Traja Češi v Afganistane zabití

Traja českí žoldnieri boli zabití bombovým útokom. Nastalo veľké vyplakávanie. Hrdinovia, tvrdí ministerstvo. Blbci, hovoria ľudia, čo majú teraz z tých peňazí?

Veru, jestvuje aj kritika. Českí vojaci v Afganistane slúžia len cudzím cieľom. Mali by byť v domovine a brániť svoju vlasť. V Ázii slúžia len ako pomocní odioti. Ćeskú republiku to stojí veľké peniaze. A tí chlapi položili svoj život úplne zbytočne.

A so Slovenskom je situácia úplne rovnaká. Jediný rozdiel je asi v tom, že Slováci majú pri podobných akciách ako hlavnú špecializáciu ženistickú podporu, takže sú ešte väčší sluhovia, ako Češi. A doma pri prípadných partizánskych útokoch islamistických bánd si budú môcť svoje ženistické skúsenosti strčiť akurát tak ... za klobúk. 

 

 
Ľubov

To je jedna vec,ale v druhej,tej hlavnej rovine platí,že Nato nestojí ani za deravý groš.
A vážne je niekto ochotný za kus žvanca ísť do Afganistanu....to je ešte horšie ako smrť.

Keď boli naši v Uralsku,dosť dlho,aby čo-to pochytili od miestnych,tak najväčšia trauma pre mamky bola,ak chlapec musel na vojnu k hraniciam Turkmenistanu.Veľmi,veľmi nebezpečné.

Ako iste viete,pustili Tommyho Robinsona.nepodarilo sa im ho zlomiť natoľko,aby vo vezení spáchal samovraždu. Schudol 20 kíl za 8 týždňov,video s ním bolo ešte včera dostupné.

Tommy Robinson má tiež veľmi nebezpečnú prácu,kde mu ide o život. Chápete ten rozdiel?

buko

Tommy Robinson - nakoniec k jeho prepusteniu pomohlo jadro zlozene s futbalovych hooligans ktori neunavne chodili protestovat pred sud a dosiahli tlak na jeho prepustenie. Doteraz sa ani nevie coho sa vlastne dopustil a preco bol v base.
tu je to video https://www.youtube.com/watch?v=mdZZD89ucoI
Robia z neho martyra, klasicky pripad toho ako sa system snazi nejakeho aktivistu umlcat, zlomit.

"All you do is lie" - to bola prva a posledna veta ktoru povedal reporterovi BBC tesne po prepusteni.

nové