Iránska raketa Sajjád 3

Iránska štátna televízia informovala o spustení výroby nového typu rakety iránskych vzdušných síl s názvom Sajjád-3. 
Strela je modernizovanou verziou predošlých typov tejto rakety, informuje s odvolaním sa na iránske televízne spravodajstvo agentúra AP. Sajjád znamená v perzštine "lovec, poľovník". Hlavný veliteľ iránskeho letectva brigádny generál Farzád Esmáílí pri príležitosti slávnostného spustenia výroby povedal, že raketa je "kompletne domácou technológiou".

Skúšobné odpálenie rakety Sajjád-3 ohlásil Irán ešte vlani v decembri. Strela má dosah 120 kilometrov a schopnosť zasiahnuť ciele až do výšky 27 kilometrov nad zemou.

Irán spustil v roku 1992 sebestačný armádny program, v rámci ktorého vyrába vojenské produkty od mínometných granátov cez rakety až po tanky a ponorky.

Zbrojná samostatnosť a sila Iránu prispieva ku stabilite regiónu - bez nej by bol aj Irán dnes rozbitý rovnaký ako Irák, Sýria, Lýbia, Afganistan či iné krajiny, kam vkročila americká armáda šíriť socializmus. Oprava, demokraciu, vkročila tam šíriť slobodu a demokraciu.
 
Slovenské ministerstvo pri tejto príležitosti vydá vyhlásenie, že my obrannú techniku nepotrebujeme - zrejme preto sa nepodporuje ani samostatná výroba ručných zbraní a minister Galko predal zásoby samopalov za cenu 1 eura za kus do zahraničia.
Autor: 
forma: 
Buheh

Ja to stále hovorím. Náš totiž nikto neprepadne, nás nikto nemôže obsadiť, lebo my už obsadení sme. Takže obranné zbrane nám sú momentálne nanič.

Skôr by sa v tejto fáze zišli nejaké prostriedky na hubenie škodcov. Nejaké prostriedky (aby ste to nechápali ako výzvu k nenávisti a násiliu v zmysle paragrafu, atď, tak upozorňujem, že ja som nepovedal, že rovno zbrane – ale skrátka niečo, čo bude fungovať), čím by sme našu krajinu mohli oslobodiť od mechanizmov diaľkového riadenia, od agentov cudzej moci, ktorí momentálne majú tento štát vo svojich špinavých paprčiach. Ja som v minulosti zvykol spomínať vidly, ale Norman ma vyhrešil, že tie nie sú vhodné. Manželka tvrdí, že na špinu je najlepšie Savo, ale to sa mi zas nezdá, Savo je zbytočne drahé.

Norman

Vždy ma fascinuje váš optimizmus. Vraj nás už po..bali, už viac nemôžu.

Možno to je základ môjho pozitívneho prístupu, stále sa snažím ľudí potešiť: "Toto? Nebudte smutní a deprimovaní, toto je ešte dobré, zajtra bude horšie, tak sa teraz uvolnite".
Ale ľudia sú asi chronický negativisti, nechcú si dať povedať a stále mi oponujú, že už sa to zhoršiť nemôže. Nerozumiem, prečo majú v sebe tak málo viery.

Truhlík

Tie americké vrtuľníky kúpili bez zbraňových systémov. Ževraj niekedy dokúpia. Aspoň tak to tvrdili v Rádiožurnále v Ertévédvojbodka.
Tak by som sa rád opýtal súdruha plukovníka Fica načo sú nám také šroty.

Norman

Vo Vietname vraj z nich vyadzovali nepohodlných (možno ešte konkrétne aj z tamtých strojov, aký majú rok výroby?). Asi chcú bojovť tak - najprv chytia, vyletia, vyhodia ...

 

PS. Tu ma napadlo ďalšie čítanie

Poletí Havran z televízie

možno na ten účel ...

Náhodný okoloidúci

Určite ste zachytili správu o najnovšom laserovom zázraku Made in USA, ktorý Amíci skúšali práve v Perzskom zálive.
Realita je však o niečo menej lichotivá ako by mohlo vyznievať z propagandistickej bubliny, tiež Made in USA.
Viac na Sputniku:
https://cz.sputniknews.com/nazory/201707205659412-zkousky-americka-zbran...

Zásah do oka by som tým dostať nechcel, ale asi to naozaj nebude nič iné ako drahé laserové ukazovátko. Prípadne ukazovadlo. Fyzika je mrcha. Nepustí.

nové texty