Generál Allen prehovoril...

 ... a ako konštatuje klasik Guy de Maupassant, z tupej lebky mu padajú tupé slová.

Americký generál John Allen pre Pravdu zabedákal, že prichádza KLIMATICKÝ ÚTOK a krutá bitka o zdroje.

 

Aká je to hrozba?

Klimatické zmeny. Budú veľkým problémom pre väčšinu planéty. Neznamená to, že náš svet, tak ako ho teraz poznáme, skončí. Môže však dôjsť k tomu, že časti planéty, kde momentálne žijú ľudia, sa zmenia na miesta, kde sa bude dať existovať len veľmi ťažko. Bude sa strácať pôda, na ktorej sa dajú pestovať plodiny. Tradičné spôsoby kultivácie nebudú dostatočné. Najprv to povedie ku konfliktom o zdroje medzi ľuďmi, ale možno aj jednotlivými krajinami. Zhorší sa prístup k vode a potravinová bezpečnosť. 

 

Z papule tejto prominentnej zelenej gumy nevypadne ani náhodou jediné logické riešenie - okamžité zastavenie rastu svetovej populácie.

 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/537660-americky-general-klimaticke-zmeny-su-najvacsia-bezpecnostna-hrozba/

 

Náhodný okoloidúci

Politicky korektní tupci nemajú odvahu povedať, že Afriku neničia zmeny klímy, že Afriku ničia samotní Afričania.

Ema

a rozsah vyžratého, zničeného územia mení klímu. S tým nepohneš.

Apropo, čo sa "klimatického útoku" týče, Allenovi by mal niekto z globsekáčov nenápadne povedať, že už nie je v armáde, ale v mimovládke a mal by sa zdržať výrazov z komunikačnej brožúrky United States Marine Corps.

Roland Edvardsen

Afrika je tvrdý oriešok (ten najtvrdší zo všetkých kontinentov), ale aj tu by som nakoniec bol mierny optimista, nie alarmista. Fertilita Afričanov klesla zo 7 detí na ženu v 80-tych rokoch na dnešných priemerných 5 detí na ženu – to je stále hrozne veľa oproti iným častiam sveta (aj v porovnaní s moslimskými araboidmi/kaukazoidmi), ale proste aj tu je ten trend neúprosný a postupuje relatívne rýchlo (viď taká Rwanda, ktorá mala v 80-tych rokoch 8 detí na ženu a dnes 4).

Ono demografi zvyknú projektovať trendy poklesu fertility ako mierny pokles, ale takéto poklesy môžu mať podobu aj náhlych drastických kolabsov. Dobrý príklad je Irán, kde TFR klesla z hodnoty viac ako 6 detí na ženu pod dnešnú úroveň náhrady (menej ako 2.1.) za menej ako 10 rokov. A pokles fertility v Číne bol tiež rovnako prudký (a v skutočnosti nastal už pred implementáciou politiky jedného dieťaťa).

Navyše Afrika je neskutočne obrovská, je 8x väčšia ako India a India má dnes cca 1,3 miliardy obyvateľov. A má 2x viac obrábateľnej pôdy ako India: https://www.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=ny_gdp...

A Afrika má tiež ešte stále potenciál zvyšovať svoje IQ skrz environmentálne prostriedky (tzv. Flynnov efekt) ako je napr. lepšia výživa a dostupnosť vzdelania a jeho zlepšenie, hoci je otázne či niekedy budú schopní vytvoriť inštitúcie, ktoré budú schopné maximalizovať ich potenciál, tak ako je tomu v rozvinutom Západe. Dnes majú IQ okolo 70-75, ale ich genotypový potenciál môže byť aj 83 či 85 -87 (ako je tomu u severoamerických negritov, hoci tým asi pomohlo aj to, že sú z časti hybridizovaní, zmiešaní s belochmi). Samozrejme krajiny s priemerom IQ okolo 85 stále neprekvitajú géniami a nie sú žiadnymi rajmi na zemi, ale nie sú to ani také strašidelné, dementné čierne diery, ako je tomu tak stále u značnej časti Afriky.

Ema

Zájdi sa tam pozrieť. Na Gregoire Kayibanda International Airport ti prešacujú komplet batožinu a vyhodia všetky plasty (v Rwande sú prísne zakázané) a každú druhú sobotu sa môžeš zapojiť do povinného zveľaďovania okolia. Vlastne musíš. Čistota, disciplína, poriadok.
Navyše, prezidentovi Paulovi Kagamemu vďačíme za to, že Rwanda prijíma afrických akožeutečencov, zaseknutých v Lýbii a vyhliadajúcich spásne pašerácke lode európskych mimovládnych dobroserov, a pomáha tak pokryteckým západoeurópskym štátom zachovávať si tvár tej svojej povestnej falošnej humanity.

Irán má už vyše dve desaťročia cielenú politiku znižovania populácie, hlavne na vidieku, cez vzdelávanie, s heslom málo, ale kvalitne. Majú tam v mestách namiesto billboardov s prasaťom Kiskom vzdelávacie kampane, prečo je veľa detí fuj. Mimochodom, porovnávať Irán s Afrikou - nie je ti tak trochu hanba? Štát s vysokou vzdelanosťou - s najväčším počtom vysokoškolsky vzdelaných žien mimo Európy, napríklad - vysokou kultúrou, vieš čo, choď sa tam miesto kvákania v pitvore pozrieť.

Roland Edvardsen

Čo je toto za zbytočne útočnú reakciu? Ja spomínam Irán výlučne ako príklad rozvojovej krajiny (Irán je stále medzi ne radený na základe poslednej konferencie OSN o obchode a rozvoji: https://unctadstat.unctad.org/EN/Classifications/DimCountries_Developmen...), v ktorej došlo k signifikantnému poklesu fertility behom veľmi krátkej doby (konkrétnejšie, rýchle to bolo od r. 1986 z 6.2 dieťaťa na ženu na 3.5 v r. 1993). Ak už, tak som ho dal práveže ako pozitívnu ukážku toho, že kým viaceré ázijské a blízkovýchodné rozvojové krajiny dokázali znížiť svoje počty aj behom krátkej doby, tak čierna Afrika je pribrzdená. Pochopiteľne, s cielenou politikou znižovania by to išlo rýchlejšie. Irán by som rád navštívil (inak ak už sme pri tom, tak s niekoľkými Iráncami som mal možnosť rozprávať), ale nepotrebujem (a ani ostatní) do neho a iných krajín účelovo liezť, aby som mohol písať o jeho demografii či iných veciach (nehovoriac o tom, že krajinu človek aj tak skutočne nespozná, ak len navštívi nejaké jej hlavné či väčšie mestá ako turista).

Ema

Je mi jedno, aké unctadstat unctad mi sem nakopíruješ, opakujem znovu: Irán NIE JE rozvojová krajina.

Rozvojová krajina sú USA. Napríklad. Či Británia.
Ja totiž rozvojovosť či pokročilosť hodnotím podľa etiky štátov a považujem to za jediné zmysluplné meradlo.

Roland Edvardsen

No dobre, v tomto sa nemienim hádať :-). Mne je Irán tiež sympatický, hoci mám za to, že vláda predošlého šacha by bola preň lepšia ako Chomejní/ajatalláhovia, resp. lepšie by bolo pre krajinu, ak by sa viac inšpirovala zoroastrizmom a predislamskou Perziou než islamom (arabská kultúrna okupácia).

Ema

To je ten, ktorého Američania zlikvidovali, a tým ukončili demokratický vývoj v Iráne.

Pahlaví s jeho brutálnou tajnou službou - ktorá naložila s akoukoľvek opozíciou ako Saudi s Chášukdžím na ambasáde v Turecku - a jeho absolútnou otrockou oddanosťou Izraelu, keď v Iráne sionžidia rajtovali ako doma a rabovali, čo sa im hodilo (hlavne teda ropu), len pripravoval nástup ajatolláhov. Bolo to obdobie hlbokého poníženia.
Ak by americké špiny neodstránili Mosaddegha, zoroastriánsky hrdý Irán dnes mohol byť úplne inou krajinou, v ktorej by bol islam piatym kolesom u vozu.

Existencia a moc ajatolláhov je paradoxne americký zločin. Ďalší z nekonečného radu hrozných zločinov, ktoré USA stihli počas svojej krátkej existencie napáchať.

Murkoslav

Len taká malá poznámočka. Nechcem spochybňovať význam obrovského počtu obyvateľov na nadmerné spotrebovávanie zdrojov Zeme. Len nezabúdajme, že nie každý jedinec má rovnakú spotrebu a tiež "uhlíkovú" stopu. Inak míňa potraviny, vodu, špiní vzduch.. atď, taký chudobný černoch z Africky ako nejaký jedinec z vyspelejšej Severnej Ameriky či Európy. Tie prepočty, o koľko viac percent ničí životné prostredie Zeme občan USA oproti ľuďom z iných častí sveta, tu sú dávno.

Ema

...ale každý jedinec, a špeciál v Afrike a v Arabistanoch, chce mať rovnakú spotrebu ako Američan.

V zásade som za to, aby platilo Veľa spotrebúvame, musí nás byť málo - Málo spotrebúvame, môže nás byť veľa. Ale v tom prípade treba verejne zastreliť úchylných ekonomistov, ktorí plne podporujú import populačných prebytkov z Afriky a Arabistanov, lebo my tu vymieramééé. A nemá na nás kto robiť. Aká kvalita populácie sem prišla, sme mohli vidieť naposledy počas silvestrovských osláv v Nemecku. A na aktuálnych výsledkoch ich Hartz IV.