Októbrový protest proti vláde 2020

Dnes má byť protest či demonštácia proti vláde. Po webe kolujú silné slová, veľké búchanie  sa do pŕs. Je to samozrejme nezmysel.

Demonštrácia dopadne samozrejme bez výsledku, ale táto navyše môže dopadnúť zle. Ale poďme k dôvodom, v čom sú problémy tejto akcie.

1. V celej Európe sa zhoršuje epidemiologická situácia. Pred mesiacom boli demonštrácie ešte aj v Nemecku, ale dnes je jasné, že situácia sa zhoršuje. Nech už je vírus silnejší či slabší, akékoľvek masové demonštrácie sú objektívne nebezpečné (napríklad Španielsko demonštrujúce 8. marca za feminizmus spôsobilo výbuch ich jarnej vlny choroby). Toto je proste prejav toho najprimitívnejšieho anarchizmu. 

 

2. Súvisí s prvým bodom, ale politicky - je nastolený núdzový stav, a akékoľvek trenice môžu mať nielen tvrdý dopad na jednotlivcov, ale hlavne bude môcť byť použitý na akýkoľvek politický subjekt. Najmä ĽSNS v tomto smere zas hlúpo strká hlavu do slučky - dobrovoľne, samovražedne. Dokonca aj ak protest dopadne pokojne, aj tak bude zneužitý proti ľudovým silám. Robia takéto hlúposto organizátori len z hlúposti, alebo je to ich cielená kooperácia s anglosionistickým režimom?

 

3. Cieľom je demonštrovanie proti prírodnému fenoménu, ktorý je všade po svete a všade v Európe proti nemu robia v podstate identické kroky, často oveľa tvrdšie, ako na Slovensku proti pandémii Covid-19. Tým je cieľ takej demonštrácie daný ako úplne nezmyselný. Budú demonštrovať ľudia aj proti povodniam? Samozrejme, aj proti povodniam sa dajú robiť opatrenia rôzne, aj dobré aj zlé - ale základný prírodný faktor sa nedá zmeniť mávaním vlajočkami.

 

4. V téme sú až príliš jednoducho peniaze. Šoubiznis, do ktorého patrí aj šport, proste nemá peniaze. Čiže protest je vlastne žiadanie si peňazí. Ja v čase, keď všetci ľudia pociťujú pravú tvár kasínového kapitalizmu, by som nikdy nežiadal peniaze pre ľudí ako Stanke. Nikdy.

 

5. Aj keď je Matovič nevyrovnaný hochštapler, predsa je jedno príznačné - ľudia idú teraz  demonštrovať nie proti medzinárodným silám, ale proti slovenskej vláde. Presne ako v demonštráciách proti Ficovi, ktoré jasne organizovali anglosionisti a ĽSNS ich tiež podporovala - aj tie boli proti slovenskej vláde. Na Slovensku sa ulica búri najmä vtedy, keď Slovensku nevládne explicitne anglosionistická sebranka - čo je zaujímavý, ale vlastne ľahko vysvetliteľný jav. Technológia farebných revolúcii, tentoraz v zelenom.

 

6. Na ulici sa politika nedá vyhrať. V minulých rokoch sa ukázalo, že sa poukazovaním na pravdu a rôzne sektárske a plutokratické mafie dá dostať až do parlamentu. Dá sa dostať aj do masmédií - čo síce zatiaľ ľudové sily nedokážu, ale tam by sa mali snažiť.

Ťahanie politiky z parlamentu späť na ulicu je naopak ako zahadzovanie dosiahnutého, je to ponižovanie národnych síl do bezmocného stavu, ktorý už raz prekonali. Je to degradácia, je to ničenie toho, čo už sme mali. Demonštrácia na ulici, zvlášť bezzubá a ničím nová, nevyznie ako ukážka sily, ale naopak, ako slabosť a politická hlúposť.

 

V roku 2015 zorganizoval Lukáš Kopáč demonštráciu proti nelegálnym imigrantom, ktorá bola veľký úspech. Bola to pre mnohých svojou masovosťou šokujúca vec. Žiaľ, politické strany nedokázali na tento úspech nadviazať. Bola to demonštrácia proti hnedoidnému jedu, teda základnému politickému zlu súčasnosti, o ktorom sa dovtedy na verejnosti a v médiách mlčalo - aj preto bola demonštrácia úspešná. Bola objavná a bola masová.

Tá dnešná nebude ani objavná, ani masová.

Nechcem nikoho odrádzať, aj tak nemáme až taký dosah na cielovú skupinu alternatívy, ktorá by sa azda zúčastnila - tento text je proste chladná analýza a prognóza. Táto demonštrácia v tomto čase môže dosiahnuť iba jedno - dá zámienku režimu, aby na Slovensku naozaj nastolil ešte tvrdšie despotické pomery.

 
Autor: 
forma: 
Roland Edvardsen

Samozrejme, že nič nedosiahnu. Matovič má ústavnú väčšinu a dokonca i po odchode Sulíka by mohol v pohode vládnuť. Musel by nastať nejaký mega prúser, niečo na spôsob Kuciaka či Gorily, aby to tam nejako padlo. A dokonca aj vtedy by pravdepodobne došlo len k výmene premiéra (ako tomu bolo pri Ficovi) a vláda by ostala. Ľudia mali vo februári veľké oči, Matovič 2 týždne pred voľbami si dal poriadne lieky a predstieral, že je normálny - a ľudia sa chytili. Tak si teraz budú musieť masívne Oľano vyžrať - a asi až do konca.

Áno, Matovič je agresívny hlupák a blázon, ale povedzme si to na rovinu: to si niekto vážne myslí, že vláda smerákov by túto krízu zvládala nejako signifikantne lepšie? Pellegrini vedel lepšie komunikovať s verejnosťou ohľadne krízy, ale to je asi naozaj tak všetko - u neho je všeobecne známe, že je to u neho viac menej o povrchu. A Fico by bol ešte menej angažovaný ako Matovič, on už posledné roky ako premiér bol všeobecne slabý a vyhorieval. Alebo si niekto namýšľa, že s voľnotrhovým asociálom Sulíkom by sme sa tu mali odrazu lepšie? Dobrý vtip, čo? :-) A nejakých kotlebovcov ani netreba spomínať, lebo tí aj tak nikdy vo vláde nebudú a sami sú si dobre vedomí, že by vládnutie nezvládli a zničilo by ich ho. Samozrejme, že teraz je pre tieto alternatívy ľahké hľadať chyby a prihrievať si polievočku, a aj ťažko im to vyčítať, veď každý chce mať % - ale ako som už písal, nebudeme si tu nahovárať, že im by to išlo nejako lepšie. Niektorým z nich skôr ešte horšie, to vieme.

iris

prosim vsetky krasne ruzove prasiatka aby mi odpustili to prirovnanie.

Ľubov

co je prave v Bratislave. Vraj sa ludi napokon zislo dost,a policia pouzila na nich vodne delo.

Náhodný okoloidúci

Čisto teoreticky by sa pripravované plošné testovanie obyvateľov antigénovými testami dalo chápať nie ako cieľ, ale ako prostriedok k návratu k bežnému životu pred koronou. Háčik je v tom, že súčasná vláda diletantov, mafiánov a kriminálnikov si svojím vlastným babráctvom, fotením fusaklí, koketovaním s úchylnými transkami, neschopnosťou aspoň čiastočne odškodniť firmy poškodené jarným uzamknutím ekonomiky, možným napojením na vakcinačné firmy a farmafirmy a inými prešľapmi sama zničila svoj už aj tak biedny kredit v spoločnosti aj dôveryhodnosť.
Takže ľudia už tým komediantom vo vláde a v parlamente neveria.
Protest je primárne proti vláde, opatrenia sú len zámienka.

Ďalšia vec je to, že do takýchto protestov sa zrejme zapájajú nasadení policajní provokatéri, aby zdiskreditovali samotnú myšlienku akcie a jej organizátorov.
Na nasadzovanie provokatérov vyvolávajúcich násilnosti opakovane upozorňuje aj Marián Kotleba na stretnutiach ĽSNS s verejnosťou.

nové texty