Svetonázor - toto predsa nie je o politike

V poslednom čase sa opäť raz začali viac prejavovať rôzne tie reči, že sú ľudia z politiky unavení, ba že ich to dokonca nebaví. Ba že to nemá zmysel. 

Vážení, treba znova pripomenúť : nebláznite. Toto nie je o politike.

Politika je dnes v reále naozaj prízemné špinavé remeslo bábkových pandrlákov. Možno ešte tak prinajlepšom  povedať, že politika je jedna forma aplikácie moci. Len jedna forma, a to ešte nie tá najsilnejšia. Toto, čo píšeme tu a o čom je náš život, určite nie je o politike.

Ak by sme chceli robiť politiku, boli by sme niekde v tých mafiách, ktoré sa volajú "politické strany". Myslíte, že je problém tam vstúpiť a realizovať tam svoj hnev, prípadne robiť určitú kariéru?

My nechceme byť obmedzení na jednu mechanickú a formálnu formu presadzovania spoločenskej sily, a v prvom rade, nechceme byť ani obmedzovaní len úvahami o spoločnosti. Tajomstvo je totiž mimo tieto problémy stáda - tieto politické grotesky sú len jeden z jeho vonkajších prejavov.

Ktokoľvek, kto sa bude koncentrovať len na nízke prejavy toho zdochýňajúceho monštra, zvaného spoločnosť, teda na "politiku", skončí vyčerpaný a zatrpknutý. Prosím vás, to slovo "politika" je jedovaté a tak si dávajte pozor, ak ho používate.

Samozrejme, situácia sa v poslednom čase zas raz vyostruje, napätie stúpa. Sledujte následky vo svojom okolí a na webe. Teraz bude zas väčšie percento ľudí hovoriť, že sa treba venovať "svojim veciam", svojim peniazom, a že to a to už nemá zmysel. 

Ako môže nemať zmyseľ dýchanie? Ako môže nemať zmysel magnetické pulzovanie krvi? Čo iné, ako "toto" má zmyseľ?

Nie je to o politike, ale je to o poznatkoch hlbších a starších, ako tie dnešné povrchné, ktoré sú tlačené deťom do hláv. Toto je napríklad o tom, že mentálny charakter človeka možno typologizovať, že patrí vždy do niektorého charakteru. To je celý ten komplex kvalít, ktorý ťaháme so sebou. Preto niekto pociťuje nezastaviteľnú túžbu po pravde, niekto neutíchajúcu energiu boja za spravodlivosť. Spomenúť v blízkosti tejto sily slová ako "politika" je v podstate svetokrádež, je to ako v kostole začať hovoriť o problémoch kydania hnoja a močovky.  Áno, aj hnoj a močovku treba rozhadzovať, ale chrám je o nekonečnosti a o absolútne. Ak pochopí človek svoju absolútnu podstatu, žiadna práca s hnojom viac nebude preň problém, pretože hnoj je len pasívna nepodstatná špina a nie je problém ho dať tam, kam patrí - do zeme.

Len to treba pochopiť a nebáť sa toho. Taký je svet, taký je život, je to dar, ktorý sme dostali, že to vieme a že to dokážeme ľavou zadnou. To, že občas odstraňujeme hnoj, nie je problém a nemôže ľudí so správnou karmou unaviť či znechutiť. Nemôže ich to zabiť.

 

 

 

 
0
Tona Nagua

Neporozumenie

Bol raz jeden učený mudrc, ktorý z tej veľkej slávy, namyslený na svoje vedomosti, spyšnel. Raz po celodennom putovaní pod horúcim slnkom úplne vysmädol. I tu zrazu vidí malý slamený domček so studňou, stojaci opodiaľ murovaného, neobývaného domu. Keď zbadal stáť pri studni ženu, šiel a požiadal ju o vodu. Načrela mu zo studne, no kým mu ju podala, zohla sa a vhodila mu do krčahu pár listov.

Mudrc sa urazil, no nepovedal jej na to nič. V duchu si však hovorí: „Čo ja jej za to len vyvediem? Toto si dovolila urobiť mne, mne?!“ I hovorí jej: „Ďakujem Ti za vodu, žena. A aj sa ti za ňu radou odplatím. A čože ty bývaš v tejto chudobnej chatrči a tu hľa, murované stavanie nechávaš prázdne stáť? Len sa ty tam nasťahuj, aj deťom bude lepšie.“ To povedal, lebo vedel, že tí čo tam kedysi žili, všetci pomreli, lebo dom bol postavený na zlom mieste.

Keď po dlhých rokoch znovu prechádzal krajom, zastavil sa pozrieť, ako sa to tej žene vodí. Pozerá a hľa, detvákov pribudlo a aj vyrástli a zdravie z nich len tak sršalo. I pýta sa ženy: “A to tu stále žijete a ste stále takí zdraví?“ Áno, odvtedy, ako ste mi to poradili. A zlú silu? Tú som zahnala láskou v každodennej starosti o môjho muža i deti.

Prekvapený jej dobrotou sa pýta: „A prečo si mi teda hodila lístie do vody, ktorú si mi podala?“

Vieš, voda v studni je veľmi chladná a videla som, že si rozpálený. V smäde by si pil hltavo, zaškodila by ti. Takto si musel piť pomaly.

I odišiel zaraz preč, zahanbený tak veľmi tým, že ho v múdrosti predišla obyčajná nevzdelaná žena, že nadobro zanechal učených múdrostí. Vedomý si toho, ako zle sa k nej zachoval, priznal si svoju hlúposť a prestal byť namyslený.

Zdroj: www.poznanie.sk

Norman

musíš prestať čítať ten jed

Tona Nagua

Vieš o tom, že najjemnejšie poklady ľudstva sú ukryté tam, kde sa ľudia najviac boja vstúpiť?
Tak ako fakt nemôžem zato, že od narodenia sa sem mám tú "schopnosť, že mi zostali otvorené aj tie druhé dvere". A keď postupne bolo tej socializácie vykonanej na mne už dosť ako to sa robí aj na všetkých, tak tá moja silnejšia časť povedala dosť a vykonala transformáciu pre prečistenie. Zhorela som a povstala z popola a vyletela ako vták. Zhorela socializácia.
Ale keď svietiš tak si ťa vesmír všíma. Ďakujem mu za to, čo sa mi dialo, mám zase viac silnejšie energetické telo. Abstraktný základ áno ten návrat k nemu máme spoločný.
Tak mi to nedalo a uvažujem prečo taká divná interakcia a to už dlhú dobu.
Tak aj keď to nerobievam, berie to energiu a ju si sporím do rezervy radšej, využila som svoju schopnosť, aby som zistila prečo.
Nechválim ľudí, za ich slová, neklaniam sa im a ani nechcem aby mňa chválili či sa mi kľaňali lebo za tým je vždy manipulácia. Takže čo teraz napíšem je pravda žiadna chvála o tebe. Vskutku až ma to zarazilo máš zvláštnu silnú silu v sebe až takú, že sa jej chceš poddať. Lenže poddáva sa iba slaboch pretože ten slaboch ťa potom o tú silu či energiu oberá. Parazit. A ja nemám v úmysle aby mňa alebo ja jeho som odsávala. A vieš ja si chcem ponechať svoju vlastnú silu, moc. Ale čo tu robiť na Zemi tak treba skúsiť čo tu funguje. Fakt neviem ako tak môžu ľudia brať tak vážne politiku, až do krve sa biť za tú svoju pravdu. Ego - najžiarlivejší boh a chce a chce a hlavne tvoju energiu. Na nejakých planétach sa už takýto truľkovia vykynožili sami. Nič len zbrane a púšť. A tak si idem svojou slobodou. Každá búrka má svoj význam, prečistí sa vzduch a rozhodia sa semienka kade tade do úplne nových polí a možno niečo vyrastie. Teda ak zostaneme neutrálny keď búrka zúri. Príde jasnosť, však čo sa dá robiť proti búrke?

nové