Ringo Čech zas výborný

Presne ako hovorí, nebude to pekné, ale budeme mať radosť, že sa niečo konečne deje.

Autor: 
téma: 
Ľubov

platí a pár pasáží sa určite naučím citovať,aby som to mohla hovoriť tým dvom-trom dobrosráčom,s ktorými sa z rôznych,spoločenských,pracovných dôvodov musím ešte stretávať.Lebo súkromne som to to už zrušila,nestoja mi ani za pohľad. Je vojna? Je a bude.
Vojnu sme nikto z nás nezažili,netušíme,aké to bude.Občas sedávam v maštali,patrí k dedkovmu domu,je veľmi stará,žilo v nej pár kráv,už iba hrdzavé armatúry trčia z rozpadnutých válovov. V 45 bol dedko malý chlapec,rozprával mi,ako ruský vojak sedel na tom válove a hladkal kravu.Potom vyšiel ,sadol si na prah a zapálil si cigaretu.V tom momente sa ozvala silná detonácia a dedko so svojou mamou sa skryli v nejakej jame na zemiaky. Počul už iba to vojakovo "jobtvoju mať",keď nedofajčil a vzal pušku ,potom niekam odišiel. A to je jediná autentická spomienka na vojnu. Ten starobylý válov,nikto od nás nebol zabitý.Toto,je mi jasné,bude celkom iné.Ale ja Ti rozumiem,ako to myslíš,s tou radosťou.

Norman

nebude to iné, bude to podobné. Ako ten vojak, budeme fajčiť pri kravičke alebo kávičke a keď nejaká tá chamraď zas hodí bombu, ponadávame si, zoberieme pušku a zastrelíme ich.

Z toho nie je radosť, veď hovorím spolu s Ringo Čechom, že je to nechutné, otrava. Vojna je hlavne strašne únavná (viď napríklad román Nahí a mŕtvi, ale ľudí dokáže strhnúť -dobre to ukázal, myslím, napríklad rusko gruzínsky film Otec vojaka, kde je jasne ukázané, ako dokonca aj starý Gruzinec podľahne vojnovému furoru a ako nejaký berserk zabíja s potešením - nuž keď môže on...)

Rosemary

Ziadna vojna nebude. Aj na muslimov sa da zvyknut a v beznom zivote sa na nich da naozaj zvyknut. Nie su to zli ludia. Mozno sa ich naozaj bojite Preto, ze ich nepoznate.
Tym chcem len povedat, ze ziadna vojna nebude. nie je dobre rozvratit Europsku kulturnemu muslimami. Nie je.
Prevazna vacsina Nemcov a europy vsak je dobrosracska. Takze ju zaplavia. Zivot vsak pojde a ide Dalej.

Rosemary

Ziadna vojna nebude. Aj na muslimov sa da zvyknut a v beznom zivote sa na nich da naozaj zvyknut. Nie su to zli ludia. Mozno sa ich naozaj bojite Preto, ze ich nepoznate.
Tym chcem len povedat, ze ziadna vojna nebude. nie je dobre rozvratit Europsku kulturnemu muslimami. Nie je.
Prevazna vacsina Nemcov a europy vsak je dobrosracska. Takze ju zaplavia. Zivot vsak pojde a ide Dalej.

Ľubov

joj,skoro som zabudla http://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi

Sme tam chvalabohu aj my,tak mi odľahlo.

Rosemary

Moja mama sa postavila a kricala na ruske ho vojaka, ktory ukradol z ruky Jej otcovi na ulici naramkove hodinky. Kricala na neho perfektnou rustinou. Namieril na nu zbran, na teenegerku. Hodinky dostala spat, asi len preto, ze mu povedala, ze jeho zastreli jeho velitel. Tak tu to mas. Este aj Marai pise, ze co nosilo sukne sa muselo skryvat, ked Rusi isli, vsatko cenne poskryvat.
Ty Len teraz vies, se nadhlad je na Smatanovom zozname? :)
Lubov, pokial neodkryjete karty, Smatana sa moze Len rehotat z celeho Nadhladu.
Cokolvek tu niekto povie, neda sa to brat vazne. Nicky nemaju hrdost ani odvahu a nezasluzia si ani uctu. Iba clovek so zodpovednostou si zasluzi uctu.
Aj ked Norman sa naozaj snazi a pise rozumne. Ako to vsak naozaj mysli, to vie iba on.

Norman

Vojna vždy bola. Predpokladať, že nebude, je proste iracionálny nezmysel.
Vojna sa v dnešnej technickej spoločnosti dá definovať podľa 2 príznakov:
1. ozbrojenými skupinami
2. bombardovanie (letectvom, raketami, delostrelectvom)
Ten druhý môže chýbať, potom sa hovorí buď o vojne partizánskej, občianskej alebo hybridnej. Na názve nezáleží, väčšinu histórie obsahovali vojny len ten prvý atribút a ak niekto pochybuje, že boli nechutné a krvavé, a ak niekto pochybuje, že budú také aj v budúcnosti, tak mu poviem len jedno: "haha" (preklad do angličtiny: "you deserve, what you get").

Niečo také bolo v Juhoslávii pred vyše 10 rokmi, vojna je teraz v Ukraine, samozrejme v Sýrii, Líbyii, tlie v Afganistane.
Oheň môže prepuknúť kdekoľvek, celý svet je z horlavého materiálu. Vojnové konflikty vypukajú ale tam, kde je buď veľké trenie, alebo ich niekto cielene zapáli. Každý taký oheň má tendenciu sa šíriť a môže vyvolať plošné vojny. Trenie je dnes veľké skoro všade a ruka veľkého brata tiež, takže vojna, môže prepuknúť kdekoľvek. 130 Parížanov, ktorí rozhadzovali ručičkami a nožičkami na diskotéke a v kaviarňach od radosti z toho, že žijú vo večnom mieri v prosperujúcej dokonalej kapitalistickej spoločnosti by nám o tom vedelo rozprávať. Ale už nemôžu.

Buheh

že toto tu už bolo, ale nedá mi to neprilepiť pre istotu ešte raz.

Chlapík názorne na guľôčkach ukazuje ako to je s potenciálnymi imigrantmi z tretieho sveta, a ako milión, ale ani sto miliónov invázistov do bohatých krajín nemôže tretiemu svetu nijako pomôcť – jediné, čo tým môžu urobiť, je zničiť civilizáciu. Video, ktoré by mal každý vidieť.

https://www.youtube.com/watch?v=Q9OHapuhzs4

afinabul

Juhoslovania si mysleli: "U nás vojna nebude, komouši padli, a sme predsa v Európe!" Ukrajinci si mysleli: "U nás vojna nebude, sme predsa v Európe!" Slováci si myslia: "Sme v predsa v Európe!"

Norman

Američania si myslia, u nás vojna nebude, sme predsa v Amerike.
A mýlia sa.

Norman

dnes tu bol nejké dočasné výpadky.
Dúfame, že budú aj zajtra.

Teda dúfame, že budú zas len dočasné. :-)
A možno žiadne nebudú - v takom prípade sme resignovalia odložili to.

Ľubov

Včerajší výpadok - to je otázka,či bol technický. Zoznam som pripomenula z dôvodu,že sa opäť aktivuje smutná postava pána Smatanu a vznikajú stále nové spôsoby,ako sa snaží zaslúžiť si svoj plat.
Takže nové zoznamy by sa mali týkať webov,čo potrebujú reklamu. Priznám sa,že reklama mi prekáža,je to nechutné,uznajte.Potom možno príde na tránky,ktoré potrebujú finančnú podporu od čitateľov,na tomto princípe má fungovať aj IN TV.
Tak som sa zamyslela,Norman,nemáme reklamu,chvalapánubohu,ani príspevky,predplatil si na dva roky dopredu,za čo veľké dík,a moja otázka nakoniec:(som ekonomicky absolútne mimo,na úrovni dieťaťa zo škôlky,peniazom nerozumiem) toto všetko nestojí peniaze? Tento Nadhľad? Rozmýšlam nad tým už dlhšie,keby bolo viac peňazí,mohlo by byť viac článkov,to si mi už povedal.Napr.by som veľmi chcela vedieť,ako sa má v poslednej dobe Erich a či robí na svojej poslednej knihe(tak sa vyjadril v posl.rozhovore,čo som čítala),že to bude taký testament,a povie aj veci,ktoré doteraz nenapísal,on myslí na niektoré závery archeoastronautiky.Ako naznačil Okoloidúci,asi aj on má rád Danikena.
Vieš,zdá sa mi,že to všetko robíš zadarmo,vlastne len to som chcela povedať.

Norman

ba priam omylom to zostalo vypnuté dlhšie, ako malo.
Čo sa týka penazí, nerob si starosti, platí nás tajná neonacistická sieť s centrálou v Moskve a Berlíne. Je to spolok zlých ľudí, ako ja, ktorí frustrovaní z množstva svojho majetku sa rozhodli zničiť dobrú humanitnú a spokojnú spoločnosť. Prejavuje sa to najmä tak, že sme hlúpi a píšeme nepravdy a ohovárania - vieš, to je náš taký koníček, ráno zobudím a hneď rozmýšľam, čo by som dnes poklamal a akého žida zmlátil. Jediné, čoho sa bojíme, to je popieranie holokaustu, pred tým utekáme ako upír pred svetlom večnej pravdy - ale to nikomu nehovor, lebo by to použili proti nám, začali by oni sami popierať holokaust a nemali by sme si z čoho robiť srandu (robiť si srandu nie je zakázané podla zákona, okrem šarie, že nie?).

Objavili sa novšie zoznamy zlých webov, veselý vdovec Hardoš generuje, ale tam nie sme. To je vyššia škola mimikry, oni vedia, že nie sme nebezpeční a my vieme, že budú obesení. Obaja sa mýlime, pretože dnes sa už nevešia.

Ako vidíš, sme stále pri sile a pripravení. Stále na vlne, ako korok:-)

1488

vycentrovaní, vedia kedy a kam sa treba pohnúť a kedy pokojne pozorovať.

 

Civilizačné okienko

Norman

Dobre im odpovedali v beo.sk, plne sa s tým možno stotožniť

Trápne PR jednej marketingovej agentúry a bandy duševných stroskotancov. Náš web (beo.sk) sa tam zatiaľ nenachádza. Asi vedia, že nám sú tie drobné, ktoré môžu ísť z reklám, ukradnuté. Táto banda skrachovancov si myslí, že týmto webom nejako uškodí a pritom ich iba virálne propaguje. Mylne sa domnievajú, že dané weby závisia od reklamy. Chudáci nevedia pochopiť, že niekto dokáže pracovať aj bez nároku na honorár, iba pre ideály. Lebo oni inak ako za prachy robiť nevedia

1488

pod rôzne zoznamy, stále tie isté mená. Dnešná hitofka na

http://stopfasizmu.sk/

aby sa ich tie výklady demokracie o pár rokov nedobehli hehe

Norman

citát:
Výzva Stop fašizmu zjednotila predstaviteľov rôznych cirkví, profesií, vedcov, umelcov a organizácie z rôznych oblastí. A presne to chceme aj od poslancov – aby bez ohľadu na to, čo všetko ich v politike rozdeľuje, bol boj proti fašizmu to, čo ich vždy spája.

To je ako v 50 rokoch, petície robotníkov, roľníkov a pracujúcej inteligencie za obesenie Horákovej, členky Československé národně socialistické strany.

Ináč musím povedať, že to títo sionameričania vedú teda výborne: pred časom bol fašizmus porazený a úplne zničený, a dnes sa prevaluje v parlamente:-))) Takto to vedú šorošovci a rafinovaní talmudisti, heh.
Ešte že proti tomu "fašizmu" dobrosráči "bojujú" podpismi - no to mu teda ublížia.
Tak isto chcú bojovať aj proti wahábistickým a saláfistickým zabijákom? No majú si užť ešte radosti pri takomto prístupe:(

Ľubov

asi už všetkým osobnostiam preskočilo.Nozaj nemajú mieru,je to v prvom rade nevkusné.Samozrejme,aj nedôstojné.

Veď to už nie sú ani adekvátni súperi,pche,akurát,čo trocha tých peňazí majú viac,ale to je všetko. Lenže peniaze sú len papieriky. Apropo,Norman,hehe,spomínal si tie naše zdroje z Moskvy a Berlína,tak ma napadlo,čo tak radšej zlato,doba je neistá.

Norman

všetky tie celebritky a funkcionári nie sú nič iné, než úbohí úradníci v rozpadávajúcej sa Babylónskej veži. Samozrejme, že píšu "Sme proti tomu, aby sa náš systém rozpadal", a ešte sa, len si to predstav, tvária urazene. Naduté vemená, ktoré nevedia nič o svete.

Ale sa ich nakotilo, už zasa, ako sú tam spokojne usadení, ako také pijavice či žaby na prameni.

Musím sa zas ísť prejst do mesta, pozrieť sa do ksichtov ľudí v centre, čo si myslia. Minule sa mi zdali už dosť neistí. Že by strach? :-)))

Náhodný okoloidúci

To vieš, milá Ľubov, že Erichove knihy som "žral" a "hltal" :) teda nebral som ich vážne, dávam prednosť pozemským vysvetlenia pred nadpozemskými a mimozemskými, ale páčilo a páči sa mi na nich, že Erich sa snaží mať všetko logicky vyargumentované. Erich skrátka núti ľudí rozmýšľať a má veľkú zásluhu na to, že sa ľudia zaujímajú o históriu. Len škoda, že o tú karikovanú a zanešvárenú všelijakými ezoterickými a mystickými bludmi. Keď som chcel nájsť niečo o Y-haploskupine starých Sumerov a zadal do vyhľadávača "sumerian DNA", vyskočilo na mňa množstvo odkazov o Anunnaki či ako sa to píše a podobné emzácke stránky, ale nič použiteľné.

Moja hlavná a v podstate asi jediná výčitka voči Erichovi môže byť tá, že ak na vytvorenie našej civilizácie a technológie boli potrebné zásahy mimoňov a eMZákov, ako v takom prípade vytvorili svoju civilizáciu tí mimoni a eMZáci? Kto zasiahol do ich vývoja?

Podobnú debatu som ešte na VŠ mal s hlboko veriacou spolužiačkou. Tá mi tvrdila, že svet a vesmír stvoril boh. Tak som sa jej opýtal, kto stvoril boha. Jej odpoveď - "Takto sa nemôžeš pýtať!". Ale môžem a pýtam sa. Táto otázka je plne legitímna a plne opodstatnená. Samozrejme po tej mojej otázke debata skončila. Stratila zmysel.

1488

máme len dve možnosti:

1. niečo vzniklo z ničoho

alebo

2. niečo je večne

..obe nemajú zmysel, teda celá existencia je nezmysel, nie ?

Norman

existuje aj možnosť z jedneho vzniklo dve.

V Tao te ting je aj taký verš "...z dvoch tri a z troch desťtisíc (nekonečno) veci" .
Ide o to, čo je to jedno.
Jedno je ale základná forma, keď nič nie je. Keď nič nie je, je všetko jedno. Predstav si vesmír, kde nič nie je, absolútne nič. To nič, to je to jedno.

A nie že by sa to jedno začalo niekedy deliť. Ono je potencionálne vždy rozdelené. V každom stave je to nič a zároveň potencionálne všetko.

Loteria, kde v každom stave sú vytiahnutých všetky možné kombinácie, paralelne. Mimo čas, pretože čas je reťazec stavov, ale tam sú všetky stavy súčasne. Stále a paralelne všetky stavy, a zároveň stále nič.

Samozrejme sa to nedá pochopiť. Veď to hovoria všetci od praveku - nedá sa to pochopiť:-) Ešte aj starý Georgias kdesi odpísal to trojvetie:
Kozmos nejestvuje.
Ak by jestvoval, nedal by sa pochopiť.
Ak by sa dal pochopiť, nedal by sa vysvetliť iným.

1488

naše abstrakcie času a priestoru. Som zjednodušil logickú úvahu, ktorej výsledok je podľa momentálnych ľudských pravidiel nezmysel. A pravda - nič a všetko je vesmírne jedno. To ticho za oponou..

 

To len pre uvedomenie, že celý ten nezmysel je naša realita. Niektorých to stojí peknú kopu energie, tá realita :)

Inak špekulovať o Bohu alebo aj NeBohu je to isté, skúmanie výsledku, kde logická analýza prinesie len "nezmysly". Ale rozhodne to ľudí baví.

 

 

Norman

Veru, Daniken a podobní proste kladú otázky. Už som spomínal, že som bol na ňom v Bratislave a je tam vidno ten rozdiel medzi knihou, ktorá chce upútať, a reálnym človekom. Je to bezpochyby inteligentný, vzdelaný a seríozny chlapík. Samozrejme na tom zarába, ale robí vec, ktorú považuje za správnu. Okrem iného povedal či priznal, že v minulosti to sekal a ku všetkému lepil tú UFO hypotézu. Jeho teórie ani nemôžu byť všetky pravdivé, lebo by to tu bolo ako na Václaváku plnom ufónov - ale je veľmi dobré, že podobní ľudia vzbudzujú v ľuďoch nedôveru voči oficiálnej historickej vede a odhalujú jej prehmaty a klamstvá. V podstate možno povedať, že danikenovia sú praví skeptici a aj racionalisti - určite viac, ako dogmatickí zástancovia každej scholastickej historickej dogmy.
Samozrejme, nie každý zaoberajúci sa minulosťou je taký, samozrejme je neznámo predmetom záujmu fantazmagorov a podvodníkov. Ale to je v každej takej oblasti.

K tej evolúcii - treba zaviesť pojem lokálna a externá evolúcia. Otázka teda tznie, či všetka evolúcia, biologická aj kultúrna, prebehla iba na zemi, alebo prebehla inde, za ovela lepších, väčších a pravdepodobnejších podmienok, a sem bola (len) prenesená.
Čo sa týka kultúrnej evolúcie, osobne nevidím žiaden ET prínos. Ak tu aj nejaké ET artefakty sú, tak sú pre nás nepochopitelné a nepodstatné (napríklad pyramídy:-))
Čo sa týka biologickej evolúcie, jestvuje už asi sto rokov oficiálna hypotéza panspermie, teda prinesenia DNA formy života zvonku. Je to úplne seriózna teória a veľa pre ňu hovorí. Ale v podstate pre človeka a kultúru je toto úplne irelevantná vec. Pre ľudskú kultúru je úplne jedno, či sa život zrodil v "praoceáne", alebo priletel z kozmu.

Čo sa týka potencionálnych zásahov UFO do našeho života v súčasnosti - tu si môžu podať ufoni ruku s religionistami. UFO je totiž ako boh - vraj sú tu, len ich nevidno a nijako sa to reálne neprejavuje. Nuž, to je presne to isté, akoby tu ani neboli :-) Ergo tu nie sú.

( Osobne si myslím, že ak by tu bola nejaká inteligentná forma mimozenského života, bolo by to iba ak za trest, alebo z povinnosti - ako keď niekto zavrie zločinca na opustené miesto, kde sú len dementné a zákerné potkny, alebo ako keď niekomu pridelia ako povinnosť miesto záhradnika v Dolnej Mimoni - tiež na to kašle)

Ľubov

je myslím legitímne ,nedá sa mu zabrániť,ľudský duch je zvedavý.Veď vždy tu boli"danikenovia" Taký Cyrano z Bergeracu,autor prvej známej sci fi Cesta na mesiac v delovej guli,alebo paleotický koumák,ktorý pred 20 000 rokmi vyrezával do svojho kamenného noža fázy mesiaca. Píše o tom náš Ludvík Souček v Tušení tieňa.Neviem dať odkaz,ale verím,že Součka poznáš.

Podobne ako Ty,Okoloidúci sa ako čert krížu vyhýbam ezoterike. Tiež však nemôžeme zhodiť zo stola všetko,netušíme,čo by tam mohlo byť.Tak jednoducho si myslím,že nám ešte rozum nedorástol na niektoré poznania. Preto naozaj si klásť niektoré otázky,je zatial zbytočné. Vždy je tu ale to nebezpečenstvo,že voni vedia oveľa viac a zas nás oklamú:(.Čo ja viem,napr.nejakým hologramom na oblohe. Žijeme v takej divnej dobe,že človek musí byť stále ,stále v strehu,ešte aj pred sebou samým.

Náhodný okoloidúci

To máš tak, Ľubov, a iste si to aj sama zažila v rozhovoroch s niekým iným - podaktorí ľudia nie sú schopní alebo ochotní zmieriť sa s faktom, že na niektoré otázky (zatiaľ) nepoznáme odpoveď a že na niektoré sa ju nikdy nedozvieme. Odmietajú zaradiť do svojho slovníka slovo "neviem". A tak vymýšľajú nezmysly, ezoterické bludy a bájky napríklad o ucapkani človeka z hliny, aj keď majú pred očami milión dôkazov o príbuznosti človeka s ostatnými (ľudo)opicami, predovšetkým so šimpanzmi. Krútia sa ako červíci, len aby nemuseli priznať, že sa mýlia. Zaradenie človeka medzi bežné ostatné živočíchy sa im zdá ponižujúce a ja nechápem prečo.

P.S. z rozhovoru s jedným "adventistom" počas školskej praxe - presviedčal ma, že človeka stvoril jeho Boh.
Ja: AKO ho stvoril?
On: Slovom božím.
Ja: Ja som sa nepýtal čím, ale AKO.
On: Z prachu zeme.
Ja: Ja som sa nepýtal z čoho, ale AKO.
Nasledovala zmätená kvetnatá zbierka naučených fráz.

Nevidím dôvod odmietať oficiálnu teóriu pôvodu človeka - je to najlepšie podložené vysvetlenie zo všetkých vysvetlení. Odmietači ju odmietajú len z ideologických dôvodov.
Rovnako ako ja odmietam z ideologických dôvodov (ale hlavne pod váhou dôkazov) veriť ich bájkam :)

Ľubov

a to definitívne vyhýbať sa téme Boh.Zistila som to,naozaj rozumnejšia cesta nie je.
Neposunie nás to ani o cm,tak načo,povedala som si.Aj Ty,iste v dobrej vôli,však iba strácaš čas,s rôznymi adventistami a pod:).Tým však nechcem povedať,že sa ľuďom nejako vyhýbať,to nie. Naopak,celkom príjemné situácie môžu nastať,keď ich necháš rozprávať o sebe,svojom živote. O sebe nehovor,to väčšinou nikoho nazaújma.Raz sa mi takto rozhovorila jedna pani,a to bola paráda.O prvej láske,o prvej nevere,o estetike a etike,ako ju ona vidí-výsledok mi dal oveľa viac,ako často emotívne a nič nedávajúce reči o bohu.Tak som sa poučila.

Náhodný okoloidúci

Máš na 100% pravdu, riešiť túto tému nemá zmysel.
Ibaže ja som sa do jeho pozornosti nenatláčal, ale on sa cítil byť povolaný šíriť svoje "posolstvo" kade-tade, a občas dosť demonštratívnym spôsobom. Na jednej ubytovni sa mu nedalo vyhnúť.

Čo s Velestúrom? Niekedy v máji by sa mohla zorganizovať výprava po stopách predkov.

nové