Lipšic nepresvedčil ani svojich vybraných sudcov

Ako píše  Jana Teleki, Lipšic neprevedčil ani sudcov, ktorých v podstate vybral sám.

V článku na Eurorespekte upozorňuje, že sudkyňa Sabová prekročila zákon, keď dovolila zástupcom obetí, teda Lipšicovi a Kvasnicovi, aby robili akýchsi druhých prokurátorov. Citujem Eurorespekt:

Sabovú za sudkyňu na špecializovaný súd, pretlačil práve Lipšic,  potom čo unikla disciplinárnemu stíhaniu na prokuratúre v Humennom, kde pracovala predtým a bola by zrejme vyzlečená z prokurátorského talára. Sabová teraz na revanš umožnila Lipšicovi stať sa v tomto procese prokurátorom, tým že mu umožnila ako zástupcovi poškodených klásť otázky obžalovaným, čím úmyselne porušovalaTrestný poriadok. Ďalší dvaja členovia senátu s tým nemuseli súhlasiť, ale nemohli tomu zabrániť, lebo pojednávanie vedie a  otázky  pripúšťa iba predseda senátu.

Nie som právnik, možno sa Teleki mýli - každopádne toto Lipšic nezvládol. 

Nuž ale v aktivitách neustáva - aj v sobotu podvečer bol videný, ako s prokurátorom Šantom opúšťa úrad vlády. Nuž, otázka toho, či ho vládna koalícia podrží v kandidatúre na generálneho prokurátura, alebo na na šéfa špecializovanej prokurtatúry, alebo kam sa bude pchať - to nepozná odkladu. A ešte treba aj vybaviť, aby Najvyšší súd správne vybavil-vrátil prípad Kočner ... nejako je toho vela, takže konšpirovať treba aj cez víkend. Len škoda pre neho, že to Slovensko je také malé a o všetkom sa vie.

 

Autor: 
téma: 
forma: 

nové texty