Saverinov obliznutý prst

Spoluzakladateľ Pejzbúku Eduardo Saverin zmenil občianstvo na singapúrske. A keďže Singapúr neumožňuje viaceré občianstva - na rozdiel od Izraela, kde majú poniektorí saverinovia pasov, ergo občianstiev na vykladanie pasiansu - musel sa vzdať svojich dvoch. Brazílskeho - a amerického. Údajne preto, aby sa vyhol plateniu daní v súvislosti s očakávaným vstupom Facebooku na burzu.

Tento dôvod je, samozrejme, nezmysel vysrstený médiami, pretože Saverin zmenu občianstva odmietol komentovať. Saverin žije v Singapúre už dlhšie, aby splnil požiadavky na udelenie občianstva, čiže na "azyl" v Singapúre sa pripravoval. Bolo by však svätokrádežou napísať pravý dôvod - Západ a jeho banky smerujú do riti a Saverin si potrebuje v Ázii chrániť svoje poctivou prácou nadobudnuté prachy.

O tom, že brazílski židia Saverinovci vždy vedeli včas nasliniť prst a zistiť, odkiaľ fúka vietor, svedčí rodinná story tohto ohnivka globálnej Kosher Nostry. Jeho otec, podobne ako Chodorkovskij v Rusku, okradol Brazíliu na daniach, ale na rozdiel od svojho ruského obrezaného bratranca sa včas zdekoval do USA na Miami - aj so svojím pankhartom Eduardom a veľkými peniazmi. Nezabudol však na tradičné vyplakávanie o antisemitskej zlobe sveta. Jeho synáčika vraj chceli v Brazílii uniesť zlí gójovia a pýtať si od dobrého bohatého žida výkupné. Odchod do USA sa udial dávno-pradávno. Pred pár desiatkami rokov, keď boli USA zemou zasľúbenou. Prvé peniaze získal šikovný Eduardo, ktorému všetci závidíme, kšeftovaním s ropou - brazílskou.

Sledujme smer pohybu krýs a veľa vecí bude jasnejších.

Autor: 
Buheh

Ema, že vraj Kosher Nostra. To si zapíšem do notesu a použijem na sobotňajšom bar micva.