. Ak ich nezlomia je nadej ze nezlomia ani nas a opacne.

nové