Masaker pokračuje, civilizované štáty sa bez morálky sklonili pred zločinom

Rakúsko, Slovinsko a Česká republika vyvesili vo svojich hlavných mestách vlajky Izraela na znak solidarity so židovským štátom, na ktoré Hamas vystrelil "tisíce rakiet", ktoré si dodnes vyžiadali 10 obetí.
Len túto noc bolo za menej než hodinu hlásených 100 náletov izraelského letectva v Gaze. Domy sa stále trasú, deti kričia, vypukli požiare, záchranári sa pokúšajú dostať na miesta po už neexistujúcich cestách a cez trosky zničených budov. Počet obetí len počas dnešnej noci sa zvýšil na 42, z toho 10 detí a 16 žien, 50 ďalších ľudí bolo zranených.
Doteraz bolo v Gaze zabitých 192 ľudí, z toho 58 detí a 34 žien. Ďalších 14 Palestínčanov bolo zabitých izraelskými okupačnými silami na Západnom brehu, dvaja občania Libanonu boli zastrelení pri propalestínskych demonštráciách na hraniciach s Izraelom, Palestínčania sú vystavené lynčom na zmiešaných územiach. Najmenej tisíc ľudí bolo zranených pri útokoch židovských extrémistov a izraelských okupačných síl na veriacich v mešite al-Aksá a stovky Palestínčanov aktuálne čelia nútenému vysťahovaniu a zhabaniu ich majetku vo Východnom Jeruzaleme.
Takto vyzerá v praxi "sebaobrana" štátu, ktorý desiaťročia okupuje, systematicky zaberá cudziu pôdu a majetok v rozpore s medzinárodným právom, obmedzuje pohyb, šikanuje, bez súdu väzní a zabíja nevinných ľudí na uliciach na dennej báze a pácha vojnové zločiny pri útokoch na husto obydlené územia, z ktorých ani nie je možné uniknúť. Palestína nemá armádu, nemá ani lietadlá, ani tanky, ani protiraketovú obranu, ani inteligentné rakety a bomby, nemá atómové zbrane, ani 2 miliardový rozpočet, nemá dostatok bunkrov ani varovné sirény. Toto nie je konflikt rovného s rovným ... toto je masaker.
 
 
Rozhľady

 

 
0
sandro

Konecne riesenie Palestinskej otazky v plnom prude. Dokonca sa uz bez problemov a oficialne pred svetom zacali spopolnovat aj deti. Toto je koncentrak o ktorom kazdy vie co sa tam deje, takze buducnost a historicke fakty budu neuprosne.

Norman

K Izraelu treba dodať, že 70 rokov podnecuje horúčku islamizmu svojími zločinmi. Nie je jedno, čo robí povedzme Severná Kórea, čo robia povedzme Saudi, diktítori v Afganistane, Pakistane, v Latinskej Amerike - ale to sú len lokálne choroby. Naproti tomu Izrael je otrávený tŕň, ktorý spôsobuje otravu krvi islámskeho sveta - jeho radikalizáciu a jeho nenávisť voči západnej bielej civilizácii.
A niekedy to robí izrael nielen implicitne, svojími zločinmi, ako v týchto dňoch, ale aj explicitne akciami svojich tajných služieb (viď vznik tzv. islámskeho štátu v Sýrii a podobne).

Niektorí naivisti si myslia, že Izrael je akýci príklad toho, ako sa ostro treba proti islámu správať. To je ten najhorší omyl, aký môže byť v tomto kultúrnom strete my proti južanom. Keď sa Izrael správa kruto, tak práve islamizmus podporuje. Jednou rukou sionista hádže bomby na semitské deti, a druhou robí propagandu, ako Európa musí prijať úbohých Arabov a Afričanov. To sú priamo spojené nádoby, a keď sa zintenzívňuje jedno, rastie aj druhé. A sú to osoby z tej istej kultúrno-politickej sekty sionizmu, ktoré to oboje robia. Dobrý a zlý nie policajt, ale žid.

Zničenie krajín s islámskym náboženstvom, ako Afganistan, zamýšlaný Irán, Irák, Sýria, Libanon, Líbya, ale aj ostatné, samozrejme hlavne Palestína, je projekt, ktorý má poštvať fanatikov proti Severu . Proti Európe a Rusku.
Izrael, táto krížová výprava 20. storočia, táto hlúpa kolónia primitívov uprostred arabského etnika, je už dávno odsúdeny na zánik ako všetky krížové výpravy - a tak ho teraz budú používať len a len ako rozbušku. Na provokácie a zločiny.

Dusanbe

s hodinárskou presnosťou a maximálnou zodpovednosťou, ako upokojoval Netanyahu amerických partnerov:

At least 232 Palestinians, including 65 children, were killed over 11 days of fighting, while nearly 2,000 were injured, according to Gaza’s Health Ministry. Israeli officials say 12 citizens perished, among them a soldier and two youths.

Around 450 buildings across the Gaza Strip were destroyed or severely damaged in Israeli air raids, including apartment blocks, media offices, six hospitals, nine health clinics and the territory’s main Covid-19 testing and vaccination site, according to the UN’s humanitarian agency.

Roland Edvardsen

Norman, na tento text by si čo povedal? https://www.postoj.sk/79325/hamastan-verzus-izrael

Východná Európa je viac pro-izraelská ako západná? Inak tvrdenie, že politická ľavica či progresívci sú anti-semitskí je jednoducho totálna blbosť. Opak je samozrejme pravdou, ale táto argumentácia sa opakuje. Lenže to sme zase pritom, že kritika Izraela neznamená byť proti Židom - a niekedy aj vice versa. :-)

Osobne som unavený z tohto "pravicového" či "konzervatívne" klišé okolo témy Izrael vs. Palestína.

Z čisto morálneho hľadiska je podľa mňa ťažké podporovať Izrael a vždy sa usmievam, keď vidím tie intelektuálne piruety okolo toho. Mimochodom, ten Izrael, ktorý prichádzajúcich Afričanov chce posielať do Európy. To si ľudia ako Joch všímať nebudú. Ale je tiež mimo ísť vehementne obraňovať palestínskych Arabov - ktorí sa zase na Západe pripájajú k "woke" ľavici a škriekajú ako ich tu "biely" či "islamofóbny" supremacizmus" utlačuje.

Je to beztak bratovražedná vojna. Palestínci sú semitskí bratranci Židov. A sú obdobne etnocentrickí, násilní a zákerní ako Židia. Stačí sa pozrieť na ich terorizmus, gang rape, všeobecne násilný bordel, ktorý zanášajú do Európy. Proste izraelsko-palestínsky konflikt je len ďalší z tribalistických konfliktov. Na svete sú desiatky ak nie stovky, podobných konfliktov o kúsok zeme. Stačí sa len pozrieť na negrov v Afrike, ako sa tam vyvražďujú. A nikto sa o to extra nestará, nikto nepotrebuje sa vehementne stavať na jednu stranu, nie v rozsahu, ako sa svet stará o bitky medzi semitmi.

Norman

Ten článok v Postoji je zbierka tých najhorších ideologických dogiem, aké sa vlievajú do hláv židov i nežidov. Niektoré som tu už spomenul, napr. „Izrael, bojuješ proti moslimským teroristom? Len tak ďalej a veľa úspechov, bojuješ totiž aj za nás...“ To nie je pravda, práve naopak - Izrael plodí a šíri ten najhorší islamský terorizmus svojimi akciami.

Čo sa týka Palestínčanov, treba si spomenúť, že Palestínčania spolu s "Libanončanmi a tým okolím tam boli najviac "prozápadní", svetskí - a to dlhodobo. A čo za to dostali? Západ im tam poslal židov a tí tam 70 rokov plodia masakre. Ako to asi potom pôsobí na zvyšný islámsky svet?

Samozrejme, v Západnej Európe dnes je "palestínska identita" čisté politcké klišé a schovávajú sa za to tí najhorší magori (podobne, ako pred pár rokmi bol každý imigrant "sýrčan". Z Palestínskej identity je dnes už len symbol, ktorý s pôvodnou určitou kvalitou toho národa nemá už skoro nič spoločné. Proste pod tlakom a okolnosťami skolaboval život Palestínčanov v Gaze a na Západnom brehu, ale zdegeneroval politický život aj Palestínčanov v Európe. To ale nie je podstatné - ak sú Palestínčania v Európe problém, nie je to argument za to, že sú to nejakí barbari, ale naopak ďalšia indícia, že KOMBINACIA nekompatibilných národov a kultúr nie je možná. Preto treba moslimov poslať z Európy do ich krajín (všetkých mladých), a preto treba zrušiť šialené STREDOVEKÉ socioinžinierske experimenty (Izrael).

Ešte detail k tomu, že Izrael "bojuje" aj za Európu, či inak povedané, že ak budeme tolerovať tvrdosť Izraela, umožní sa, aby sme podobne tvrdí boli ak my. To je OMYL, to je LOŽ, na ktorú sionisti lákajú naivných "nacionalistov". Izrael môže spraviť akýkoľvek masaker - ale Európa bude okamžite obvinená z extrémizmu, ak by čo len zakázala extrémnych islamistov. Nič z licencie na zabíjanie, ktoré má Izrael, sa neprenesie na bielu Európu.

Náhodný okoloidúci

Židia a Izrael vždy bojovali a vždy bojujú iba sami za seba a zvyšok sveta sa snažia viac-menej úspešne donútiť, aby tiež bojoval za nich, bez nároku na vďačnosť, odmenu alebo primeranú protislužbu. Ilúziu, že Židia bojujú aj za nás, vytvára to, že občas máme spoločného protivníka / nepriateľa.