Rituály pri makete

Je to úplne symbolické, že by sa to lepšie ani nedalo zorganizovať. Kým včera vyznela do stratena demonštrácia občanov Slovenska proti vojne a zločinnej agresívnej politike USA, neďaleko, priam len na druhom konci námestia, sa konal bombastický rituál zarytého hľadenia  do minulosti a zatvárania očí pred realitou. Minulosť voči súčasnosti, len sto metrov od seba, a predsa úplne iné svety.

Na Rybnom námestí sa ako každý rok konalo klaňanie sa holokaustovi. V čase, keď aj podľa výrokov svetových politikov hrozí ľudstvu rozsiahla vojna, neprišli slovenskí politici podporiť hlas proti reálnemu násiliu a agresivite, ale prišli sa venovať minulému storočiu. Nuž, asi sú také priority doby.

Samotnú židovskú obec reprezentoval komunistický kádrovák obdobia bolševickej normalizácie najhoršieho rázu,  dnes veľký profesionálny žid, Pavol Mešťan. Zotročené nesvojprávne obyvateľstvo Slovenska zastupovali vrcholní politici - predseda vlády Fico, predseda parlamentu Paška a iní - viď video. Ceremoniál bol oficiálny, s kladením venca a vojenskou prezentáciu. Žiadna maličkosť či druhá trieda, i keď to  celé znehodnocoval  ten dôkaz defraudácie štátnych peňazí samotnými židovskými organizáciami - nedorobená hnusná konštrukcia makety synagógy.

 

mesťan a zvolenský

Mešťan a Zvolenský pred hrdzavými tyčkami makety

 

Prišiel tam aj predstaviteľ katolíkov Stanislav Zvolenský, ktorý sa vraj ospravedlnil. To ale zrejme nepomohlo, priamo na mieste ho začala nechutne prenasledovať sion úderka Sme a nerešpektujúc ani ich rádoby pietny moment tam od neho chceli ďalšie a ďalšie poníženia (viď video). V dnešných masmédiach jeho prejav označili ako "čiastočné" ospravedlnenie cirkvi. Nuž, neviem čo chcela vyjadriť  katolícka cirkev, ale explicitne sa znova ukázalo, že židom sa očividne nezavďačíš dobrou vôľou a ústupkami.

 

 

Aj keď na toto podujatie prišli najvyššie oficiálne miesta  republiky, na rozdiel od neďalekej demonštrácie proti hroziacej katastrofe a svetovej vojne, ale predsa len obe podujatia mali jedno spoločné  - na obe sa občania republiky zvysoka vykašlali.

I keď myslím, že na "pietnu spomienku na holokaust" ešte o niečo viac.
 

 

Autor: 
region: 
Anonymous
Židoboľševik Pavol Mešťan bol jedným z hlavných ideopolicajtov komunistického režimu. Ako taký ničil slovenský národ a jeho vieru. To robí aj dnes. Pohŕdanie Slovákmi ukázali aj tým, že celú tú opičáreň urobili pred tým vytunelovaným srandašágom. A my sme im zahrali a kvety dali. Len bite, pán veľkomožný, len bite. Ficovi sa nečudujem ale Zvolenskému áno, že sa išiel pokloniť takej svoloči. A potom sa čudujú jak puci, kde sa ten antisionizmus berie. Takže teraz očakávam ospravedlnenie Židovskej náboženskej obce a účasť na pietnej spomienke za: Sto miliónov zavraždených kresťanon židoboľševikmi. Deportáciu desaťtisícov Slovákov do židoboľševických gulagov. Deportáciu desaťtisícov mladých Slovákov Maďarom do otroctva na Dolnú zem Židom Bélom Grunwaldom z "kultúrneho" spolku FEMKE.  
slaven1

Treba odkázať aj na staršie články k téme, nech čitateľ aj za 5 rokov vie, čo sa stalo:

1. http://www.nadhlad.com/content/zidia-dostali-270-000-eur-na-papundekel-a...
2. http://www.nadhlad.com/content/distanc
3. http://www.nadhlad.com/content/vatra-na-zaver

Postaviť plastovú maketu. Akú to má užitočnosť? Aká je to investícia do budúcnosti? Do rozvoja krajiny?

Náhodný okoloidúci
Keď chce niekto zamaskovať svoj pôvod zmenou mena a priezviska, použije napríklad "geografické priezvisko" - napríklad podľa svojho bydliska. Žeby sa to týkalo aj toho pána v okuliaroch?