NATO ide na Donbase použiť jedovatý "ochudobnený urán"

Nukleárne bomby zatiaľ nepadajú, ale druhé, len o niečo menej vraždiace svinstvo, sa na Donbase už používa.

Ochudobnený urán, depleted uranium, je veľmi tvrdý materiál, ktorý sa používa okrem iného na hroty zbraní. Po dopade sa ale rozbije a jeho drobné časti môžu byť vdýchnuté alebo skonzumované - pričom je vysoko toxický a po vniknutí do tela či na telo stále nebezpečne rádioaktívny.

Svetu ústami barónky Goldieovej, sediacej v kresle britskej ministerke obrany, bolo oznámené, že britská aristokracia sa rozhodla trochu priotráviť jednu z najúrodnejších oblastí Európy a celej zemeguľe rádioaktívnym uranom.

https://questions-statements.parliament.uk/written-questions/detail/2023...

Písal o tom aj Denník N, aj keď len veľmi stroho

https://dennikn.sk/minuta/3293716/

Môžeme očakávať nárast onkologických ochorení v Rusku a jeho susedov, vrátane nás, Slovenska -  tak, ako to bolo v Juhoslávii.

https://www.euractiv.com/section/global-europe/news/serbia-launches-prob...

Zaznamenávame sem do glosy, aby sa to predsalen lahšie našlo, poskytol hlavne Slaven (hlavne za link stránku s tou britskou ochechulou mu patrí vďaka.

Po rozhodnutí Britov o použití ochudobneného uránu sa ruská stana vyjadrila, že NATO tak prilieva radioaktívny olej do vojny. A že ak predtým bolo jasné, že USA mieni túto vojnu viesť do posledného Ukrajinca, teraz je jasné, že ju mieni viesť do posledného Európana.

 

 
buko

skor to vyzera ze UK a USA a ich besne psy na obojku Ukrajina a Polsko sa pretekaju v tom kto viac vyprovokuje Rusko k vojne do posledneho Europana.

"Kremeľ uviedol, že ich použitie bude považovať za „špinavú bombu“." - spinava nie je iba bomba, ale cele myslenie, svedomie a konanie tychto kreatur.

Truhlík

Nedávno som skúšal ChatGPT . Po nejakých kontroverzných otázkach mi odpovedal zúfalo politicky korektne.
Tak som mu položil otázku. Odkiaľ má Irán uránové centrifúgy?
A áno. Všetky kroky stupňujú situáciu a svetová vojna pôjde do konca.

nové