Sloboda slova? Ale nebuďte malí!

Sloboda je slovo, o ktorom by malo platiť, že nebudeš brať meno božie nadarmo. Ale neplatí, v tejto spoločnosti ho má každá kreatúra plnú hubu. Urobili z toho slova modlu, dávajú ho za hlavnú hodnotu a výhodu tejto spoločnosti. Oháňajú sa ňím dokonca pri obrane ťažkých zločincov a zločinov. Sloboda je vraj nadovšetko. Pritom je to mýtus, lebo sloboda nikdy nemôže byť absolútna, každá spoločnosť vždy bude mať svoje hodnoty, na ktoré nedovolí siahnuť. Existujú len spoločnosti, ktoré z dôvodov flexibility a vývoja dovolia viac a tie, ktoré dovolia menej. Ako je teda na tom naša európska spoločnosť?

V januári bol v Rakúsku proces, v ktorom odsúdili troch rakúskych Nemcov. Obžalobou bola propagácia národného socializmu prostredníctvom akejsi internetovej stránky Alpen-Donau.info.

Hlavným obvineným bol Gottfried Küssel. Ten bol uznaný nevinným, čo sa týka prevádzkovania stránky, ale bol odsúdený za to, že bol jej „iniciátorom“ - hlasovaním poroty v pomere 5:3. Bol odsúdený na 9 rokov väzenia. Rakúsky zákon Verbotsgesetz §3g hovorí, keď „sa iným spôsobom, ako je uvedené v § 3a-f dopustí propagovania nacionálneho socializmu“, bude potrestaný na 1-10 rokov. V prípade uznania za obzvlášť nebezpečného je trest v rozmedzí 9-20 rokov.
Küssel bol uznaný za obzvlášť nebezpečného a bol odsúdený na 9 rokov.

Felix Budin bol odsúdený za prevádzkovanie stránky a fóra na nej a pridali mu aj „salutovanie“ pred 15 ľuďmi na narodeninovej oslave. Bol odsúdený na 7 rokov porotou v pomere 6:2.

Wilhelm Christian Anderle, ktorý bol obvinený za registrovanie domény stránky bol odsúdený na 4,5 roka v pomere 6:2.

Rozsudok ešte nie je právoplatný, všetci odsúdení podali odvolanie.

Toľko výber z  rakúskej tlače.

Toľko k slobode slova a prejavu, k slobode názorov.

Áno, ja viem, nacizmus je to, čo prehralo minulú vojnu a čo teda nemá právo na jestvovanie. Podobne ako kapitalizmus prehral vojnu a tak v socialistickom štáte nemá právo  ... nie, čo to trepem, to bola komunistická totalita, a toto je slobodná demokracia. To je iné.

Najlepšie na tom je, že čo to ten "nacizmus" je, to si nadefinuje každý sudca sám. Alebo mu to nadefinujú. Príde "poradca" a povie - ten a ten je nacista, zabite ho. Pardon, zas sa musím opraviť, zatial oficiálne nezabíjajú, zatial len dávajú basu na deväť rokov. Toľko síce bežne nedostanete ani za vraždu, toľko dostal ten policajt, čo zastrelil myslím štyroch Cigánov. Ale trest smrti je zrušený, takže maximálne vas zavrú na 20 rokov. To je skoro toľko, ako dostal Breivik za vraždu 77 ľudí. Hm, tak si vyberte...

Napísal som tento článok nie preto, aby sa ľudia báli a boli ticho. Naopak, bolo by dobré, aby si každý znova uvedomil, s kým a s čím tu má do činenia. S akým hnusom bez zábran a bez morálky. V provnaní s týmto boli zbyrokratizovaní komunisti konca reálneho socializmu naozaj len ako bezzubé ovečky.

 

Sudkyňa na konci čítania rozsudku povedala:

"Es sind ganz gravierende Taten wegen der enormen Reichweite des Internet. Haben das alle verstanden?"

"Su to závažné skutky, vhzľadom na enormný dosah internetu. Porozumeli všetci?"

Neviem, koho sa pýtala či komu sa vyhrážala. Ale takto sa mi zdá, že vám všetkým. Ak nebudete schopní sa brániť, zoberú vám nielen peniaze, ale aj slobodu. Haben das alle verstanden?

 
Autor: 
téma: