MOVIR - je Slovensko experiment?

MOVIR je, podľa definície na svojej stránke, Mobilný monitorovací systém pre ochranu izolovaných a rizikových skupín obyvateľstva pred šírením výrusových ochorení. 

Je to projekt armády, na ktorom technicky pracuje Košická technická univerzita (TUKE). 

Ide o "mobilné" snímacie miesta - maskované a, samozrejme, s vlastným zdrojom energie, odovzdávajúce informácie do centra, kde budú zrejme aj na základe nových technológii rozpoznávania tváre vyhodnocované.

Projekt má v definícii "vírusové ochorenia"  aj v skratke sú jasne použité zložky Mov a Vir. Nečudo, že jednoduchšia konšpiračná verejnosť "prišla na to", že je to na obmedzovanie neočkovaných. Treba ale pripomenúť, že názov a definícia nie sú na to, aby prezrádzali účel projektu, ale naopak, aby ho odvádzali na falošnú stopu. 

Aj Marián Kotleba, člen branno-bezpečnostného výboru Národnej rady, sa vo svojom videu nechal zlákať týmto svojím obľúbeným anticovid smerom. Navyše uvažuje o táboroch, kde budú problematické menšiny (neočkovaní) akýmsi spôsobom internovaní. Strážení akýmsi typom elektronického zabezpečenia. To sa mýli. Tieto zariadenia sú práve na sledovanie neinternovaných osôb, ktoré o tom ani nevedia.

Obávam sa, že mokrý sen všetkých prvoplánových fízlov, trvajúci od vzniku prvých počítačov spred pol storočia, sa stáva skutočnosťou: elektronika je už schopná registrovať milióny a milióny subjektov, a je schopná ich rozpoznať na ulici. A to tak, že o tom, samozrejme, ani nevedia. Ako sa hovorí na konci definície projektu: " (systém) ... vizuálne nezmení ráz vymedzeného priestoru, a teda nespôsobí dodatočnú psychickú záťaž pre žiadnu z chránených strán."

Počujete tú klasickú vojenskú hantýrku? :-) Aby nespôsobili psychickú záťaž chránenej strane. To je naozaj excelentná ukážka eštebáckeho newspeaku. Zvlášť termín "chránená strana" si treba zapamätať a používať - ten ešte určite budeme počuť. 

Ešte raz pripomínam, že systém nie je určený na virusoidov a na nejaké zatváranie v táboroch - nie, to prvé je len krytie a jeho potencionálna novosť je práve v tom, že netreba už nikoho zatvárať v táboroch. Dotyčné "chránené strany" práve ani nebudú vedieť, že sú "chránené". NAKA zrejme predpokladá použitie prakticky všade po mestách a obciach.

Ťažko povedať, či sa technológia už stala taká všeobecná, že prišla aj na zapadnuté Slovensko, alebo, naopak, je toto nový druh testu, ktorý tu mienia zaviesť. Izraelci nad podobnými systémami slintajú a onanujú už nejakých pár desať rokov - ale nerobme si ilúzie so šlojmovskou šikovnosťou a schopnosťou niečo inovatívne vyskúšať (tohtoročné očkovanie je ukážkou, ako to trápne vyzerá, keď sa do niečoho nového pustia židia). Inde po Západe vládne liberálna hystéria, niečo takého ako MOVIR je výbušne nebezpečené (azda okrem Británie - ale tá vzhľadom na počet hnedoidov a turkoidov už asi ani nie je Západ). Takže je možné, že Slovensko dostalo privilégium namontovať a použiť niečo prelomové. Niečo ako plošné testovanie, ktoré sme tiež robili ako jediní na svete. A tak po svetovej výrobní odumierajúcich automobilov sme dostali šancu byť v niečom opäť prví. Prvý plne sledovaný celoštátny koncentrák kontrolovaný umelou inteligenciou (kedže ľudskú pod vedenim  Matoviča,  Lipšica, Naďa či Mikulca určite moc nenájdete).

Normálne príliš neupozorňujem na takéto pokusy - nechcem sa pridávať k bande anarchistov a slniečkárskych "liberálov", neustále vreštiacich o policajnom štáte - presne tak, ako to policajný režim od nich chce. Snahy o totalitný štát majú nevýhodu v množstve dát a viem, že ani ten bordel, čo nazývajú "umelá inteligencia" a ktorému veria tak, že sa k nemu asi päťkrát denne modlia, to nezachráni. Ich zámery nevyjdú nikdy tak, ako chcú - žiaľ, pri tých pokusoch dôjde desaťkrát viac k iným tragédiám, než sú tie, ktoré plánujú. Preto je akákoľvek ich snaha o nové "babylónske veže" kriticky nebezpečná a nutne hodná pozornosti. Odkedy sa moci na Slovensku ujala neoboľševická spodina (február 2020) je táto krajina predmetom anglosionistických mocenských experimentov. Azda ešte viac, ako Ukrajina či podobné prasprosté krajiny.

 

 

 

 
Ema

svedčí neodstrániteľnosť Ušatého a čistky, ktoré spúšťa v polícii "dočasná" Krivá papuľa, ktorú si vie Ušatý, riadený Gambatým, predstaviť ako trvalú Krivú papuľu. Celému tomuto bordelu sa Brusel, pobočka anglosionistikých globalistov usídelných v USA, blahosklonne prizerá, ba dokonca chváli.

Jediná šanca na zmenu je, že USA s ich šírením pažravosti, teroru a beštiality konečne definitívne zhnijú a zmiznú zo svetovej scény. Pretože tam sú korene takýchto experimentov - tam sú ideológovia všetkých možných zvráteností.

Dusanbe

grant 3,6 milióna Eur !
Skúšať to idú vo vojenskom priestore Lešť, časť peňazí, asi 1/3 dostávajú vojaci.
Kombinácia všelijakých možných senzorov - dosť podivná.
Tá ochrana "rizikových skupín pred šírením vírusových ochorení" - je len pridané aktuálne zaklínadlo, aby dostali eurochechtáky - v Kovidových časoch to treba takto.
No, uvidíme, čo z toho bude.
Izrael má z takýchto a podobných systémov veľký biznis, venujú sa tomu dlhodobo a priebežne, po 9.11 sa to rozbehlo nevídaným tempom.

Ema

Dnes je v Pravde článok o MOVIR a cholerický slizniak Veľký vykotil toto:
"Armáda je podľa neho (Veľkého) do projektu zapojená s cieľom výskumu zaradenia bezpilotných prostriedkov do systému ochrany vyhradeného priestoru v kompetencii Centra výcviku Lešť. „A teda v žiadnom prípade nie na použitie proti obyvateľstvu. Centrum výcviku Lešť je uzatvorený vojenský priestor, kde civilné obyvateľstvo ani nemá prístup,“ vysvetlil minister Veľký.

Jo. Únosca v lietadle vytiahne sapík a vyhlási: "Tento sapík je otestovaný v centre výcviku Lešť, ktorý je uzatvorený a do tohto vojenského priestoru civilné obyvateľstvo ani nemá prístup. Nie je teda určený na použitie voči civilom." A spustí paľbu.

Ináčky, že vraj ten Veľký, čo má v holej gebuli globsečku, povedal čosi, že MOVIR nie je na koronanírus, ale pre prípad, že by sem prišlo niečo horšie, konkrétne ebola. Odkiaľ by k nám do Podkarpatia to svinstvo dokapalo? Buď ho dovlečú africké populačné prebytky, fúrikované do Európy po stotisícoch, alebo nám ju tu roztrúsi labák Pentagonu. Riešenie je jednoduché: uťať nekonečný prúd biomasy z Afriky, potenciálne ebolickej, a vypráskať Američanov z Európy.

nové