Konšpiračné teórie a tragédia Lučanský

Vraj teraz s tragédiou Lučanský sú vytvárané rôzne "konšpiračné teórie".

Hm, ono zločin je sám o sebe konšpirácia. Každý vrah sa snaží utajiť svoj zločin. Možno nie rafinovane, ale v princípe chce klasický zločinec zatajiť svoju zodpovednosť.

Ale samozrejme nielen to. Keď som dnes videl (v tv) tie dve osoby v uniformách, ako išli na výbor, tých dvoch vysokých dôstojníkov ako zo socíku, spomenul som si na svoju prezenčnú službu.

Viete, jedna zo základných premís tohto príbehu znie, že ku väznenému Lučanskému sa nedostali cudzie osoby. Lebo veď dobre platení dozorcovia by neriskovali svoj plat 800 eur, nezľakli by sa mafie, a určite by nepredali svoju česť. Konieckoncov sú čosi ako vojaci, nie? Majú aj uniformu. Iste.

Nik nepochybuje, že za komunistickej totality boli kasárne strážený objekt. Nikto sa tam nemohol dostať. Pri pluku, ale z bezpečnostných dôvodov odseparovaný v lese, bol muničný sklad - samozrejme tiež prísne strážený. Tam sa už vôbec nedostal nik nepovolaný, že. Vo dne v noci ani noha.

Samozrejme to bolo úplne inak. Keď sa chcelo, mohlo sa všetko. Starí vojaci posielali bažantov pre alkohol cez plot kedykoľvek večer. Baby si nevodili do kasína len preto, lebo by im ich tam ostatní oslintali. Na muničáku sa každý bál slúžiť ako stráž, lebo sa tam motali po lese často ľudia. A niektorí vojaci z povolania chodili do kasárni cez plot, ak to mali bližšie. Bola tam diera. A to stráž mala nabité ostré, samozrejme.

Majú bachari v base v Prešove vôbec nejaké zbrane? Podľa mňa dnes v base je toho ešte viac možného, ako kedysi za totality v kasárňach. Zrejme trocha ináč, ale v podstate je všetko možné.

A ešte k vojenskej službe - málokto sa tam vešal. Relatívne málo bolo aj smrťákov, smrteľných úrazov. A ak, každá taká vec bola mimoriadna udalosť a v každom prípade verzia o samovražde prichádzala na zamyslenie ako posledná v poradí. Ale aj keď nakoniec sa azda akceptovala, každá mimoriadna udalosť musela mať svojho vinníka. V plnej vážnosti, bez akejkoľvek irónie - veď je pravda, ak niekto zomrie, pričom by bez prítomnosti v armáde nezomrel, tak niekto MUSÍ BYT VINNÝ. Veď armáda spôsobila tak či onak niekoho smrť, čo by normálne nemala, tak treba zistiť, kto spravil tú osudovú chybu.
Ak sa niekto obesil, niekto iný zodpovedný išiel pred prokurátora. Ak by niekto niekoho zastrelil, zas by išiel pred prokurátora nielen strelec sám. Ak sa stala dopravná nehoda so závažnými následkami, niekto dostal prokurátora - lebo, objektívne, niekto niečo zoral a ZABIL nejakých ľudí. Samé od seba sa nič nedeje.

Generál Lučanský bol v pohode, vo výslužbe, na dovolenke v Chorvátsku, odkiaľ sa dobrovoľne vrátil. A za pár dní bol najprv ťažko zranený, a za necelý mesiac mŕtvy.

Aj keby to bol osobne Ted Bandy, alebo Hitler, aj keby sa obesil pred kamerami všetkých televízií life uprostred námestia - AJ TAK HO NIEKTO ZABIL.

Dokáže to každý pochopiť?

A ak nie, tak tí ľudia a táto doba je morálne ešte spustnutejšia, ako komunistická armáda.
A to je už čo povedať.

 

 

 

Lukrecia

Je technicky možné spáchať samovraždu vo väznici, ak kompetentní urobili všetky opatrenia, aby ste sa nemohli obesiť?
Odpoveď: Dá sa.

Už viac, ako sto rokov sa vo vojenských barakoch a väzniciach v celej krajine používa ten istý vzor jednoduchej železnej postele, ktorá je svojím dizajnom úplne iná, ako manželské postele tých, čo na vojne alebo vo väznici nikdy neboli. Ten vzor sa už naozaj sto rokov nezmenil, lebo sa osvedčil.
Štyri zvislé železné trubky pospájané zváraním s vodorovnými železnými trubkami; zhruba do tvaru písmena "H", len s tým rozdielom, že na rozdiel od "Háčka" majú koncové segmenty postele dve vodorovné ramená. Spodnejšie z nich je cca tridsať centimetrov nad zemou. Možno menej.
Obyčajne sú dve postele spojené do jedného celku, jedna nad druhou, takže celé to má dosť veľkú váhu.

Jeden si môže ľahnúť na zem na konci postele, rukami nadvihnúť celú štruktúru dvoch postelí nad sebou, podsunúť hlavu pod vodorovné železné rameno a spustiť si to celé voľným pádom na seba.
Môže sa vám však stať, ze vás to nezabije, len vám to rozbije nadočnicový oblúk, a poškodí zároveň očnú bulvu.

Toľko o technike, teraz psychológia. Keď sa vám to nepodarí, úrady sa z taktu a ohľadov na vašu reputáciu a rodinu môžu rozhodnúť , že vám dovolia tvrdiť, že ste sa pri cvičeniach pošmykli na papuči, a zranili ste sa pádom na hranu postele. Môžu to prezentovať, ako oficiálnu verziu.
To ešte, samozrejme, netušia, že za tri týždne to zopakujete,a podarí sa vám obesiť.
Boli ohladuplní, tvrdili, že sa nechcel zabiť, a teraz sa im to vypomstilo.

Sinuhe

Z práce som odišiel skôr, aby som sa zúčastnil na tryzne za generálom Lučanským pred vchodom do Policajného prezídia. Bolo tam v komornej atmosfére (až na čudáka Vaskyho, ktorý čoraz viac pripomína schone Naciho) dosť ľudí a skoro toľko policajtov.
Pozeral som tým policajtom do tváre a hovoril som si:
Nebol horší ako väčšina z vás, ale bol lepší ako väčšina z vás.

P.S. Pôvodne som to chcel uverejniť ako glosu, ale buď som niečo prehliadol, alebo tu už nemôžem prispievať ... (?)

Norman

sorry, v poslednom čase sa presúvali tie práva kvôli komentárom, aj včera niečo ... a už si nejak dlho neprispieval, tak si bol prehliadnutý. Už som ti to upravil.

Je fajn, že si tam bol. Ja som dnes nebol vo forme ani v čase (ale bol som v posledné dni dvakrát dať sviečku či kahan pred ministerstvo vnútra - tam to ale evidentne Mikulec dával odstraňovať (na rozdiel od toho pred Policaj. ridaitelstvom na Račianskej, kde to nechávali a tak sa to aspoň nazbieralo)).
Hovorilo sa aj o Námestí Slobody a tak, ale pochybujem, že tam boli ľudia, dnes proste nebol ten správny čas.

Sinuhe

Tak tam pôjdem jednu dať. Sviečky za Kuciaka tam boli za Kaliňákovej éry aj s fotkou a Kaliňák to nechal tak ...
A ďakujem, občas hádam prispejem aj nejakou úvahou ...

Norman

pred ministerstvom to na stopro odstraňovali.
Len pre istotu to opakujem, aby to každý vedel.
Fotka tam nebola, respektíve ja som ani raz nevidel, ak bola, odstránili aj ju a novú tam len tak niekto nedá, neprilepí.
Predpokladám, že raz denne to všetko odstránili.

nové