Tak predsa len výmena pandrláka

Prvá verzia, s ktorou prišiel Matovič  po tom, čo ho SaS a Za ľudí vyzvali k odchodu z postu premiéra, bolo detinské chytanie oponentov za slovíčko, a že teda z postu premiéra odíde, ale zostane vo vláde.

Potom nasledovalo asi trojtýždňové dohadovanie sa, ochromenie vlády a odchody ministrov, aby teraz nakoniec prišli s "riešením" - Matovič odíde z postu premiéra ale zostane vo vláde. Áno, to isté, čo tu už bolo pred 3 týždňami.

Uvidí sa ešte, čo povie SaSka. Ale kedže "lebo Fico", tak sa zrejme všetci vrátia na svoje miesta - len Matovič-Heger spravia rošádu. Možno si ani stoličky nebudú musieť zmeniť, prinajhoršom prehodia lístoček s funkciou. 

Viac k tomu je teraz zbytočne dodávať, lebo je otázne, dokedy bude táto verzia platná. Pretože Matovič pri moci - to znamená porážka a urážka globalistov.

Ale možné to je, že bude "nová vláda". V takom prípade platí - 4 týždne bordelu pre nič, pretože táto vláda by bola tá istá, ako predtým. Dokedy ale táto pseudo-nová vláda vydrží, je naozaj otázne.

Vládne krízy stoja veľa energie spoločnosti. Je to ale aj príležitosť, trocha vypustiť paru. Žiaľ, títo amatéri, ľudia zrejme bez akejkoľvek normálnej sociálnej skúsenosti, nevyužili túto príležitosť ani na odpustenie pary, všetko zostalo po starom, takže napätie sa naopak len nahromadilo.

Nuž, ide Veľká noc, nezostáva nič iné, len sa modliť:)  Vlastne :(

 
 
 
 
 
Ema

nič nechápe. Ani nutnosť skutočnej rekonštrukcie vlády, ktorú ľudia očakávajú namiesto jeho slintu "ospravedlňujeme sa občanom", aby ich už úplne nedrblo, ani nebezpečenstvo prirovnávania sa k Ježišovi Kristovi a vyplakávania o svojej obete "na začiatku tohto veľkého týždňa". Ťažko odhadnúť, do akej hĺbky sa veriacim po tomto extempore megalomanský úchyl definitívne sprotivil.

Márne hovoril Lao-c', buďte vláčni a ohybní ako voda. Nie. Hentí tuponi vytrvalo stoja ako snopy slamy.

Dobrá správa: globalisti dnes prehrali.

Dusanbe

za porážku globalistov, by sa podla mňa dalo považovať, keby Matovič svojimi bláznivými ťahmi vyšachoval Žaľuďov mimo vládu.
Toto vidím skôr ako takú remízu.
Cirkus pokračuje ďalej, Matovič ešte pripraví globalistom nové prekvapenia, dúfajme.

Norman

v určitom zmysle hej. Ale oni, globalisti, si stanovili ciel zhodiť Magoriča - a zatiaľ sa nepodarilo. Takže v tomto zmysle prehrali.

Ale nechcem nasilu hovoriť, že aj tak aj tak dobre. Podľa mňa je jednozančne lepšie, aby Magorič vypadol. On a jeho banda.

Roland Edvardsen

Globalisti hlavne nechcú predčasné a to čo by k nim ľahšie viedlo (3-koalícia s nestabilnými žaluďmi či menšinová vláda). Bohužiaľ, Sulík je slaboch a kretén. A to, že aj Matelko je spokojný a za premiéra si inštaloval svoju astenickú marionetu (napojenú na americké sion kruhy) je tiež zlé. Totálna prehra buď globo strán alebo Matoviča, by potešila. Ale toto? Z tohto naozaj nemožno mať nič iné než zlú pachuť. Je to totiž niečo ako zmierenie sa Matoviča s globalistami. Ja teda som nasratý - ako väčšina národa teraz. Dúfam, že im to dlho nevydrží a Matovič sa prestane ovládať, začne mu zase jebať, aj na FB a tak, a snáď o pár dní bude ďalšia kríza -ale tentokrát už s riadnym koncom, s riadnym rozpadom. To chceme - vidieť tieto svine trpieť, kvičať.

Norman

bol medzi globalistami a matovičovcami. Jeden alebo druhý.
Ak zostal Matovič vo vláde, vlastne ako kryptopremier, je porážka globalistov.
Ak by odišiel, bolo by to ich víťazstvo.
Samozrejme to nedopadlo dobre ani pre nás, pre národ, ale proste globalistickí prisluhovači sú slabí.
To, že magorič tam stále ešte smrdí, je nechutné - ale preto treba pripomenúť, že všetko zlé je na niečo dobré. Nevyhrali globalisti, ale psychopat.
Matovičovi určite začne zas jebať, veď on sa nevyliečil. Veď napríklad aj dnes povedal, že Zaludí splnili podmienky, ale Saska nie (pritom od Sasky všetci odstúpili). Proste nič sa nezmení. Oni neprekonali krízu, len alibisticky cúvli, že žiadna nie je. Ale je.

Dusanbe

chceli ostať pri moci bez Matoviča a za každú cenu sa vyhnúť predčasným voľbám.
To pravdaže chcel aj Matovič.
Takže globalisti nedosiahli svoj cieľ.
Hodnotenie závisí - ako vždy - od uhla pohľadu.
Neviem - vláda globalistov, bez Magoriča, s podporou Sulíka a Kolára - ktorí si len chcú robiť v kľude svoj korupčný biznis - to by bolo to lepšie ???
Pohodlne sa usaďme, otvorme si popcorn, pardon, oravské syrové uzlíky - nie sme predsa tiež globalisti - a sledujme ďaľšie kúsky a kusy na scéne.

Norman

to by nebolo lepšie. Optimálne bolo - pád vlády, nové voľby. Ale tak dobre to nedopadlo, čo už.

Toto nie je stabilné. Je otázne, čo je väčšia rozbuška - Magor vo vláde, alebo Magor ceľkom mimo vlády. Vo vláde je z našeho pohľadu vlastne lepší - je to rozbuška. On to ani Hegerovi neodpustí, lebo Heger to začína brať vážne. Ak by nejako uspel, bola by to len ďalšia urážka Matoviča. Súhlasím, chce to od nás optimizmus, pohodu, dobré nervy ale aj odhodlanie a vôľu vykonať to, čo treba.

Dusanbe

mi, že toto nie je geniálny politický ťah:

"V predvečer Veľkého týždňa, ktorý slávime ako symbol utrpenia, obety a odpustenia som sa rozhodol urobiť gesto odpustenia voči ľuďom, ktorí v politike zažiadali môj odchod z postu predsedu vlády - rozhodol som sa stiahnuť personálne požiadavky voči našim koaličným partnerom. Vždy som sa riadil starozákonným pravidlom oko za oko, zub za zub. Dnes som nastavil druhé líce ... a prezradím vám tajomstvo - bolo to sakra ťažké, pri mojej bojovnej povahe,) Slabosť? Nie, odpustenie a dobrý pocit. #MilujemSlovensko"

Nemôžem sa dosmiať.
A všetci sa postavili pekne naspäť do radu o ministerské kreslá !
Áno, asi ho spravil blázon, ale čo je v politike normálne ?
Spomenul som si na tú petíciu, akože slovenských Maďarov, ktorú provokatívne verejne odovzdali Matovičovi - zobral ju bez slova, podal niekomu stojacemu za ním - a viac sa o tom nebavil.
Vybavené, :-)
Raz sa možno dozvieme aj niečo z pozadia tejto súčasnej krízy. V minulosti sa častokrát podobné veci riešili nákupom poslancov. Zdá sa, že pri OĽAŇÁ-koch to buď nefunguje, alebo sa to už boja čo i len skúsiť.
Hĺa, aký krásny prínos do slovenskej politickej kultúry !

Norman

nehovoril by som o šikovnosti na žiadnej strane, je to skôr boj slepých, ktorí ani nevidia, kam a koho mlátia.

Neche sa mi to rozoberať v novom texte, tak to dám sem ku téme:
Tí, čo zrejme na podnet globalistických tlakov začali krízu - teda Remiška a Sulík, to robili od začiatku ZLE, čo sme tu aj písali. Nemôžu tlačiť na zmeny vo vláde, ak zároveň nemajú ochotu zatlačiť aj v parlamente. Blbci.

Aj preto sa proces vlastne zadrhol hneď prvý týždeň a ďalšie tri títo amatéri a nezopovední infantili zabili doslovne zbytočne, nechápajúc, čo sa deje, čo majú konkrétne robiť, čo im hrozí a čo sa im črtá ako postup.

Súčasný stav sa dá posudzovať očividne rôzne - od toho, že Magor slizko podliezol hrozby, až po názor, že je odsúdený na odpis. A dokonca oba tieto extrémy môžu mať pravdu.

Ale stav medzi tými potkanmi nie je prvoradý. Dôležité je iné, a môj názor je:
- nevyhoveli požiadavkam ľudí, ani formálne, ani psychologicky, a u národa sa to hromadí
- nič nevyriešili, Magor je výrazne pri moci, len bude vlastne o dôvod viac (konflikt s Hegerom), aby vystrájal. Nevyriešili svoje mocenské postavenie, a čo je horšie, nevyriešili ani fungovanie štátu, hlavne teda tú pandémiu a ekonomické zrútenie s tým spojené, ktoré hrozí.

Včerajšok bolo len ďalšie nezmyselné uťatie kúska chvosta psovi, namiesto toho, aby sa to spravilo naráz. Čakajú nás znova týždne priamej bolesti. A na konci tak či tak jeden výbuch, respektíve kolapsový chaos, aký tu veru ešte nebol.
Doporučujem pevné nervy (to hovorím hlavne sebe).

slaven1

https://www.youtube.com/watch?v=FPN5S42eWm4

1) Samostatně vydělávat - zakazuje se!
Shlukovat se, protestovat - zakazuje se!
Bez testu a očkování mít normální život k mání,
toho střezte se - to zakazuje se!

2) Hrát fotbálek v jedenácti - zakazuje se!
Zpívat, tančit na pódiu - zakazuje se!
Sedět v sedmi u stolu dát si s rumem kofolu,
toho střezte se - to zakazuje se!

3) Slavit svatbu s velkou partou - zakazuje se!
Plesat, trsat a učit se - zakazuje se!
Na pohřební hostinu pozvat celou rodinu,
toho střezte se - to zakazuje se!

4) Smát se vtipům na Bureše - zakazuje se!
Nakupovat dětské boty - zakazuje se!
Chodit jen tak bez roušek šeptat zblízka do oušek,
toho střezte se - to zakazuje se!

5) Ve vlaku nemít respirátor - zakazuje se!
Vlasy, vousy nechat stříhat - zakazuje se!
Na horách se ubytovat, hračky dětem nakupovat,
toho střezte se - to zakazuje se!

6) Bazén, sauna, posilovna - zakazuje se!
Jít do kina, do divadla - zakazuje se!
Vyrazit si za hranice, v zimě koupit beranice,
toho střezte se - to zakazuje se!

7) Plesy, bály, průvod čertů - zakazuje se!
Dát si víno s kamarády - zakazuje se!
//:Vlastní názor, svoboda, štěstí, snít a pohoda,
toho střezte se - to zakazuje se! ://

nové