Hnutie Republika zaznamenalo prvý úspech

Dnes zverejnil Median výsledky prieskumu (na podnet RTVS). Bolo to v správach, aj v HN.

 

 

Okrem niektorých zvrhlostí registrujem, že Hnutie Republika  dosiahlo 3,7% podporu. Ukazuje to, že ľudia majú túžbu po novej strane. Republika tak prekonala Vlasť aj SNS. Popravde, obe tieto strany už nemajú na slovenskej scéne čo robiť, svoje už odohrali. Ak by to ľudia pochopili a volili nové zjednocujúce hnutie, mohla by mať Republika 7 až 8 %.
 
Ale Hnutie by malo prebrať voličov aj z iných strán. Ponúka sa Sme Rodina, ale aj nešťastníkov z Oľano, ktorí zatiaľ nepochopili svoj omyl. A aj tých, čo už pochopili a v tomto prieskume hlasovali za KDH a podobne. 
O ľudovej strane ĽSNS je ťažšie hovoriť - jej samostatná existencie má stále svoj význam. Ale je možné, že voľby budú už onedlho - tak nebude na nejaké kompromisy málo času a každý pojde za svoje.
 
Akokoľvek - nemožno novému hnutiu nefandiť. Nie je to zlý štart.
 
Roland Edvardsen

No neviem - 11,3 % pre Olajno a až 9,3 % pre Biháriovú? Kde tí ľudia sú, však žiadnych voličov týchto strán nepoznám. :-)
Pekne vidieť na tých prieskumoch, ako strany vidieckych dôchodcov SNS a Vlasť berú 5% vlasteneckých hlasov z parlamentu. Škoda, že tie strany ešte nezanikli.
Kotlebovci sa rozsekli na polovicu, ale myslím, že postupne sa väčšina pridá k Uhríkovi. Podporovať Kotlebu už nemá veľmi zmysel.

sandro

vsetko nasvedcuje tomu, ze narodne strany dosiahnu vrchol svojho vplyvu - Vlast,SNS,Republika,LSNS - vsetci budu pod 5%. Na druhu stranu, takato stvorkoalicia vytvorena ciste kvoli volbam by urcite naplnila pravidlo o prekroceni 7%. A je to jedina schodna cesta ako konecne nevyhodit desiatky tisic hlasov do kosa. Lenze to by niektori museli nechat ega doma a to ako vieme, nie je v tomto obsadeni mozne.

Roland Edvardsen

A ešte je tu aj Tarabove KDŽP (už sa to volá inak) a iné drobnejšie subjekty. A ktovie čo ešte vznikne.
Národná scéna prežíva svoj najväčší úpadok. A ak budú takto pokračovať, dopadne to presne ako píšeš: žiadna takáto strana v parlamente. Naozaj nemá zmysel to hádzať niekomu, kto sa nedostane. Preto hovorím, že netuším koho budem v ďalších voľbách voliť. Rozhodne o tom posledný prieskum, tesne pred voľbami, ako posledne, kedy som naposledy zmenil voľbu, lebo bolo jasné, že SNS sa už nedostane do parlamentu. Situácia je príliš zlá na to, aby volič nevolil pragmaticky, s rozumom.

Norman

Sandro má pravdu, že môžu vytvoriť volebnú koalíciu ... no, pri troche dobrej vôle. A bodovalo by krúžkovanie.

Delenie strán a odchody sú problém všetkých strán a ideologických smerov.

Najväčiu krízu prežívajú proameričania, globalisti, a zastancovi idológii blahobytu a konzumu - minimálne preto, že dnešný uzavretý život veru nie je žiaden konzumný raj, a ani tak skoro nebude, takmer isto už niky. Naopak, tieto národné, prírodné a rodné smery (slovné hračky podľa Žiarislava) majú pred sebou serióznu budúcnosť.

Roland Edvardsen

A dá sa spolupracovať s takými ako Harabin a Danko? Podľa mňa to nie je možné. Všetci vieme ako dopadli tie rokovania medzi Harabinom a Kotlebom - čistá fraška. Tieto dve smiešno-smutné postavičky treba akurát tak vyhodiť niekam na politické smetisko, veľmi ďaleko za mesto, nech nie sú na očoch.

Norman

to sa stretli dve rovnocenné figúry, tak to nikam neviedlo :-)
Ináč ty si veľmi kritický a nevďačný.:) No Harabín už má svoj vek, a Kotleba je "služobne" tiež už za horizontom. Vyhodiť nie - ale odísť by mohli, kým je čas.

Roland Edvardsen

Ja som myslel na Danka s tým smetiskom. Kotleba pôjde pomaly do basy, takže tam nejaké vyhadzovanie už nebude potrebné. A postupne sa na neho aj zabudne, keď nebude na očiach.

Norman

Nuž, nech už to je akokoľvek s Kotlebom, basa 4,4 za 1488 je škandál.
Nejdem sa pohoršovať nad nespravodlivosťou - pretože svet je svinstvo dennodenne. Ale ak toto prejde v pohode, stane sa z toho taký faktický precedens, položí sa latka tak nízko, že budú rôzne svine vo veľkom pokušení trestať podobne hocikoho.
A nejde o to, že "mňa nepotrestajú" - ale vytvoria atmosféru určitého bez preháňania teroru a spoločnosť v týchto oblastiach proste začne stagnovať.

Prukurátor Honz, a rôzni iní udavači typu Benčík, nemôžu zostať pri moci.

sandro

Je vtipne ako sa mocenske nastroje a sposoby udrziavania moci v konecnom dosledku nemenia a su defacto identicke teraz a pred 40-50rokmi. Aj vtedy si ludia mohli medzi sebou povedat hocico, doma v kuchyniach sa na rezim nadavalo. Takisto dnes mozes po dedine chodit s cislom 1488 vytetovanym na cele, ale bozechran aby si bol nositelom nejakej vacsej hrozby pre rezim a mal schopnost oslovit vacsie mnozstvo ludi. Vtedy sa pouzije gumenny zakon a sup do basy. Aj tento rezim daval zo zaciatku ludom idealisticke nadeje typu : zivot v blahobyte, uz nikdy ziaden policajt v civile, uz nikdy ziaden zamaskovany policajt bez identifikacie, absolutna sloboda slova atd..Ved si pamatame tu pociatocnu euforiu po 90tych, aspon teda ja som ju ako decko na mojich rodicoch vnimal intenzivne. No, to vsetko plati iba do casu, kedy zacne byt ta sloboda, ako sa povie, rezimu na obtiaz. A to netrva nikdy dlho.

kali

Nedavno tu Norman dal text s názvom Patetická výzva po revolúcii http://nadhlad.com/content/pateticka-vyzva-po-revolucii kde velmi trefne opísal mentalitu nášho národa ale v podstate aj každého menšieho národa ktorý si celou svojou históriou prechádzal niečim čo by sa s trochou nadsázky dalo povedať, že hrali druhé husle v dynamike dejin národov. Z toho potom pramenia isté naivné predstavy o svete a jeho fungovaní. Preto je dôležité si uvedomiť, že vždy keď nám niekto z vonka a teraz je uplne jedno či to bude zo západu, z východu z juhu alebo kludne aj zo severu bude ponúkať slobodu tak vedzte, že máte dočinenia s hochštaplérom najväčšieho kalibru ktorého nič iné nezaujíma len to ako vás využiť.

princ haluska

Pekná, korenistá diskusia, žiadna tzv. národná scéna ale neexistuje, a myslím si, že už nikto z nich sa do parlamentu nedostane. A predvolebné prieskumy sú snáď už len na to aby legitimizovali volebný podvod, príp. mobilizovali stádo ... inak celkom dobrá platforma, som sa musel pripojiť.

Ľubov

V mojom okolí pribúdajú ľudia,ktorísa zaujímajú o nové hnutie Republika,ale,podobne ako ja,sme čakali na ich oficiálny postoj k Bruselu a Nato. Ivan Lehotský (asi číta naše myšlienky :)),sa Milana Uhríka presne na toto opýtal.
Jeho odpoveď ohľadom vystúpenia z EU ma trochu sklamala,ale neprekvapila.Ale uznávam,keby mi každý mesiac pristálo na účte 15 litrov, možno by som hovorila rovnako.A možno nie .Neviem.
V tomto teda nič nové, počkajme ešte chvíľu.

Norman

je dobré dať linku, dnes je to síce vpredu, ale po čase to je ťažko nájsť.
https://www.hlavnespravy.sk/exkluzivne-velky-rozhovor-s-predsedom-hnutia...

Z EU sa nedá vystúpiť. Británia mohla, lebo je to americký hajzel, ostrov, ale Slovensko je tu uprostred ... Slovensko nevie samo ani Sputnik doviesť(ináč to vraj nebol iba dovoz vakcín, ale aj projekt na výrobu v Šariš Michaľanoch, čo zhodilo Matoviča).

Ľubov

ale veď aj EU riadia idioti.:),nielen Slovensko. Pred pár dňami,možno ste si všimli,odišiel z českej Trikolóry V.Klaus ml., a to bola jediná oficiálna strana(hnutie),ktoré o vystúpení z EU otvorene hovorila. Tomio sa už dávnejšie stiahol.

Veď to chápem,že musia byť pragmatickí,popudzujú ma však tie ošúchané frázy,že EU je možné zreštaurovať zvnútra. Radšej nech Milan Uhrík svoj názor na europolitbiro dá najavo chladným mlčaním.

https://akw.sk/covid-19/myslienka-dna/

Norman

v tomto sme tu mali už viackrát dilemu. Každý úplne samozrejme a oprávnene preferuje, to, čo pozná. V tom sa cíti bezpečne. A nie je žiadna hanba nepoznať, každý máme inú cestu. Ale Uhrík tým, že spoznal zblízka západ a jeho politiku, tak chápe, že by bola škoda zahadzovať zbraň len preto, že je cudzia. Zvlášť, keď vidí, aké to je vlastne prosté a nie je treba sa ničoho báť, práve naopak. Keď vidí idiotov západných a ich prehnité inštitúcie, ich pochybnú pracovnú morálku, koľko tam je cudzincov - tak on, a podobní ľudia, nevidia ako najefektívnejšiu taktiku sa len doma zahrabať. Chápeš, nič v zlom proti ľuďom, čo takú izoláciu navrhujú, ale je to len pasívna cesta. A zrejme nie najefektivnejšia. Ja si myslím, úprimne, že je dobre, že to Uhrík (a iní) spoznali, a že nemá pred tým obavy.

NATO je iná vec, odtiaľ treba vystúpiť, to je číry zločin a otroctvo.

ilusion

Priateľa si drž blízko a nepriateľa ešte bližšie.

nové