Vojenské spojenectvo Rusko - Irán

Dňa 20. januára 2015 podpísali v Teheráne ministri obrany Ruskej federácie a Iránu Sergej Šojgu a Hossein Dehghan rámcovú dohodu o vojenskej spolupráci, ktorá má - povedané decentným diplomatickým slovníkom - zabrániť vmiešavaniu cudzích síl do záležitostí regiónu. V dohľadnom čase navštívi Teherán prezident Ruska Vladimír Putin a rámcová dohoda získa veľmi konkrétny obsah. Následne bude Irán, budúci člen Šanghajskej organizácie spolupráce, oficiálne chránený ruským jadrovým arzenálom.

Podpísaním rámcovej dohody sa prvý raz od roku 1946 vrátia ruské námorné sily do Perzského zálivu.

Ruskí analytici si všímajú hlavne vyjadrenie Hosseina Dehghana, ktorý hovoril o pokračovaní spolupráce. Narážal tým na rok 2010, keď za éry prezidenta Dmitrija Medvedeva Ruská federácia slepo podporila rezolúciu OSN a zrušila kontrakt na obranné S-300. Medvedev vtedy mohol perverznú rezolúciu, zakazujúcu Iránu brániť sa modernými zbraňami, na pôde BR OSN vetovať - a neurobil to.

Pár desiatok hodín pred odletom ministra obrany Šojgu do Teheránu zabila židovská okupačná armáda na sýrskom území iránskeho generála. Sionmédia sa šli udáviť od radosti nad židovskou šikovnosťou.

Dňa 20. januára už Jerusalem Post - kľúčová hlásna trúba sionizmu - bľabotal, že zámerom Izraela nebolo zabiť žiadneho Peržana.

Tieto sprosté detinské kecy už nebudú nikoho zaujímať.

 
Autor: 
téma: 
Dusanbe

je pekne foto:

http://tass.ru/armiya-i-opk/1710305

Washington este "studuje", co sa to vlastne stalo, ale nezabudol pripomenut,
co povazuje za "neprijatelne" - vyzbrojenie Iranu ucinnym obrannym protileteckym
systemom S-300...
Nerozumiem preco - vari ma americka "bleda tvar" umysel lietat nad Teheranom ?
Dufam, ze ministri podpisali nieco naozaj zmysluplne - nieco, co nad Perziou zabezpeci skutocnu bezletovu zonu pre nikym nepozvanych kur.icov sveta.

Buheh

Veď NATO je obranný pakt a S-300 je obranná zbraň. Čo tu komu môže prekážať... hm, hm, hm...

Norman

K zabitému iránskemu generálovi:

"Nečekali jsme, že výsledkem, rozhodně z hlediska obětí, bude íránský generál. Mysleli jsme, že zasahujeme na nepřátelském poli proti jednotce, která je na cestě připravit útok na naší hranici,“ oznámil izraelský vládní zdroj. „Vyhlásil se poplach, spatřili jsme vozidlo, identifikovali je jako nepřátelské a stříleli. Brali jsme to jako omezenou taktickou operaci,“ dodal k útoku vrtulníku.

Zdroj nesdělil svou identitu, protože Izrael oficiálně nepotvrdil, že podnikl nálet na Golany. Naznačil, že cílem náletu mělo být jen zabránit případné eskalaci ze strany Hizballáhu.

 

celý článok:

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/359329-iranskeh...

Buheh

teda aspoň čiastočne. Konkrétne keď mám povedať, tak tej čiarke pred úvodzovkami v druhom riadku, a ešte aj bodke úplne na konci.

Norman

najlepšie na tom je ani nie už to, že už bežne "takticky" vraždia kdekoľvek na cudzom území, ale že už aj svoje oficiálne vyhlásenia vydávaju neoficiálne.
:)
To je proste kultúra zbabelosti a popierania aj vlastných slov. Oni nemajú úctu ani sami k sebe.

firstovka

Deripaska sa domnieva, ze podla zlozitosti problematickych otazok stojacich pred ruskom sa rusko dostalo do rokov 93-95

https://www.youtube.com/watch?v=13bTxehAVn0&spfreload=10