Po "kotleba efekte" prišiel "fico efekt"

Stojí za poznámku, že ako v minulých voľbách zafungoval "kotleba efekt", teda tá určitá protestná voľba radikálneho mena, tak v týchto voľbách zafungoval "fico efekt", teda situácia, keď ľudia nevolia politika, ktorý už má dobrú pozíciu inde. Fica tak nedávno nezvolili za prezidenta, pretože ho zrejme mnohí smerácki voliči videli radšej na jeho mieste predsedu vlády a nežiadalo sa im ho vidieť na prezidentskom poste, a teraz mnohí z predošlých 71 tisíc voličov Kotlebu zrejme nevideli dôvod voliť ho zas za nejakého župana, keď už sedí v parlamente.

Ovšem, aj tento efekt je len varianta toho, že ľudia už Kotlebu lepšie poznajú a mnohí stratili nejaké predošlé nádeje.

A to, že sa strana v  krajoch mimo Bystricu (a Nitru) vôbec nechytá (lebo nemá kandidátov(?)), je pre kotlebovcov naozaj vážne varovanie. Možno by si chlapci a dievčatá mali prečítať nemeckých klasikov aby pochopili, že ľudové hnutia germánskej renesancie výrazne cenili silu jednotlivcov, osobnosti, a to nielen tých hore, ale po celej škále národnej spoločnosti. Aby chlapci a dievčatá pochopili, že aj to bol dôvod, prečo boli vtedajšie ľudové hnutia tak úspešné v boji s prehnitými mešťanskými stranami tej doby.  Volalo sa to vodcovský princíp - ten neznamená absolútnu moc vodcu, ako sa o tom snažia klamať súčasní talmudisti, ale naopak skôr to, že treba objaviť vodcovské talenty v celej šírke národa - to je ten potenciál, ktorý nik iný, ako nacionalistické hnutia, nemá.

Prevedené zo slovníka klasickej nemeckej filozofie do slovenčiny - človeka treba vybrať a hodiť rovno do vody, nech sa ukáže.  A potom ďalšieho a ďalšieho, čím bude neskúsenejší, tým bude ostrejší a tvrdší.

Ale iba strana, ktorá toto dokáže, má právo sa volať nacionalistická. Zatiaľ to na Slovensku nik nedokázal, v podstate nikdy.

 

 

 

 
Autor: 
forma: 
Buheh

možno zafungoval, a ešte by som pre spravodlivosť k výsledkom volieb dodal, že asi funguje aj efekt uprednostnenia zvoliteľného kandidáta – napríklad taký Huďo by zrejme dostal viac hlasov, keby si mnohí nepovedali, že radšej dajú hlas niekomu, kto bude mať väčšiu šancu vyhrať.

Norman

Hej, tá ovplyvňuje voľby vždy, ale tieto boli trocha špecifické, pretože boli náznakom opakovania tých, kde vyhral alternatívny človek Kotleba. Myslím, že napríklad ani Huďo v Bratislave ani v Košiciach Bačínsky ani najmenej nerátali s tým, že by mohli vyhrať, ale dali možnosť voličom, aby dali protestné hlasy alternatíve, aj keď im samozrejme prepadnú. Túto možnosť využilo, ako som už spomínal, okolo 6 tisíc ľudí v Blava kraji a 6 tisíc v Košiciach kraji ... Samozrejme, chápem, že niekomu záležalo na tom, kto bude župan (to myslím bez irónie, fakt, aj keď to tak môže znieť:)

Buheh

a různý koníčky maj, spieva sa v akejsi pesničke. Žiaľ, 90 % ľudí ešte stále nevníma (každé) voľby ako príležitosť spôsobiť problémy diablovmu mlynčeku na ľudské mäso, ale – v duchu idiotského hesla "systém je dobrý, len ľudia sú zlí" – iba ako oslavný ceremoniál náboženstva svätej Demokracie, rituál pravidelnej výmeny kádrov (ktoré, napodiv, áno, vždy znovu, aj tentoraz opäť sklamali).

A ten, kto vie rátať do viac ako do päť, vždy znovu a znovu zboku sleduje (škrípajúc zubami, fascinovane či znechutene, jak je komu libo), ako tupý býk väčšinového voličstva znovu a znovu nabieha na to isté červené súkno, zákerného toreadora s krvavým kordom ignorujúc.

1488

kto chce kam, ...tak im dá realita ďalší reparát, a znovu. Je to ich TAO.

Náhodný okoloidúci

Ľudia volia zo zvyku a zo zotrvačnosti stále tie isté ksichty. Ja viem že aj tie terajšie staré ksichty boli kedysi nové. Ale nejako sa tam dostali, ľudia si ich s miestom poslanca vo svojich mysliach spojili a tak im zo zvyku dávajú hlasy. Schválne - koľko krajských poslancov je nových a koľko ich tam bolo už v predchádzajúcom volebnom období? (To je len taká rečnícka otázka, som lenivý hľadať podrobnosti a robiť štatistiky :D)

Rudo

za masovú vraždu spáchanú v Juhoslávii v roku 1999

Zoznam zločincov:
Mikuláš Dzurinda – predseda vlády, Eduard Kukan, Brigita Schmögnerová, Gabriel Palacka, István Harna, Ivan Mikloš, Ladislav Pittner, László Miklós, Ľubomír Fogaš, Ľudovít Černák, Mária Machová, Milan Ftáčnik, Milan Kňažko, Pál Csáky, Pavol Hamžík, Pavol Kanis, Peter Magvaši a Tibor Šagát - títo všetci hlasovali za prelet bombardérov nad našim územím

http://www.hlavnespravy.sk/harabin-podal-trestne-oznamenie-na-politikov-...

Buheh

skvelý terminus technikus!

V televízii práve padol výraz "afroameričan". Napadlo mi, že je to bežne používané slovo, nemá rasistický podtón. Takže vlastne by mali byť ideologicky kóšer aj výrazy ako indoslovák či židoslovák.

Norman

Židoslovák je naozaj výborné, ako analóg tomu afroameričanovi.

Zanamenávam ešte do archívu ďalšie kombinácie, čo ma napadli:

afročlovek ( toto je síce už dosť provokácia, ale použiteľná)

afroid

"afro" je veľmi vhodný fonetický koreň - taký výstižný, lebo nesympatický, chrčavé "r" v spojeni s "f" ... V starej gréčtine to znamená "pena" - a veru, je to taký bočný prázdny produkt ľudstva.

Pripomínam naše staré dobré hnedoid, ale tam je disrešpekt explicitný, takže použiteľné iba tam, kde svoj hodnotový postoj človek chce naozaj jasnevyjadriť.

Ech, ľudia sú naozaj rôzni a naozaj s väčšinou nie je prínosné sa nejako bratríčkovať (hm, nie je toto vlastne postoj všetkých siekt vrátane tej , ktorej naši vodcovia oblizujú gule, židovstva?) Takže naozaj- aká xenofóbia, aký rasizmus - chceme proste čistotu a nebudeme sa NIKOHO pýtať, či nám ju dovolí alebo sa vôbec zaujímať, či s tým súhlasí alebo nie.

 

Také ranné vianočné zamyslenie :-) Som príliš zlý, na túto dobu? Hm, hoffentlich.