Vojna vo Volgograde

Posledné udalosti v Rusku ( dnes trolejbus 10 ľudí, včera stanica 17 ľudí , v oktobri autobus 6 ľudí)  svedčia o tom, že protiruské sily začali teroristickú vojnu. To, že sa to stalo vo Volgograde, meste, ktoré je symbolom začiatku úspešného ruského boja proti cudzím vojskám, má naozaj výraznú symbolickú silu.

Atentáty sú zrejme dielom teroristov vedených Saudskou Arábiou a za nimi otvorene stojí Západ, presnejšie  USA. Toto sú verejne známe fakty.

Je to pomsta za angažovanie sa Ruska v Sýrii, prípadne Iráne. Saudi sa tým vyhrážali otvorene.

Samozrejme, počíta sa s naštrbením priebehu Zimných olympijských hier v Soči.

 

Tu treba pripomenúť, že je desaťkrát smutné,  keď sa Západ zas (tak ako v 2008 pri začatí Olympiády v Pekingu) znižuje k takémuto pošpiňovaniu a znásilňovanie Olympijskej myšlienky. Ale holt, západ ovládajúcim židom klasická minulosť nič nehovorí, naopak, nenávidia ju z celej duše, pretože keď Heléni, Rimania, Peržania tvorili  zázrak klasickej histórie, sionistické ideologické vzory žili rozhádaní v zemľankách ako tvory plné nízkosti a závisti, ktorú práve zapisovali ako starozákoné mýty. A táto smrtelná závisť im zostalo doteraz. Darmo oblečiete capa do zamatu, stále bude len mekať a špiniť.

 

Tragické udalosti vo Volgograde svedčia o tom, že ruská politika národnej zomknutosti a netolerancie voči zločinu je opodstatnená. Západu sa môže podariť narušiť bezstarostnosť olympijskej udalosti, ale Rusi za to dostali už teraz legitimizáciu svojej vnútornej aj zahraničnej politiky. Západ nedostane nič. Zas sa zle rozhodol a už teraz prehral.

My patríme k Západu a je preto naša povinnosť tieto veci zmeniť. Nemôžeme kolaborovať s chronickými zločincami. Nejde len o to, že zajtra budú vybuchovať bomby v Bratislave či v iných slovenských mestách - ide o viacej, ide o našu česť.

Grigoriy
Ako uz bolo predpovedane skôr, olympijské hry v Soči budu Belzebubom použité na frontálny útok proti jedinemu reprezentantovi zdravych síl ľudstva, proti Rusku a jeho prezidentovi. Predpovedane však nie azda vďaka nejakým nadprirodzenymi schopnostiam, ale len na základe poznania histórie a trendov dneška. Poznania, z ktorého sa belzebubaci vysmievaju, ktore chcu marginalizovat, a o ktorom sa hlupakov snažia presvedčiť, že ide o paranoju.   Belzebubacke BBC štve hlupakov do nenávisti voči Putinovi a Rusku ešte aj tým, že nepredstavuje olympijské hry ako tuzbou tisícov športovcov po výkonoch a velkolepom sutazeni, nepredstavuje ich ako tuzbu miliónov divákov vo svete vidiet súťaž a priateľstvo mladých tohto sveta, ale len ako Putinovu snahu upevniť si moc.  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-24837138   Tak kurvia skurvení kurviči tento svet a prelievajú krv nevinných. Len preto, že Putin nedovoli, aby najvacsi skurvenci kurvili a okradali rusky národ.
Norman

No, v tomto sa zhodneme, aby som to ja vyjadril svojimi slovami, že ľudia naivne ignorujú, čo sa deje v zákulisí a s akými jedovatými typmi sme v jednej jame.

Ale kým na iných grcáš ako pes,  sám púšťaš do sveta detinské pojmy ako "belzebub" - a vieme, že to myslíš v podstate doslova.

Tu je tvoja karma, aby sme nezabudli:

Zastrájali sa hlupaci, že ziskajú nadhlad.

Vymienali si informácie o svojich zazitkoch na internete, posielali si obrázky  o serúcich papagajoch na štvorkríži, aby najvacsi hlupak z nich duchaplne poznamenal, že mu ten štvorkriž pripomína slovensky dvojkríž, a potom sa vzájomne uistovali, že život je krásny, ked takto mozu vtipkovat a poznamenavat.

Krochkali, lichotili si navzájom az dokedy ich deti nedali do domu seniorov.


Grigoriy
Keby nebolo mňa (a ešte možno jednej), len by ste si tu posielali infantilne linky na to, čo povedali iní a inde (PussyTube), lichotili a krochkali by ste, a ty by si sa snažil ohromovat hlupakov debilnymi uvahami o ničom. Inac, dal som tu tvoju superuvahu jednému odbornikovi bez toho, aby som mu povedal, o čo ide, a kto to napísal. Vysledok? "Pravdepodobne ide o duševne chorého cloveka".
Norman
nie v tom, že nepoznáš nejaké rôzne ontologické, kozmologické či metafyzické srandy - a je ich hodne. Ale si neznalý v tom, že nepoznáš ten  svet týchto teórií, aj tých "najvedeckejších", ktoré sú často revolučné, že teda nevieš o tom, že vôbec jestvuje. No, vyčítam, zas nie to, že to nepoznáš, to je normálne, ale to, že sa necháš zlákať a hneď predpokladáš, že tvoj  povedzme oponent je vyšinutý hlupák. Pozri, chodíš, sem, kopeš do všetkých - ked máš záchvat, to tak moc nejde. Ako napísal raz Slaven - nik z nás nie je normálny. Po webe sa pohybujú miliony vyšinutých, miliony veria na nauveritelné veci a priam miliardy veria rôynym bôžikom, bohom či belzebubom. Tvoj známy "odbornik", ak jestvuje, pod vplyvom takého niečoho mohol zaujať stanovisko (zvlášť keď si prečítal tvoje neverbálne želania), že to patrí do rovnakého gulášu. V podstate niečo na tom je. Alebo do hodnotenia projektoval  len voje vlastné tendencie, aj to je možné:) Samozrejme, že som nenormálny aj teraz, že tu strácam čas, namiesto aby som utekal tam, kam mám. Čiže - dobre, k ontológii a k abnormálnym témam sa ešte vrátim, dík za podporu. Čo sa týka blogu, chápem, že ťa sem -ako iných - priťahujú Emine články , ale žial, už dva tri roky očividne nemá toľko času. Ja som sem autorov žiadnych tiež nedokázal zlákať.  Treba sa s tým zmieriť, čo s tým budeme robiť? Posunieme to zas niekam inam, je to experiment, musíme sem písať my. Chápem, že nás nenávidíš a nami opovrhuješ - teoreticky - ale neviem, čo s tým chceš robiť? :-) Stále tu pravidelne  grcať, keď dostaneš záchvat? To niekomu pomôže? Niekomu to uškodi? Hlavne začíname s týmito našimi osobnými debilitami byť nudní.
nonula
Zkrachovany otec hrajuci sa na mystika, ci odvrhnuty alfa samec co s dominou sa potykal? Mozno otca komplex negativnosti, vyvin pritazil jedinca v suzvuku moznosti.   Memeticka genetika osobnosti osob hnetie tu odstredivo- tu dostredivo cesto zpecie, nekonecnost konecnostou znetvori- a i zuprimnene dobro na hnoj zpotvori.   Kazda pohnutka je v zaklade uz nutkava, beh zajaca utekom utoku sa stava, jedno ci zvitazil, ci skonal v trisku- uteka- nedostal ani nepostavil ticha kolisku.   Ci mozno zmerat zvuku hodnotu ktory v spocinuti sebarozpru silu nehlada? Je farbou slnka mraku tien? Je koncom charakteru jeho mziku nalada? Ci sme len chvostom via ci menej zvucnych predkov mien?   Neviem.... Ak neviem a nepoviem- mlcanim nikomu neublizujem Ak neviem a odpoviem - hluposti sebastredna zasejem, Ak viem a odpoviem- prinajlepsom jedinemu prispejem, Ak viem a neodpoviem- nejestvujem.    
Grigoriy
Pravdupovediac, ja som nikdy v živote nepochyboval o tom, že sa raz o mne budu písať básne. Teraz by som uz ani nevedel takto narýchlo povedat, či to bola naozaj silná viera, tusenie, alebo len želanie. Priznavam však, že v posledných rokoch som uz začal mat a pochybnosti, zdalo sa mi, aj som sa obával, že sa mi take niečo uz nesplni, že odídem z tohto sveta neuznany a nedocenený. Teraz, ked sa mi všetko splnilo, musím sa Vám priznať, že som k tomu pred rokmi bol naozaj blízko. Pred desatrociami som strávil niekoľko rokov v centre slovenského intelektualizmu, v Bratislave. Bolo to ešte za socializmu, a ja som celkom rad chodil do jednej pivnicnej vinarne na ulici, ktora sa volala buď Kupecka, alebo Obchodná; dnes si to uz naozaj nepamätám. Jedine, čo mi zostalo v pamäti, je to, že tam bolo naozaj dobre víno - v zime varene, a že tam kunčafti mali zvyk lepiť mince na plesnive steny pivnice. Kedze v Bratislave je každý druhy intelektual, nie je čudo, že aj v pivnici ich tam bolo neúrekom. Jeden vraj bol básnik, hoci vyzeral ako somrák. Ten mi sľúbil, že ked mu vezmem dva deci vareneho, napíše o mne báseň. Znela to ako dobry obchod, tak som mu to víno objednal. Aby som videl, že to mysli vážne, otvoril starú kozenu aktovku, a vybral z nej jeden počmárany zosit s rukopisom basni. Aj mi zacitoval z niečoho, čo asi pokladal za svoje najväčšie dielo: "Óda na ročné obdobia".(To asi pochytil od Vivaldiho). Vela si z toho nepamätám, ale toto mi naozaj zostalo v pamäti dodnes: Ó január, január, Tvoj brat je február , ... Bolo to oveľa dlhšie, a miestami aj blbšie, ale ja som mu nepokazil radosť. Ešte som ho aj pochválil. Ved, mňa to nic nestalo, a blbci to potrebuju. Pochybujem však, že ten človek o mne tú slubenú báseň niekedy napísal.   Mimochodom, Nonula, tá básnička je vynikajúca.  Čo piješ?  
slaven1

My nepatríme do Západu, sme mentálne východná Európa a geograficky stredná - a toho sa držme. Nie sme ako oni, tak zdegenerovaní.

Ja nie som zo "západu" a ani moje deti nebudú. Je jedno aké čiary sú na mape práve pokreslené, a akú informačnú kašu varia pre naše mysle (to až tak jedno nie je).

Hlavný konkurent Británie je RF, takže je prirodzené, že na Rusko útočia. V Londýne šlo všetko hladko. Som zvedavý ako sa to vyvinie v Soči - či budú také zákerné špiny a odpália niečo.

Iste, že vo výbuchoch majú prsty aj "nevolení vyvolení", ale až takú rolu by som im nepripisoval.

Zlé mesto si vybrali.

Volvograd fontána

Norman
Z rôznych filozofických pohľadov o tom môžeme pokecať. Teraz som ale myslel na to, čo je jednoznačné - teraz patríme politicky na Západ, a geopolitiky (v zmysle geografických ale aj iných aspektov) toto tak skoro nezmení. Ide totiž aj o tú ilúziu: dištancovanie sa a identifikovanie sa s"nevinným" Východom je zlahčovanie si situácie a zodpovednosti. Nie, Slaven, sme na Zápde a je to naša zodpovednosť s tým niečo - tváriť sa, že sme nejakí Rusi je príliš pohodlná cesta a moc sa nelíši od tých, čo sa tvárili či tvária, že sú Američania (predtým Maďari, Rakúšania ... vždy podľa toho, kto je pri moci). Svoju vlastnú danosť nie je vhodné zapierať podla toho, čo by sme chceli byť. Bez ohľadu na to, kto má aku ruskú babku, dedka kozáka alebo neviem aké iné detinské sentimenty.   Čo sa týka poslednej vety, tu sa mýliš, a je to zásadná vec. Toto je totiž nie len "informačná vojna", toto je ideologická vojna, ideologický svetonázorový konflikt a tieto výbuchy sú len jeho extrémny koniec. Pokračovanie ideologického konfliktu inými prostriedkami, aby som parafrázoval Clausowitza. A samozrejme, môže byť horšie, i keď zas platí, ako v Sýrii - sme už teraz vo vojne. Aj my. Toto je sionistický konflikt. Začína to celou podporou z Ameriky, v prvom priblížení ideologickou, mediálnou. Potom sú to financie a priamo technika, diverzný knowhow.   Rusi na tieto veci budú reagovať. Mali by sme aj my, na Západe. Nemali by sme tieto karty - tak ako mnohé predtým, len tak veľkodusne darovať skurvenému oponentovi, ktorý si to nezaslúži. Tieto veci nie sú sranda, ani film.
slaven1

- Spomeňme si aj na výbuch autobusu vo Volvograde v okt. 2013
- Idú úvahy že to boli Saudi a ich vahábisti - môže byť.
- Vahábisti sú rozvážaní po celom moslimskom svete aby radikalizovali nálady v spoločnosti
- Vahábisti pestovaní v Saudskej Arábii sú problém, ktorý tu bude na desaťročia (dokým budú žiť nositelia ich radikálnych myšlienok)
- Vahábisti sú súčasť vojny proti islamu
- Kto sú Saudi? Saudská Arábia je výtvor Británie
- Nejaké ďalšie úvahy o Saudoch z fondsk.ru
- V akých bankách majú Saudi uložené doláre za ropu?
- Už v 80. rokoch sa Saudi integrovali do nadnárodných riadiacich štruktúr západu (nadnárodných píšem preto aby ste vo svojich úvahách na neobmedzovali iba na Brit. ostrovy)
- Video z 2012 kde Panarin hovorí, že teroristické útoky na RF sú akcia MI6
- Za vojnou v Čečensku boli aj Britské finančné kruhy - tu je prikrývačka od Bena Browna z BBC o "bojovníkoch za slobodu" z Grozného
- O čo ide - ruší sa dojná krava nadnárodného skrytého riadenia - FED. Rusi o tom otvorene, verejne, a na vysokej vládnej úrovni hovoria. Diskutujú (pripravujú) reformu a vlastníci tlačiarenského stroja sú z toho riadne nervózni. Takže pri sabotovaní olympiády (Rusi nechali tú Britskú napokoji) ide hlavne o peniaze a moc (zomierajúci systém USD dolára). Ďalej ide o ruské suroviny, konkurencia ruského konceptu globalizácie a civilizačného projektu voči konceptu globalizácie západu... Sýria, Saudi, Vahábisti sú o úroveň nižšie - sú to dôsledky a nie príčiny
- Dnes v Severnej Dakote vybuchol vlak s vyfrakovanou ropou - ruská odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Zišlo by sa aby podobný protiútok prebehol aj v (kedysi) Veľkej Británii.

Protiútok za Volvograd

- a hej, teraz sme akože "západ".

Grigoriy
delenie na Východ a Západ, na kapitalistický a socialisticky, na ľavicový a pravicový, ale len na  - Belzebuba, - Belzebubom osprostenych, - indiferentnu masu úbohych otrokov, - homo sapiens nobilis. Štyri druhy, ako štyri svetové strany - jasne a presne vyhranene. Slnko však vždy vychádza na východe.
plus
sa vyhranil Východ, Západ a Rusko. Prednáška v ruštine (od 38.minúty rozdiely medzi týmito civilizáciami): http://www.youtube.com/watch?v=jsfMt7uyz8c  
Prasiatko
Ale Norman, ber to z tej lepšej stránky. Ak príde k útoku resp. pokusu o útok na hry v Soči, tak Moskva má širokou verejnosťou akceptovateľnú zámienku na vojenský útok proti Saudskej Arábii, čo sa stretne so širokou pozitívnou odozvou aj u mnohých členov ZLONATO napr. Bulharov či Maďarov, možno aj Slovákov. Konečne sa splní dávny sen "bielych", dobyť tú rozprávkovo bohatú krajinu. To, čoho sa už pre predčasnú smrť nedožil Alexander Veľký, a kde hanebne zlyhal rímsky expedičný zbor v r. 26/25 pred. n. l. tam určite uspejú vojská Slovanov. :)) Navyše, od Spencerovej vieme, že sú signály, že Pentagon kvôli Saudom do 3. svetovej nepôjde. *spokojne luskne prstami*
moucha
Taky sem bílej(i když často brunátním), ale o dobývání nějaký pitomý pouště mi fakt nejde. Když to tak vemu, tak mi nejde o dobývání žádné země.:-)
Le Bleu
Nezachytili ste nikto správu, že medzi obeťami na stanici vo Volgograde boli aj inžinieri zo závodu na Topol?
Náhodný okoloidúci
Niekto to uviedol v debate pri ktoromsi článku na ac24.cz, ale nechce sa mi to hľadať. Ak sa to potvrdí, je to dosť závažná stopa a motív,
bukatsenior
Pripada mi váš suboj ako suboj alfasamcov,ide o Emu.otaznik.  
Norman
ty máš koľko rokov.otázmik. štrnásť.otáznik.   Nepleť sem tento primitívni živočíšny freudovský blízkovýchodný debilizmus.   Keď už sa to má zvulgarizovať, tak je to ponorková ponorka.
Le Bleu
už otvára šumivé? 
Norman
nie, to nie je alkohol, to bude to ... ako sa to ten odborník vyjadril? :-)  
Náhodný okoloidúci
Tí, o ktorých je zakázané hovoriť pravdu, sa pred pár tisícročiami začali hrať na "vyvolených" a odmietli a stále odmietajú zákon karmy. Nemám na mysli nejaké ezoterické a mystícké sily, ale jednoduchý zákon akcie a reakcie, príčinu a následok. Kým toto nepochopia, budú svojim deťom, ale tiež celému svetu pripravovať  jednu tragédiu za druhou.
bukatsenior
nefunguje mi tlacitko na otáznik ,prepač uz budem ticho
Norman
nie nie, aj keď sa to nezdá, ale tu je každý vyzývaný, aby nebol ticho. Tu sa môže čokoľvek povedať, vážne. Ja som nad tým ani sekundu nerozmýšlal, prečo to tak píšeš, ale to som ešte v živote nepočul .-) Teda raz mi nefungovala na notebooku tušim sedmička, lebo som ju vysávačom vysal a už ju akosi nešlo správne nasadiť. :-) PS môžeš prepať klávesnicu z slovenskej na anglickú, nie? .) Ja to tak robím pri  >, <  a podobných znakoch.
bukatsenior
Mam nemecku klavesu a neovladatelne mam len tlačitko Otaznik tak tomu nepripisujem dôležitost ale ziskal som skusenost že vypísanie znamienka znásobuje jeho význam,čo nebolo mojím úmyslom.Asi budem musiet začat tento nastroj kopírovat.Uź ho mam na obrazovke.Niekedy človek treskne pičovinu , čo sa pri pôsedení pri pive stratí ale co je psáno to je dáno .Važim si vašu prácu a v žiadnom prípade mi nešlo o provokáciu .
baloo
"My patríme k Západu a je preto naša povinnosť tieto veci zmeniť" sa mi veľmi páči. Vonia zmenou postoja. Hej, my sme tu, tak kto iný by to mal zmeniť? My by sme mali poznať naše možnosti a lokálne konštelácie, nie Rusi a Ukrajinci - tak neočakávajme, že to zmenia za nás.
Norman
Nechcem teda chváliť sám seba, ale občas sa aj niečo podarí. Je to naša povinnosť, nedá sa nič robiť, všetko k tomu smeruje.    
Neprihlásený
Dávam prednosť slovu zodpovednosť pred povinnosťou. Mimochodom, koho tým poveríme? Belzebuba? :) Ako si takú zmenu predstavujete?

nové