V Berlíne bola oslava revízie výsledkov 2.sv.vojny

V nedelu, 9. novembra, prebehli v Berlíne oslavy revízie výsledkov 2. svetovej vojny. Presne pred 25 rokmi totiž došlo k zrušeniu povestného múra, oddelujúceho Západný a Východny Berlín. To bol začiatok procesu, ktorý rýchlo viedol k zjednoteniu Nemecka.

maurfall 25jahre danach

Osláv sa zúčastnili státisice - v našich masmédiách, ovládaných sionistickou pavučinou, bolo len málo správ.

Osobne prišiel aj Gorbačov, Merkelka, ale k téme rečnil priamo v Berlíne aj nový predseda Europarlamentu Martin Shulz.

 

K prekvapivému procesu zjednocovania Nemecka došlo vďaka zhode politických náhod. Prestrojka zúrila v Soviet bloku už 5 rokov a rozklad socializmu bol jasný, aj keď sa nevedelo, ako rýchlo to pôjde. Prekvapivý pád múru využil energický Helmut Kohl a hľavne rafinovaný Hans Dietrich Genscher, aby zvrátili povojnové usporiadanie mocností, a tak aj chod dejín.

Umožnené to bolo tým, že Rusom situácia už dávno prerástla cez hlavu a práve sa zbavovali svoje starej odumretej smradlavej židoboľševickej hadej kože, ale aj tým, že zmija Thatcherová v Británii síce cerila zuby, ale nebola schopná zjednoteniu zabrániť, pretože v USA vykonával exekúciu dement Reagan a nie o moc lepší prípad starý Bush, a kým ich sionistickí bábkovodiči dokázali zastaviť a rozhýbať k protiakcii, bolo neskoro.

Doteraz si myslím, že celý ten proces bol hlavný zámer samotnej prestavby prešibaného Gorbačova a jeho ženy Raisy. Nie je to žiaden vtip, hm, pretože dimenzia Gorbačova bola zameraná na prestavbu CELEJ Európy, nielen Soviet Sojuza. A síce mu starí blbí ruskí komunisti a zradca Jelcin podtrhli stolec pod zadkom, napriek tomu Gorbačov tento proces úspešne spustil - takže si včera v Berlíne oslavu zaslúžil a azda naozaj užil. Je to jeden z mála historických velikánov, ktorý žil a žije v našich časoch.

 gorbačov

Pravda, Gorbi má aj určitý dôvod na smútok. V poslednom čase je oprávnene znepokojený postojom Západu voči Rusku. Keď ale vynecháme to, že hlavnú vinu na tomto vývoji má anglosionistický Západ, môžu si za svoje súčasné podradné postavenie sami Rusi práve spomínanou podporou jelcinovskej bandy. Teda aj vývin v Rusku dal Gorbačovovi za pravdu.

Filozofický záver týchto udalostí je jeden:

Rusi vyhrali Vojnu ale neskôr zistili, že sa mýlili. A v tieto dni je to už štvrťstoročie, čo sa ľudstvo pokúša z toho omylu dostať. Pomaly, ale predsa. To je naozaj dôvod na oslavu.

 
Wotan

Ako bývalý šéf KGB mal dostatok informácií, v akom stave sa nachádzal Sovietsky zväz v roku 1985. Bol idealista, lebo sa domnieval, že dokáže prevetrať KSSS bez toho, že sa rozsype. A podrazili mu nohy z oboch strán, lebo si neuvedomil, že nie je možné reformovať gagsterskú organizáciu, na ktorú sa premenili KS v celom východnom bloku. On chcel zaujať marxistický postoj a neuvedomil si, že marxizmus sa podarilo definitívne doraziť Brežnevovi v roku 1968.
Po roku 1990 som sa ako súkromný podnikateľ mal možnosť zúčastniť (úplne náhodou, zobral ma na ňu jeden z lampasákov, s ktorým som chcel uzavrieť kšeft) jednej porady, kotrá odhalila zúfalý stav jednej gardovej divízie dislokovanej na našom území. Naši lampasáci sa doslovne rehotali nad videom, čo sa tam premietalo a bolo natočené pri vyšetrovaní jednej mimoriadnej udalosti na našom území. Taký bordel a blbosť lampasákov nebol ani v našej armáde. A mohol som to posúdiť, s ohľadom na moju podivnú kariéru v rámci ZVS :-D! Ak si niekto myslí, že sa socializmus dal udržať aj po vojenskej stránke, tak je na omyle. Gorbačov ako šéf KGB to veľmi dobre vedel a snažil sa orezať hnilé mäso zo zdochínajúcej mrciny socializmu, ale pacient mu zdochol počas operácie. Nečesť jeho pamiatke!

Norman

Pacient si zmyslel, že utečie z nemocnice, lebo sa mu znepáčil doktor. A tak aj pacient dopadol.
Gorbi po tom, ako bol vyhnaný z Ruska, koketoval s Američanmi a správal sa neiste až ľudsky dosť úboho, ale s odstupom a z nadhľadu vidno, že to, čo urobil predtým, urobil dobre. Možno, ba pravdepodobne, by to tiež nejako dokurvil - ale k tomu nedostal možnosť. Tomu sa povie historické šťastie - málo historických postáv také má :-) (a ak, tak ich zabijú - aj tomu sa Gorbi vyhol, dnes mu to celkom prajem, ako jednému z mála politikov:).

Čo píšeš trocha mimo tému, o ruských vojskách. Len tak zvoleja:
História Soviet Sojuzu je často oprávnene opisovaná ako boj dvoch zložiek: armáda versus tajné služby(KGB). Gorbi (ak sa hrubo nemýlim) nebol šéf KGB, ale jeho patrón a v podstate hlavný iniciátor Perestrojky, Andropov (ktorý predčasne zomrel vo funkcii generál tajomníka ZSSR) - ergo Gorbi bol zástupca tej inteligentnej sily, ktorá SovietUnion vyviedla z marxisticko komunistických sračiek a ktorej predstavitel je aj dnes Putin - samozrejme, o kus skúsenejší. A vyviedla ich aj z tých sračiek , ktoré boli v armáde, čiže tvoj príbeh je proti tvojej argumentácii.

Mimochdom, čo sa týka naším zelených tupých vojenských mozgov, tí sú posledný, čo sa môžu na niekom smiať, čo aj na rusoch.

Čo sa týka udržania "socializmu" po vojenskej stránke - vieme všetci, aký bol bordel a ako bola bežná NAŠA armáda neschopná, ale keď sa zamyslíme - jediné, čo práve odolalo tlaku anglosionistov, je tá stará dobrá (ruská) armáda. Tie mýty, tie výmysly, ako bol SovietSajuz uzbrojený, tie sa už ani moc tuším ani neobjavujú. Armáda - aj napriek typickej armádnej tuposti- v Rusku fungovala a funguje. Len nesmie riadiť štát, pretože na to žiaden zelený mozog nemá.

Wotan

až taký blbci, ako pucflek (moja kariéra sa hodne podobala Švejkovej, až na to, že ten môj Lukáš mal hodnosť poooodstatne väčšiu ;-D) to môžem posúdiť. Bol tam kopec schopných ľudí (najmä medzi letcami, tankistami a ženistami). A o tej úrovni "gardových" vojsk som naozaj si urobil úžasný obraz, nakoniec v Afganistane sa tiež predviedli. Ako človek čo hodne čítal po rusky a nakoľko nie som rusofób, vedel by som rozpávať more historiek z ruskej tlače a diskusií na Internete o kvalite tej komunistickej Červenej armády. Chudáci Rusi zaplatili za tú "kvalitu" velenia krvavú daň, obete boli obrovské a neprimerané. Teraz za Putina sa to zlepšilo, to je pravda.

Norman

proste v tom voľnom zaobchádzaní s pojmom "gardový", ktorý rusi dávajú hocikedy hocičomu, už od dôb, keď stalin tak označoval jednotky zložené z basistov.)
A ono tieto české okruhy boli skôr nárazníkové, skutočnú armádu mali Rusi aj tak doma:)
Ale ináč ja verím, že to bol bordel.

Buheh

či Vladimir Vladimirovič v dôverných rozhovoroch s Frau Angelou jej niekedy priateľsky spomenul aj možnosť návratu ruských vojsk do Nemecka. Totiž podľa dohôd z Jalty a Postupimi majú ruské vojská právo byť v tejto porazenej krajine presne tak isto ako vojská ostatných spojeneckých armád. Že sa Rusi odtiaľ pred 25 rokmi stiahli, to bolo ich dobrovoľné rozhodnutie, takže je ich právo ho prehodnotiť. Že okupačné vojská USA v Nemecku do dnešného dňa stále sú, to je, myslím, zbytočné pripomínať.

Norman

takže už toho moc nenahýbe, a aj keď stiahnutie vojsk bolo dobrovoľné, vrátit sa už nemôžu.

Pharmy

Od kedy tu glorifikujete sionistov? Pretože Gorbačov-Garber (matka židovka Maria Gopkalo a dedo Andrej Mojsejevič Gorbačov) bol odporný trójsky kôň, ktorým Západ rozložil Sovietsky zväz zvnútra a urobil z neho kolóniu, ktorú ešte dodnes vyciciava, aj keď už v oveľa menšej miere (zásluhy má na tom Putin). Jeľcin ako nástupca Gorbačova poslušne držal kurz a aj keď sa ku koncu kariéry u neho ozvalo niečo ako svedomie, už nebol schopný situáciu zvrátiť a tak sa radšej upíjal na smrť (údajne zvykol lieky na srdce zapíjať alkoholom), ale prejavil sa u neho vzdor voči anglosionistom, keď miesto vopred vybratých a preverených kandidátov vybral za svojho nástupcu Putina...

z leva-netu:

Gorbačov byl vytypovaný už dávno před tím, když začal dělat politickou karieru, když jednou byl s delegací na zahraniční cestě.
Zahákli ho pres strejdu, který spolupracoval za války s Němci a potom utekl do Ameriky, o kterém se Gorbačov v dotaznicích nezmiňoval. Pomáhali mu potom v kariéře přes voje lidí. Také žena, Raisa byla židovka, která se potom na nějakém banketu přiznala, že hlavním jejím cílem bylo položit SSSR. V jejích dvojící byla vedoucí a Gorbačov se často zmiňoval o tom, jak byla chytrá a jak často se s ní radil i ve státnických záležitostéch.
Zrádce to byl svědomitý, ještě dlouho předtím, než nastoupil nejvyšší státnickou funkcí.

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/zapad-a-sssr-jak-ve-skutecnosti-prob...

v Rusku chcú Gorbačova súdiť za vlastizradu a právom:
https://www.youtube.com/watch?v=LVwuN37XM88

Norman

žiaden nový, ale napríklad tento je dobrý:
"bol odporný trójsky kôň, ktorým Západ rozložil Sovietsky zväz zvnútra a urobil z neho kolóniu, "

Len krátko poviem, čo je všeobecne známa pravda, že to Sovietsky zväz bola odporná marxistická, teda židovská a viacmenej sionostická kolónia. Jej charakter, ktorý židobolševizmus totálne zničil, musel byť zmenený.
Ak sú tu nejakí ľudia, ktorí považujú dnešné Rusko za totožné so Soviet Sajuzom, tak sú úplne mimo:)

Je pravda, že rozdelenie jadra Sojuzu - nie zmena systému, ale rozdelenie- teda oddelenie Ukrajiny, Bieloruska, Kazachstanu atd bola riziková vec, ktorej následky si svet ešte možno škaredo odnesie, ale to nebola Gorbačovova práca . Okrem toho vtedy Rusi - okrem Solženicina, držali huby. Tak veľmi sa tešili, že to budú oni, práve oni, práve "ja", ktorí s tým vydrbú ako v americkom filme. Nuž, zväčsa nevydrbali, naivisti.

PS. Neomarxistický, ergo sionistický server Leva tu neplatí ako argument, skôr na smiech (aspoň u mňa:-)

PPS. Putin má akú babku? Že sa necháte vždy nachytať na tento výmysel zakomplexovaných židov, že za všetko môžu všemocní židia. Sionisti, bastardi, zbabelí a zdegenerovaní zapredajní árijci, teda vlastne aškenázi, tí áno - ale to nie je nejaký pokrytecký rozdiel v slovníku, ale zásadne rozdielna realita.

Pharmy

Sionisti majú pod palcom kapitalistické krajiny a mali pod palcom aj krajiny socialistického bloku. Najprv skúšali zaviesť ten svoj Nový svetový poriadok zľava, za pomoci Sovietskeho zväzu a 5.kolón, no neuspeli. V mnohých krajinách boli ich 5. kolóny zlikvidované a tiež narazili na odpor Stalina, ktorý mal inú predstavu o socializme a dal zlikvidovať mnohých trockistov (preto po Stalinovej smrti odstránili jeho nástupcu Berju a pretlačili na jeho miesto neschopáka Chruščova. Ten mal silné antipatie voči Stalinovi, lebo mu popravili staršieho syna, vraj za kolaboráciu s nacistami) Po tom, čo sa sionistom nepodarilo dosiahnuť svoj cieľ zľava, skúsili to z opačnej strany, ale na to už nepotrebovali Sovietsky zväz. Ten mal byť vyľudnený a rozparcelovaný a mal byť niečo ako surovinová základňa pre nadnárodné spoločnosti (známe výroky Albrightovej, Thatcherovej, Clintonovej). A presne na tento účel im poslúžil Gorbačov. Jeho pričinením prebehla úplná kapitulácia Sovietskeho zväzu a nastal chaos nevídaných rozmerov v ktorom sa najrýchlejšie zorientovali, čuduj sa svetu, opäť len sionisti (domáci aj zahraničný). Rusko dostalo koloniálnu ústavu, ktorú zosmolili niekde na Harvarde a založili centrálnu banku, ktorá je ovládaná 5. kolónou ešte aj dnes https://www.youtube.com/watch?v=5cXMA_zwTxo&list=UUEB0x0zrM5P9GC0Do7SGTGQ

Putin tento neokoloniálny systém pomaly demontuje a robí to veľmi šikovne a s podporou národa, aj preto zavládol v radoch sionistov taký zmätok a uchyľujú sa k úbohým útokom prostredníctvom smiešnych kreatúr (Pussy Riot - exhibicionistické prostitútky, Chodorkovský - zlodej "disident") a ich mediálna propaganda dosiahla absolútne morálne dno...

PS: neviem, prečo si nadobudol pocit, že leva-net je marxistický / sionistický server. Podľa mňa je to hrubé nepochopenie toho, čo tam šíria :P

Norman

Ešte raz si prejdi ten tvoj vlastný príbeh a pri slovách "nastal chaos nevídaných rozmerov" si upresni, kedy a prečo ten chaos nastal.
Samozrejme, hospodársky chaos mali v Soviet sojuze aj pred Gorbačovom, aj počas neho ale znova ti píšem, už neviem koľkáty raz, že skutočný rozpad a výpredaj nastal až po Gorbačovom páde.

Samozrejme, nie je isté, ako by to prebiehalo so starou gardou Gorbačova, ale optimálny by bola čínska cesta, kompromis.

Naozaj, tak ako klamú západniari tvrdiaci, že Sojuz uzbrojili, klamú aj tí proruskí sympatizanti, čo ignorujú veľké vnútorné problémy, ktoré Sojuz mal sám so sebou. Áno, boli na tom v životnej úrovni lepšie, ako miliardová Čína, ale boli viac v slepej uličke. A dorazil ich Jelcin, nie Gorbi.

PS Naopak, to o Leva net, ako post marxistickom, a v určitom zmysle typickom nezmyselnom na slovíčkarenie zameranom blábolizme, je hľboké pochopenie:)

Truhlík

Putinov oficiálny rodokmeň hovorí o prvom Putinovi u strýka prvého ruského cára z dynastie Romanovcov. Iné o ľavobočkovi Puťjaninovcov (Rurikovcov) alebo o pôvode z Bulharska. Za židovku označujú jeho matku Šlemovú.
http://english.pravda.ru/news/russia/20-07-2002/46840-0/#.VGIP52flcv0
http://english.pravda.ru/business/finance/05-11-2002/1528-putin-0/
http://www.novinite.com/articles/137889/Researcher+Says+Russian+Leader+P...
http://www.henrymakow.com/putin-is-nwo-pawn.html
Putin má guľatú hlavu a to je znak Slovanov.
Čo sa týka Gorbačova tak jednoznačne nezvládol ekonomickú transformáciu. Putin zrazu už mal poradcov ? Chodorkovského vzostup napríklad začal s osobnou pomocou Gorbačova a komsomolskou bankou Menatep.
Gorbačov zlyhal aj v zjednotení Nemecka pod americkou okupáciou a nezabezpečil stop NATU. Rusi označujú Gorbačova za britského agenta (Ševardnadzeho napríklad za amerického).
Ale súhlasím, aj ja som vďačný Gorbačovov, že začal tú transformáciu židoboľševicko-stalinského režimu.

Norman

Ten ich komunistický systém by sa aj tak rozpadol a tu na Slovensku by to prebehlo tak či tak kľudne (apolitická krajina). Vďační nech sú mu milióny Rusov, a polorusov, a podobných, pretože pre tých previedol zmeny tak, aby neboleli, aby sa nestrielali ako besní sovietski partizáni, ako napríklad aj teraz na Donbase (kým bol pri moci, dokázal to ako tak zabezpečiť, i keď nie úplne, pretože zákerný rozklad západu naozaj podceňoval ).

Humor o tom, kto bol britský a kto americký agent len svedčí o tom, že podobné reči nemožno brať vážne. Asi podobne, ako s tou okrúhlou hlavou - Gorbi ju má okrúhlejšiu, ako Puti :-)

Opakujem, mne o Gorbiho nejde, nerobím si o neho starosť, podobne ako si nerobím starosť o iné postavy histórie. Proste mal tu možnosť to urobiť a neskurvil to ceľkom, ako to obyčajne robia jemu podobní. Asi to bude tým, že nechcel robiť revolúciu.

To, že sú Rusi dnes nevďační, je mi tiež jedno. Nech si ho dosúdia, urobia figurínku zo slamy a spália na hranici. Ani by ma to neprekvapovalo. :)

Hm, len ako dopadne Putin? Aj toho vyženú?

Truhlík

Chotélos kak lúčše i polučílos kak vsegdá.
Nevidím možnosť vyhnať Putina. Do úvahy pripadá len atentát.

Norman

Preč na tom videu vyzerá Starikov, ako by mal bodák v riti, alebo aspoň pod rebrami?:-)
Niekto ho núti k tomu textu?

K tomu, že tam spomína úspešnú čínsku cestu.
Hej, Čínania to urobili dobre, zreformovali svoj socializmus a teraz sa vyvíjajú dobre. Rovnako to chcel spraviť Gorbačov, hovoril o tom 5 rokov. Ale - keď sa systém zakolísal, Rusi podporili Jelcina a TEN zaviedok divoký kapitalizmus a rozpad Ríše. Ak už niekoho súdiť, tak naivných Rusov, ktorí išli riskovať svoj život za Jelcina, ktorého tanky vtedy strielali do toho ich vtedajšieho parlamentu. Možno bol medzi nimi aj hurá Starikov.

nové