Fico skúša kúpiť mimovládky za 30 miliónov

Volebné úspech strany Smer boli a sú založené na miere, do akej sa venovala národným a antiglobalistickým témam.

Spomeňme si - keď Mečiar v HZDS celkom podľahol medzinárodným agentom a hnutie bolo úplne sprofanované, keď Slota v SNS doslovne rozbil SNS a strana ostala mimo parlamentu, vtedy si stredová strana Smer pritiahla takto osirotené národovecké témy, ktoré hlúpe globalistické strany SDKU a jej klony považovali za odsúdené na zánik. Spomeňme si - ľavicové proletárske témy v tej dobe poslednej dekády storočia odniesli komunistov do politického zatratenia a ich pohrobkov, stranu SDĽ, tiež zmenšili na minimum a potom ju pohtil Smer. Tieto ľavicové témy ale nedali Smeru jeho popularitu - získal ju práve až akcentovaním národnostných záujmov.

Ale čo bolo, to bolo, terazky je Smer (s prestávkou) už desať rokov pri moci, a zabúda. Ešte raz  sa síce vrátil k antiglobalistickým postojom, a to v roku 2015, keď videl silu nacionalistov pri rôznych pochodoch a videl aj realitu invázie milónov hnedoidv do Európy. Vtedy sa Smer zas čiastočne postavil na národnú platformu, podal na európsky súd žalobu proti kvótam a spolupracoval spolu s V4. To ho ako tak zachránilo pri voľbách v roku 2016

Ale vidíme situáciu dnes, v roku 2017 sa medzinárodná konštelácia zdá trocha iná. Vo Francúzsku vyhral síce nový človek Macron, nová strana - ale je to jasná páka globalistov (alebo ak chcete, anglosionistov). V Nemecku, podľa očakávania, staré okovy ešte fungujú, a tak to nešťastie, čo tam prišlo z východného Nemecka, zostane naďalej na čele vlády. V USA síce vyhral neistý element Trump, ale prípadné oslabenie vplyvu Ameriky na Európu len zdôraznilo dôležitosť Nemecka a  Francúzska. Toto sú jasné faktory, ktoré budú určovať deje v Európe nasledujúcich pár rokov, a s ktorými aj slovenskí politici musia rátať.

Zahraničná politika Slovenska pod vládou Smeru, je určovaná najmä menami Fico, Lajčák, Šefčovič, k tomu bandou europoslancov a last not least  skupinou explicitných anglosionistov (poslancov či vládnych úradníkov ako Šebej, Osuský, Samson a mnohí mnohí iní). Napriek tomu, že voliči Smeru by bezpochyby mali iné predstavy o smerovaní zahraničnej politiky, táto mafistická hydra nedovolí odklon od globalistického smerovania. Lajčák je ich absolútny lokaj a Šefčovič oddaný sluha. A charakteristika Fica?

Fico mal vždy zálusk na medzinárodnú politiku. Dlho ho v týchto ambíciách brzdili jeho vnútroštátni oponenti. Teraz, keď sa už dlhšie stýkal s najvyššími politikmi Európy ako "rovný s rovným", teraz, keď význam rôznych PIGS štátov klesá a naopak význam V4 stúpa, pociťuje Fico zrejme konečne príležitosť robiť významnú politiku, nielen sa v Bratislave naťahovať s lauter nulami ako Kiska či Matovič.

Žiaľ, práve teraz .... sa ide EU rozpadnúť a jeho starí známi (Merkel) a noví známi (Macron) možno už nevdržia dlho. Na ktorú stranu sa pridať? Na tú krátkodobú, alebo vsadiť na prípadnú zmenu za pár rokov? To je určitý osobný Ficov problém súčasnosti.

V politickej analýze netreba dať mnoho na psychologické profily, dôležite sú proste jasné (osobné či triedne) záujmy - ale v tomto prípade je Fico jasne príliš v koľajách starej školy. Nechce zásadné zmeny, obáva sa, že by bol vyhodený na smetisko aj on. Okolo seba nemá nikoho, kto by ho podporil na tej ceste, akou sa dal Orbán. Dovolím si povedať, že kým Maďarsko má polovicu voličov nacionalistov, podporujúcich svojho šerifa, na Slovensku sa analogická polovica voličov správa ako stádo uplakaných vreštiacich bĺch (snažím sa byť slušný  a svoju kritiku minimalizovať).

Nuž a tak... zázraky sa v histórii nedejú.

Nikdy nepríde hrdina na bielom koni, ktorý by dokázal nemožné - a tak Slovensko zas práve teraz skĺzava do globalistickej diery. SNS - teoreticky Slovenská národná strana - má na čele niekoho, kto sa nedokázal vysporiadať ani s lacnými útokmi na svoju osobu, nieto aby robil akúkoľvek politiku. Druhá menovite slovenská národná strana v parlamente, ĽSNS, sa nedokázala vysporiadať ani sama so sebou a nedokázala predviesť serióznu prácu, ktorá by naozaj pôsobila ako tlak, hrozba či konkurencia na iné parlamentné strany. Neschopnosť či zámer? Most-Híd - táto promaďarská strana  nedokázala pomôcť viesť kormidlo ani tým antiglobalistickým smerom, akým ide Maďarsko. Ale tam to ani nie je čudo, jej sionisti sú známi a jedni z najhorších. A nakoniec samotný Smer - ich poslanci, orgány ale aj voliči neprejavili ani najmenej svoj nacionalizmus, ani za mak - ak teda naozaj nejaký majú a nie sú všetci len popletení postboľševici typu Blaha alebo predajní umelci ako Maďarič. O ostatných politických stranách na Slovensku škoda reči.

Ergo, mimovládky, rozumej orgány americkej vlády, dostanú najnovšie z eurofondov nie 15 miliónov, ale 30 miliónov na svoj "boj proti korupcii a extrémizmu". Je to jeden z najnovších príkladov, jedna z posledných kvapiek, ale budú aj ďalšie, že Slovensko v tomto svetovom boji zlyháva, či skôr zlyhalo. Jeho obyvatelia sú evidentne politicki slabí, svetonázorovo naivní, presiaknutí myšlienkami dohody a nemajúci odvahu.  ravda, teraz budú zas na internete bohovsky nadávať a vešať Fica, jasní agenti provokatéri sionizmu tam budú vrešťať na Smer a SNS (vynechajú napríklad Maďarov, podľa toho ich stále spoznáte), všade bude zas prevládať rozhorčenie. Ale keď dôjde na konkrétne činy, nik z nich zas nič nespraví. Možno si ľudia sem tam aj otvoria hubu - áno, pomaly pomaly sa situácia v tomto smere mení, ľudia sa učia nahlas používať sprosté slová - ale to je asi tak všetko. To by museli najprv do tej hlavy aj niečo ucelené vložiť, aby aj niečo efektné zaznelo - takto sa ozýva len akési zhrdzavené škrípanie. 

Ale nechcem, aby to vyznelo ako kritika Slovenska - samozrejme, aj o našich analogických susedoch Čechoch, Maďaroch a Poliakoch by sa dalo povedať veľa podobného. A už vôbec nechcem povedať, že Sloveni na to nemajú - práve naopak, ja práve tvrdím, že to majú výrazne v moci, ale správajú sa stále ako banda vrieskajúcich ožranov na trhu. Sú celkom v zajatí folkoristického mýtu o svojej slabosti a dobrote. Pýšia sa tým, že sú holubičí národ a že chcú s každým dohodu a nikomu nechcú spôsobiť bolesť. Ani zločincom nie. Slováci sú stále takmer všetci slniečkári.

Takisto nechcem, aby toto bolo chápané ako výzva na ich prebudenie a rýchle zahodenie tých nezmyslov. To zas nie, nie som naivný, to nedokážu, to nejde tak rýchlo. Ak ich neprebudí ostrá krutá bolesť, budú sa ešte zrejme dlho preberať zo svoje rôznej abrahámovsko-cyrilo-metodejskej opice. Chcem len, aby sme si my tu, ktorí to chceme vedieť, jasne uvedomili, ako bude tiecť táto mútna rieka na Slovensku. Kým nepríde nejaký zlom zvonku.

 

Príjemný biely deň prajem.

 
Ľubov

nie,nie je iný liek.Mne ju minulý týždeň spôsobila správa v českej tlači o potupnom "predaji"líthia.
http://www.zvedavec.org/komentare/2017/10/7390-lithium-vlada-schvalila-k...
Tak sa zo mňa stáva asi interbrigadista.V momente som pripravená zobrať tašku,pirule na arytmiu a ísť na Cínovec.Je treba sa aktívne brániť.Už to m u s í prísť,ten deň,keď sa konečne niečo stane a táto vegetácia,namiesto žitia,skončí.

Preč je škodoradosť,čo som mohla kedysi vo vzťahu k Čechom pociťovať.Forma,akou im pár dní pred parlamentnými volbami oznámili,že líhtium si berú cudzí,hovorí len o jednom.Kašlú už aj na formálne masky,nestojíme im za to.Moja rodina v Čechách komplet volí Okamuru,ale to je rovnaké bezzubé riešenie,ako kotlebovci.Chlapci dostanú pár tisícoviek a budú ako myšky.
Prečo sme všetci na predaj?Myslíš,chtonizmus?

Norman

No áno, chtonizmus v nás, v zmysle, že všetci sa skladáme z nízkych prvkov - to je večné varovanie všetkých tradícií.

Ale možno to vyjadriť aj konkrétnejšie, veď si napríklad uvedom:
všetci ľudia sú odmalička nastavovaní na princíp výkon-odmena, výkon-odmena .... od materskej škôlky, cez pracovné zaradenie až po dôchodok. To sú milióny krát posilované mentálne spojenia, doslovne dráty zabudované do mozgu, nik nemusí ľudstvu zabudovávať čipy, toto je rovnako pevné a rovnako technicky ovládatelné, ba je to technika oveľa lepšia, oveľa dokonalejšia.

Keďže ty patríš k ľuďom, ktorých je tu určite viacero, ktorí by chceli bojovať viac, ako sa momentálne dá, odporúčam aspoň také zábavné štúdium: sleduj svojich spoluobčanov, nie blízkych ľudí, s ktorými komunikuješ inak a ceníš si ich, ale bežných spoluobčanov či povrchných známych - a odhaduj, koľko času fungujú podľa tých vonkajších robotických drátov. To sa dá vidieť, každý človek tú schopnosť má, netreba na to žiadne zvláštne okuliare, stačí sa zastaviť a vnímať.
Len si treba dať pozor, aby človek nebol moc znechutený. Sú to božie tvory, obsahujú aj dušu:) Možno pre začiatok, aby človek nebol moc v šoku, treba najprv ako tréning sledovať mravenisko, ako sa tí malí junáci tam prdolia, ťahajú tie drievka a pandravy, a hádajú sa a bijú, veď to je nakoniec vcelku prirodzené ...

Hm, je to odpoveď na tvoju otázku?

Náhodný okoloidúci

Je na svete celkom dosť ľudí, ktorí sú nastavení na princíp odmena - odmena - odmena - odmena - odmena...
A práve títo od iných požadujú nastavenie na princíp výkon - výkon - výkon - výkon - výkon...

Ľubov

To iste všetci poznáme,boli sme v lese,našli veľké mravenisko.Nedalo nám to,strčili sme paličku do tej cudzej civilizácie a pozorovali,čo sa deje.Takto sa niekto pozerá možno aj na nás .A predsa je tu jeden moment,ktorý by som spomenula v prospech mravcov.Žijú iba pre prítpmný okamih,lebo keby vedeli,že mravenisko,v ktorom budú žiť,je v porovnaní s ich slabosťou tak obrovské,zrejme by to vzdali a dávno vyhynuli.
Aj ja dám jeden príklad z fauny,tu všetci máme radi zvieratá.Všimla som si ,že videá,kde človek(muž) zachraňuje zranené zviera sú mimoriadne obľúbené,toto so srnkou videlo 9 miliónov,asi ho poznáte.Banálny príbeh naoko. https://www.youtube.com/watch?v=siOh2Q0xG78 .

Myslím,že terapeutický účinok je jednoznačný.Chceme byť dobrí,chceme pomáhať slabším zadarmo,pôvodne nie sme na predaj.Therapeuti,ktorí patrili k esénom a tí zas vyšli z hindu,ako Kozák hovorí,mali absolútne prvý zákon"Lieč zadarmo!" V tej hĺbke to niekde musí byť,len sa to tam trocha stratilo.Takže takto optimisticky to berme.

Náhodný okoloidúci

... ten je na odstrel.

afinabul

Kurča v "zubatej", rezanie bunkrov, zakopávanie stíhačiek, prázdnenie vlajok, ničenie pamätníkov, súlož v múzeu, ... a aj:
https://www.youtube.com/watch?v=uGXtQMKzKog

baloo

keď to zrátame s tým, že (pred ukončením daňového obdobia, ovšemže) baťko Švarc presäva x miliÁRD dolníkov na ďalšie otvárenie spoločností. https://www.nytimes.com/2017/10/17/business/george-soros-open-society-fo... Mimovládky max. slušne poďakujú za bakšiš ale budú robiť naďalej čo doteraz, ich chlebodarcom naďalej zostáva Ďuribáči.