Rozpad vlády alebo jedna najblbšia zrada

Vláda modernej despocie/demokracie je tu hlavne na to, aby neustále kontrolovala osadenstvo a držala ho primerane nakrátko, niektorých blbších lákala klamstvami o kariére a peniazoch, a plošne všetkých udržiavala neustále v existenčnom strese. Obyvateľstvo nesmie mať príliš voľnosti, nesmie mať príliš z bohatstva - ináč by sa nedalo udržať pod kontrolou.

Druhou funkciou vlády je udržovať pomery také, aby väčšina zo stáda zostala v dobrom stave, aby nebola naopak príliš nakrátko, aby sa neutopila. V krízach má teda vláda zasiahnuť, povoliť, postarať sa, aby občania mali čo žrať.

To sú dve funkcie vlády, jedna horná a druhá dolná. Na Slovensku ale vláda nefunguje, už dávni zdochla a rozpadla sa, pohromade ju drží len ruka Ameriky. Vláda sedí strnulo, občas pohne rukou, ktorú ma na americkom špagátiku, neotvára hubu, ale občas ktosi z pozadia mrmle príkazy.

Keď vláda neplní prvú funkciu škrtenia, obyvateľstvo zistí, že je viac slobodné a urobí nejaký prevrat. Na Slovensku ale nie je politické obyvateľstvo, takže prevrat sa zatiaľ nekoná. Slovensko nepotrebuje tresty, schúlene kňučí v kúte aj samo. Na toto vládu nepotrebuje.

Ale keď vláda neplní druhú, pomáhajúcu funkciu, obyvateľstvo sa prepadá pod hladinu biedy a hynie. To sa stane aj nepolitickému obyvateľstvu, teda aj slovenskému.

Svet je v kríze, Európa je v kríze, všetky vlády zavádzajú podporu (kedysi sa niečo také volalo vojenský komunizmus, dnes sme samozrejme modernejší, takže toto je vraj už čosi iné (iný komunizmus?)). Na Slovensku ale ani toto nedokážu spraviť.

Je jasné, čo bude nasledovať. Skutočná bieda ako z 19. storočia. Radikalizácia a nové kolo boľševizácie, tentoraz zdola.

Ako čierny humor možno zaevidovať fakt, že Matovič, aby presadil svoje predstavy o pomoci obyvateľstvu, ktoré mu časť koalície nechce odhlasovať, sa obracia na ĽSNS. A za naozaj čierny (a záverečný) bod na Kotlebovej kariére registrujeme fakt, že tú podporu dostáva (ĽSNS už hlasovala za, aby návrh prešiel v skrátenom konaní). Tým sa podivná kariéra Kotlebu - rozbíjanie národného frontu, trápna operetná fašizácia národného hnutia, podivná úplne detinská demonstračná radikalizácia parlamentnej strany (aféra 1488), a napokon aj rozkol ešte aj v tejto strany - tým sa to všetko dostáva do obrazu, čo je za tým - kolaborácia s cudzím americkým režimom.

Každému by malo byť jasné, že tu nejde o zákon o pomoci chudobným. Na také veci jestvujú jasné metódy a čo sa týka zdroja financií, možnosti je tiež mnoho (čudné, že tomu TT géniovi nechýbali zdroje na plošné testovanie, priam násilnú vakcináciu a podobné orgie vyhadzovania stoviek miliónov). Ak je Sulík nejak ťažko proti, tak nech vláda padne - jedine to je riešenie situácie, v ktorej republika je a ktorá bude zajtra ešte horšia. Ak ktokoľvek z opozície podporí teraz tento Matovičov vládny zákon, prejaví sa definitívne ako ZRADCA národa.

Roland Edvardsen

Matovičove nápady by sa mali a priori odmietať naozaj už len z toho titulu, že s nimi prišiel Matovič. Už to jasne indikuje, že to bude šialenosť, nesplniteľná hovadina s cieľom rozdeliť spoločnosť a upriamiť pozornosť na narcisa. Tu nejde o to, ako je človek pro-sociálny a pro-rodinný - týmto nech sa Olajno fakt neoháňa. Takpovediac všetci sme (aj keď autistický kolagén Sulík a jeho banda sú výnimka, v tomto má Matovič pravdu). Každopádne "génius" Matovič zase prišiel len s nepremysleným paškvilom, ktorý v konečnom dôsledku pomery na Slovensku zhorší (šialenú komunikáciu a obchádzanie pravidiel pri presadzovaní paškvilu škoda spomínať).

Kotlebovci zase nepremýšľajú, nechápu, že hlasovať v prospech Matoviča (t.j. najnenávidenejšieho politika na Slovenku) im uberie sympatie u ľudí. Už len z čisto taktického hľadiska treba byť vždy proti Matovičovi. Ale asi to už je aj tak jedno, v poslednom predvolebnom prieskume od AKO mali cca 1%. Budem sa zase opakovať: Kotleba už skončil a potrebuje odísť, už včera bolo veľmi neskoro.

Norman

No téma je práve to, že to ich večné "nepremýšlanie" sa už dlhodobo ukazuje ako podivne zhodné práve s režimovskými zámermi. Napríklad tá večná nenávisť voči Smeru, ale aj voči SNS, či komukoľvek z národnej scény ... a teraz dokonca PODPORA VLADY (lebo ináč sa to, čo hrozí, nedá nazvať, iba podržanie ťažko proamerickej vlády vtedy, keď už takmer padá. Môže byť toto len "nepremýšľanie"?

Roland Edvardsen

Samozrejme, že je to podozrivé, ale ja sa chcem skôr prikláňať k tomu, že sú asi naozaj až tak hlúpi a neschopní uvažovať - aj hlbšie o nejakej taktike. To ich potom nepriateľ ľahko využije. Vlastne sa divím, že by ich globalisti chceli zakázať, lebo takáto strana sa im v podstate hodí - už len tým, že môžu maľovať strašiakov. A nie sú v tom ani až tak výnimoční, však aj na Ukrajine vidíme zneužívanie nacionalistov globo mafiou. Žiaľ tieto rôzne nostalgické, kvázi-faši, prúdy sú týmto postihnuté viac než by viacerí chceli pripustiť. A to, že sa v nich tak často anagažujú rôzni okato excentrickí debili a provokatéri (v USA často aj židovského pôvodu) tiež nebude asi náhoda.

Norman

čím viac sú nostalgici slabí a hlúpo naivní, tým viac sú ovládaní. Hlúposť je spojená s ovládaním a opačne.
Namiesto trendu, že by tieto strany zosilnievali a zmúdrievali, stávajú sa čoraz viac zombie figúrkami v rukách finančnej presily.
A aj keď Republika včera zahlásila, že za Matoviča hlasovať nebude, hrozí jej postupne ten istý proces, tiež nemá fundament, ktorým by odolávala peniazom a malomestu (program prvoplánového populizmu je kurva naozaj máááálo).

Je to celé tým, že "nostalgia" nestačí, nech by bola akákoľvek. Nestačí ani pri komunistoch, smútiacich za ZSSR, nestačí ani pri konzervatívcoch, túžiacich po starých dobrých pomeroch (ktoré v našich končinách ani nikdy neboli, vždy tu bola len kolónia čohosi), a teda nestač ani nejaká radikálne pravicová nostalgia (pretože tie pomery v našich končinách tiež nikdy neboli).

sandro

Dovolim si nesuhlasit. Teraz je naopak Republika ta, ktora politikarci. Kotleba robi to co vzdy - dobre navrhy podpori, zle naopak.
Chybny je podla mna predpoklad, ze tato vlada moze skoncit na nejakom prerozdelovani penazi v ramci krajiny. Tato vlada moze skoncit len na jednom - ak by sa niekto vzpriecil geopolitickym zaujmom USA. Vtedy by bola tato vlada zosrotovana okamzite a okamzite by sa aj vytiahlo zalozne riesenie. Treba si uvedomit, ze ''tato krajina'' uz stratila akekolvek zvysky suverenity a nie je mozne toto ziskat spat len tak - padom vlady a vraj slobodnymi volbami. Nie, tu uz bol nastoleny rezim, ktory si moci nevzda.
Je preto z tohto pohladu uplne jedno, ci Matovicovi prejde jeho podpora rodinam alebo nie, dovladnu tak ci tak cele volebne obdobie. Oni nie su ti, ktori o konci vlady u nas rozhoduju.
Ak si mam ja vybrat, tak danovy bonus pre rodiny s detmi je az zarazajuco pozitivny.

Norman

"dobre navrhy podpori, zle naopak".
Ktorý návrh je nazoaj dobrý? Tento z viacerých dôvodov nie je , aj keď je to akože "peniaze rodinám".
Ale hlavne - tak to ale nefunguje, politika je boj o moc, a teraz je určitá šanca.

Súhlasím, že moci sa dobrovoľne nevzdajú, ale môže sa to rozpadnúť napriek ich vôli. Suverenitu sme stratili s touto bandou - keď tam bude iná, môžeme si ju zobrať späť. Amerika je síce stále silná, ale je ďaleko. Voľby nie sú "slobodné a férové", to je fakt, ale je to proste hra, ktorú môžeme aj my ovplyvniť. Chceli by nastoliť režim, ktorý sa už moci nevzdá - ale kde majú tú silu? To akože títo politici sú ich sila? Títo vypatlaní policajti či leniví vojaci? Ani americké vojská toho priamo moc v Európe neurobia, nejaký ich zásah v EU by bol za čiarou.

Po začatí špeciálnej operácie sa síce kyvadlo vychýlilo k Amerike, lebo robili bububu, ale teraz sa zas naopak prevalí viac na druhú stranu, pretože má každý tejto sračky plné zuby a riadne to prehnali.

Vážne nemusia dovládnuť celé volebné obdobie, nechcem byť zas prílišný optimista, ale povedal by som to tak: na ich mieste by som sa bál, či sa vôbec všetci dožijú konca volebného obdobia. Bez srandy, neželám nikomu byť v ich koži.

Daňový bonus všeobecne je pozitívna myšlienka, ale príliš málo, príliš neskoro. To bola téma vždy pri diskusii o cigáňoch - aby sa nedávali prídavky, ale bonusy z príjmu práce - ale to nie je teraz aktuálny problém. Teraz má prioritu len jedno - táto skurvená a proamerická vláda musí ísť dole. Nedáme sa predsa kúpiť za pár šupov!
Ak sa kotlebovci dajú, dokážu, že politike fakt nerozumejú (ma Beluský prekvapuje, ale nečudoval, by som sa, keby to bol Kotlebov podraz: pozrite, oni sú bezo mňa tí moji poslanci v parlamente stratení a neschopní, nedávam na nich priamo pozor, a hneď hlasujú na houby).

No ale aj tak hlasovať dnes nebudú, zas o týždeň, oni sa kurvy sami nejak dohodnú. Pomoc ľuďom je to posledné, o čo sa starajú.

Roland Edvardsen

Matovičov návrh v žiadnom prípade nie je objektívne dobrý. Je to nepodarok, ktorý len tak pre nič za nič nezhodili všetci odborníci, fakt reálne neprofesionálny odpad. Pro-rodinné kecy sú v tomto prípade len tupá propaganda matovičovcov. Rodina sa dá podporiť aj lepšie. To čo vytvoril trnavský "génius" podporí viac spíjanie a gamblerstvo v osadách, než pôvodne sľubovanú pôrodnosť (však už ňou ani neargumentujú, lebo vedia, že je to blbosť na ntú - skutočná podpora pôrodnosti vyzerá inak).

A nie je to absolútne dobré podporiť ani z taktického hľadiska. Matovič je teraz utrhnutý z reťazí a ak mu toto teraz padne, zošalie už úplne - a možno nakoniec sám povalí vládu. Treba mu teda k totálnemu úpadku čo možno najviac pomôcť. Podporovať za súčasných podmienok akokoľvek Matoviča je idiotizmus a vlastizrada - a veľmi zlá optika pre voliča.

sandro

v com konkretne to podpori osady? Mne sa zda, ze toto je dalsi Matovicov ulet v style Sputniku. Je to nieco, kde ho nemaju pod kontrolou, nieco co globalisticke elity vyrusuje a co je povazovane za nepristojnost. To, ze tu nie je taky humbuk ako v pripade Sputnika je len preto lebo ma to stastie, ze to moze robit v tieni ovela dolezitejsej hry na Ukrajine, kde OLANO plni vsetko co ma a dokonca v osobe toho opiciaka na obrane robi vyraznu nadpracu. Ten zakon totiz aj s chybami, ktore ma, realne riesi toto : si prinosom pre narod(u nas sa stale mozme este bavit o narode, o state uz menej), t.zn. pracujes a mas deti ? Ok, dostanes ulavu vo forme danoveho bonusu - teda princip tkvie v tom, ze to nie su peniaze zadarmo. Naopak, tie zvasty o diskriminacii bezdetnych, nepracujucich a roznych inych skupin povazujem zase len za falosnu snahu o nejake poukazovanie na ludsku a obciansku rovnost a pravo vtedy, ked to 3.sektoru vyhovuje. Teraz treba podporit rodiny v narode, kde je priemer deti na Slovenku-rodicku 0,75 a kaslem na to komu sa to nezda fer.
Rad by som inak vedel tie konkretne vyhrady - Sulikove som pozrel, su to nezmysly, aj Mihalovi uz dochadza fantazia, ale toho po fiasku s jeho odvodovym bonusom uz asi neberie vazne nik.
Mimochodom, aj ked vybrakovat VUC nepokladam za rozumne, tak kazdy vie, ze v dnesnej dobe je prave VUC zdrojom najv. korupcie. Preto je tam vzdy taka bitka. Je sice fakt, ze tato vlada to bez hanby a okolkov zmenila a zacali priamym zadavanim priamo cez statne zakazky dotovat vlastne vrecka. To sa uz pred rokom 2020 zdalo nepredstavitelne, ale tak dostali defacto uplne volnu ruku vo vsetkom a budu ju mat, pokial budu posluchat tam kde maju..Na tomto zakone by urcite vlada nepadla, nakoniec, Sulik mohol zakon vetovat, neurobil to lebo boli karty davno zratane a oni takto absurdne vedu este aj vlastnu kampan.

Norman

Veď práve: populistická záležitosť, ktorú tiež domrvil. Neboli ani vakcíny, ešte sme sa voči Rusom prejavili ako svine.
Ale hlavne, zopakujme, tu nejde o samotný cukríček, čo Matovič ponúka, že je nefunkčný a nie je to to, čo teraz ľudia s nízkymi príjmami rýchlo potrebujú, ináč nebudú mať v lete pri tejto inflácii peniaze na nič, podstatný je politický boj.
Lebo ako hovoríš, Sulík veto nedal (respektíve ho dal na koalícii, a bol odignorovaný - takže presnejšie, Sulík nevystúpil z koalície (veď aj načo, jemu tiež nejde o nejaké zákony, ale aby pôsobil pekne pred svojimi krstnými otcami a voličstvom). Sulík sa ovládol, ale ak by zákon neprešiel v parlamente, tak iracionálny blázon Matovič by možno politicky skolaboval. Za pokus to určite stálo.

Skutočne podivná rýchla pomoc prosionistickému režimu zo strany Kotlebu. A taká EXPLICITNA. V podstate možno predpokladať, že ak by sa Kotleba dostal nabudúce do parlamentu (čo sa takmer isto nestane, ale ktovie, možno ho židia po tomto nejako pretlačia), a AK by mala "progresívna" koalícia problém zosmoliť väčšinu, tak by ich Kotleba podporil a pridal sa k nim - lebo veď treba tvoriť zákony pre ľudí, že. Vôbec by ma to už neprekvapilo.

A kde sa berie ten defétizmus, že táto vláda nepadne? To tiež šíria stranícke línie ĽSNS? To je zas ďalšia zrada. Smerujeme k situáciám, kde sa ocitnú v slepej uličke rôzne široké spoločenské vrstvy a skupiny (d§chodcovia, noví nezamestnaní, hypoteký nedostupné..., zdravotníci doslovne utečú ...), táto vláda naopak takmer iste skolabuje a padne, pretože nebude schopná veci ani najmenej riešiť. (je možné, že sa stane zázrak, zavládne mier a Biden zdochne, budeme mať ropu a plyn, bude pekne, vlhko - v takom prípade slovenská vláda nepadne. Ale ak bude všetko to vonkajšie tak, ako to vyzerá, tak by som sa čudoval, ak by vláda nepadla, bez zavedenia tvrdého vojenského stavu sa určite zrúti, alebo ich obesia. Ale aj preto bolo treba do nich búšiť teraz, kým je čas - keď bude Slovensko už priamo vo vojne a teba navlečú do mundúru a pošlú na východný front, už bude naozaj neskoro (no ale tak každý musí za niečo zomrieť, položiť život za peniaze bohatých židov tiež nie je najhorší osud, heh).

Ono to je problém, vás z LSNS - naoko bojovníci, ale v skutočnosti ste príjemní maloburžoázni tatovia. To nie je samo o sebe nič zlé, ale nie je to správna politika do súčasnosti.

sandro

len na zaklade mojho konkretneho postoja to netreba davat do pozicie ''vás z LSNS''. Ja som sa tu par krat vyjadril, ze momentalne vidim len jednu stabilnu a realnu opozicnu silu a to je SMER, aj ked v minulosti som z logickych dovodov volil aj Kotlebu. To je to iste ako keby som teba obvinil, ze si buduci volic Caputovej len preto lebo zrejme poda tento zakon na US a bude sa snazit zabranit jeho prijatiu kvoli tomu, ze diskriminuje ''ine'' rodiny a cielene podporuje zlo(tradicne rodiny).
Mimochodom, rovnaky postoj mam aj k rodicovskemu bonusu - t.j. donedavna jedina pozitivna vec, ktoru som na tejto vlade dokazal vnimat. Aj tam sa strhla progresivna smrst, pritom kazdy musi vidiet, ze toto je jedina mozna reforma buducich dochodkov a udrzatelnosti naroda v ako tak existujucich intenciach(rozumej, bez potreby nabrat migrantov).
Ako vsak vidno, Matovicove kridlo v OLANO vs zbytok koalicie sa zeru tak ci tak, dnes ohladne LGBTI vlajok na statnych budovach. Heger vyzval toho Madara z OLANO aby to stiahol, Matovic v momente reagoval podporou toho navrhu Madara a Tarabu. Takze uz uplne otvoreny konlikt OLANO premiera a Matovica. Vtipne je, ako sa vzdy slabe figurky velmi rychlo obratia a zradia cecok, ktory ich odchoval. Predtym Pelle, teraz Heger. Zacitili chlapcekovia sancu ist niekam, kam nepatria, ale je to pre nich prilis lakave aby odolali..
PS: moj nazor na tuto odpudivu bandu blaznov a hajzlov sa nijako nezmenil, stale dufam, ze sa to pre nich skonci zle(a pre nas dobre), ale neverim, ze euroatlantisti dopustia koniec vlady, nech by sa stalo cokolvek, v aktualnej geopolitickej situacii. Vy sa totiz stale spoliehate na nejaku statnost o ktorej som tu pisal, na nejake existujuce pravidla, ale tie uz predsa neexistuju. Ved tu hrubokrki mafiani v policajnych uniformach uplne neskryte nahanaju opozicnych politikov a vyhrazaju sa im fyzickou likvidaciou. Nemaju problem prist na sudy a urobit tam kontrolu dokumentov:) Je tu uz mozne uplne vsetko. Zachvilu si do lavic v NRSR bez problemov sadnu pracovnici us embassy, ked to bude znamenat zachranu demokracie na Slovensku.

Norman

veď ja som to LSNS nemyslel ako výčitku, ale tak akosi že si ich tunajší zástupca. Lebo zástupcu by sme tu za každú stranu potrebovalim heh, aby bolo veselšie. LSNS -veď my sme ich tu tiež podporovali a volili, ale proste už to zašlo priďaleko.
ˇ
Hm, Čaputová, to nie je téma, ale Matovič to naozaj hrá ťažko populisticky a snaží sa o zabudnutie na testovania, Lučanského a iné kriminály, na milióny tečúce trnavským (a iným) firmám ... že je objektívny psychopat a sociopat. Už zasa to hrá na to, že je nejaká opozícia či alternatíva... ale on je spojený z US ambasádou osobne, on je ťažko spojený z Lipšicom atď atď, on je zosobnenie tejto doby, to sa neodpúšťa ani v drobnom, ani keby osobne rozdával miliony rodinám. To je totiž len KUPOVANIE, a to ešte veľmi lacné.

Ak by zákon Čaputová vrátila, zaujíma ma, či by to kolíciu zas rozvrátilo - ale podľy mňa menej, ako neodhlasovanie v parlamente. Matovičov postoj by bol: "Čaputa je proti mne, vidíte, hovoril som vám, kvôli NEJ to neprešlo" (Matovičovi nejde o samotný zákon, ale o svoj imidž ukrivdeného dobráka, ktorému to iní, "zlí politici" zavrhli. Tu dokonca to vidím tak, že keď to Čaputa nepodpíše, tak je to lepšie pre Maťa, mala by to Čaputa podpísať, tam už teraz nikto nič nevymyslí. (zákon ľuďom nepomôže, skôr poškodí, ale z mocenského pohľadu nie je podstatný, už na ňom nezáleží) Chápeš tú moju logiku?

Pelle, Heger - mať na čele vlády iného, ako predsedu najsilnejšej strany, to očividne NEFUNGUJE, to je aj blbosť, to asi aj stáva len krátkodobo a vlastne len vtedy, keď pôvodná predseda má taký prúser, že celkom odchádza z politiky (ako to bolo s Kurzom v Ralúsku?). Preto je teraz jasné, že aj Fico mal zhodiť celú vládu, aj Matovič mal zhodiť celú vládu - pre štát by to bolo ovela lepšie.
Ja by som to ich (Pelle, Heger) smerovanie za svoím ani nenazval zrada - proste majú moc, tak ju použijú.
Na tomto je podstatné to, že Heger je teraz nielen fanatický proameričan, ale že je vôbec fanaticky presvedčený o svojom poslaní(čiže je medicínsky myslené blázon ešte väčší ako Matovič).
To kua už nie je ani možné, mať tam takú triádu (Krajčí sa našťastie trocha stiahol, bol stiahnutý, ale aj on číha, aby sa vrátil).

K tomu poslednému - no uvidíme, vždy nejaké pravidlá hry jestvujú, také či onaké, ešte tu nie je nejaký oficiálny "vojnový stav" ani otvorená totalita. Ono - v tomto priamom zamerikanizovaní ja ani nevidím najväčšiu a najpravdepodobnejšiu hrozbu. Vidím to skôr tak, že Usáci sa stiahnu a zostane tu rozbitá repiublika, v ktorej ani nebude poriadna sila, čo by to dala do hromady. Nechem byť zas nejaký optimista, ale tu je verzia, že sa Usákom pod rukami zrúti projekt Ukrajina, že stredoeurópske štáty odmietnu byť kolóniami(po Maďarsku Rakúsko, Nemecko ... my, Balkán, Česi(?), určite nie Poliaci, tí z americkej riti nikdy nevylezú ) a nakoniec sa môže zrútiť aj projekt Brusel (ten je beztak už prehnitý). Hovorím, to je možnosť, trend, ktorý zapôsobí proti americkým modelom. Do nejakej miery sa to tak stane.
A konieckoncov, ako za moci Moskvy, dočkať sa môžeme aj zmeny v samom Washingtone - americkí nacionalisti a izolacionalisti tam predsa niekde sú a vedia, že America first, to ale v zmysle "najprv si do boha vyriešme domáce americké problémy a nesnažme o šialené projekty v zámorí, na ktoré aj tak nemáme".

Roland Edvardsen

Reč je o celom Matovičovom balíčku, nie iba o daňovom bonuse. A daňový bonus nebude mať žiaden dopad na demografiu. A aj akékoľvek peňažné transfery rodinám, lebo takto to jednoducho nefunguje. Matovič len zbytočne rozvráti verejné financie, ktoré by sa dali využiť lepšie. Ak chceš zvýšiť pôrodnosť, potom treba, namiesto priamych finančných transferov, investovať do služieb pre matky a rodiny, ako sú napr. škôlky a jasle. A vybrakovať VUC, ako to naplánoval Matovič, nie je v žiadnom prípade rozumné - a neobstoja tu žiadne tvrdenia o korupcii. Táto neschopná vláda by bola stratená bez pomoci VUC napr. počas pandémie.

A Matovičovi bude viac šibať, ak mu jeho sprosté nápady neprejdú - potom nebude mať žiadnu motiváciu udržať túto vládu. My už dobre vieme, že Sulík vládu nepoloží, nech by sa udialo čokoľvek. Ale u šibnutého Matoviča je tá pravdepodobnosť vyššia.

Norman

Tak to predsa včera odhlasovali.
Vládu podporili kotlebovci a poslanci okolo Tarabu.

Myslel som, že Taraba má viac rozumu - ale zrejme kariéra má u neho prednosť.
Kotleba, opakujem, ukazuje svoju nie náhodnú, ale trvalú koraboráciu s režimom. Tak, ako sa rôznym šikanovaním dostal do parlamentu (čo sme tu predpovedali), tak sa touto kolaboráciou priamo s režimom dostáva z parlamentu (čo tu teraz týmto predpovedám).

Ja som to hovoril vždy - nie radikálnosť či hrubosť je problém kotlebovcov, ale mäkkosť a slabosť. Vrátane mäkkosti charakteru.

Taraba detto. Neverím, že je taký politicky nivný, tam by som predpokladal reálny kšeft. Čo je z jeho strany takisto naivita.

Prilezie Taraba pred voľbami za Repubikou, prosiť aby ho zobrali na kandidátku? Alebo prilezie za KDH? A zoberú ho jedni či druhí? Tuposť slovenskej politiky fakt nemá mieru.

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/627957-ekonomovia-prepocitali-m...

Roland Edvardsen

Vyzerá to na nejaký kšeft - jak s kotlebovcami, tak i s Tarabom. Žeby výmenou za to, že ich Matovič natlačí do televízie, ako sa hovorí? Z kotlebovcov, a toho ako toto teraz obhajujú a útočia na zvyšok opozície mi je normálne na vracanie. Naozaj takto tvrdo to treba napísať - sú to vlastizradné matovičovské špiny.

Norman

trápny matovičovský "pokus" dostať ich do TV diskusií - vopred odsúdený na neúspech. Prázdne gesto. A pre Tarabu bez zmyslu, pretože on nie je ani zvolená strana, nemá ani príslušnosť v poslaneckom klube. A do (verejnoprávnej) TV by aj pri schválení nejakých predpisov volali poslancov podľa príslušnosti ku klubom, pravdepodbne, povedzme. Taraba je momentálne NIK.
( k poslaneckému klubu nepatrí žiaden z nich, sú všetci len "nezaradení", je zaujímavé, že ani na tejto formalite sa nevedia dohodnúť a vytvoriť JEDEN poslanecký klub - veď nielenže boli naozaj spolu zvolení, ale v parlamente tvoria akúsi "národnu platformu", aj keď teda majú rozdielne špecifiká. Prečo nevytvoria poslanecký klub, ktorý má určité výhody? Kto je hlavne proti - zas Kotleba osobne? )

To, že politické strany a hnutia degenerujú, je všeobecne platná pravda. Ide vždy len o to, ako ďaleko to hnitie postúpilo. U kotlebovcov ale už naozaj postúpilo tak, ako hovoríš, teraz s tebou súhlasím. A v Republike by mal byť tento proces - podľa logiky času - byť podobný, veď sú to politicky videné rovnako staré kádre - a všetko naznačuje, že aj naozaj je (aj keď teraz sa nedali nalákať na matovičovskú kravinu). V každom prípade by si v Republike mali dať kurevsky pozor, aby nedopadli podobne, ako ĽSNS (čo sa im ale asi nepodarí).

Roland Edvardsen

Smrdí to sprostým kšeftom. Toto čo urobili kotlebovci a kuffovci nie je úprimné rozhodnutie. Pozrel som si zopár komentov pod Kotlebovým statusom na FB - a väčšina je negatívnych pre jeho zlé rozhodnutie. A to ako Kotleba naskočil na tú ultra-primitívnu matovičovskú rétoriku o pro-rodinných stranách a anti-rodinných stranách je reálny HNUS (a označovanie Mazureka za liberála, lebo nepodporil Matovičov nezmysel, to je vážne na uterák, fakt hrôzostrašné). A ak je naozaj pravdou, že toto Kotleba a spol. spravili za sľub (od pochybného psychopata ako Matovič!!!) vystupovania v TV, tak sú ešte tupší, než sme si mysleli. To je naozaj úroveň retardácie, úroveň downov, na ktorých sa Kotleba trochu aj podobá. Okrem toho, konkrétne Kotlebovi by vystupovanie v TV nepomohlo, skôr naopak. Dobre si pamätáme na jeho fiasko v Na Telo (znamenie sv. Jána, čipy a iné sračky), ale napr. aj v predvolebných diskusiách pohorel - a umožnil časť prechodu % z LSNS na Matoviča. Nakoniec by dopadol ako Remišová, ktorej časté vystupovanie v TV výrazne škodí a len posilňuje jej reputáciu u verejnosti ako vytretej tupane.

Norman

Len zopakujem, že tu už sa Kotlebovo rozhodnutie to ani nedá vysvetliť len politickou naivitou, ale je to indícia, že je na špagáte a že mu proste prikázali. Pamätáme si kedysi jeho stretnutie so Sulíkom v Budapešti - to nie je normálne, Sulíkovi sa dá pochopiť, že sa s Kotlebom nechcel predvádzať. ale Kotleba nemal dôvod to až takto robiť - lenže on to rád takto skryte robil, oni sa vôbec asi všetci slov. politici radi hrajú na agentov, alebo sú agenti (vrátane spomínaného Sulíka). Takže prečo sa Kotleba stretával tajne s politikmi, prečo mu zrazu znížili trest a zmenili na podmienku?
Radikálne nacionálne hnutia či strany sú v politike povedzme 20 alebo 30 rokov, a výsledky ich činnosti sú - je už čas to teraz zrátať - mizerné. Pozitíva sú viac ako prevážené negatívami (radikálnym imidžom, vytvorením obrazu existencie akýchsi "fašistov", ktorých všetci mutujúci pubertiaci a zhrbené pubertiačky nenávidia, naháňajú a nikdy nechcú voliť).

Včera sa hlasovalo za tie Sme-rodina stavebné zákony, a Republika hlasovala za (pokiaľ mám dobré info). Je to ale zákon, ktorý by predpokladám prešiel aj bez Hlasovanie Republiky, a určite by na ňom vláda nepadla, ani náhodou, ani by sa pomery v koalícii až tak nezhoršili. Ale ...- aj tak je to ukážka, že aj Republika sa pohybuje cestou ako LSNS. Prečo preboha za to hlasovali - lebo stavať domčeky je dobrá vec? Vážne, tu už ani nie je nutné hovoriť o politike - tí ľudia do fiče jednoducho nežujú v reálnom svete? Ale no tak to nech mi tie boxerské držky nehovoria, že sú tak naivní (i keď Mazurek asi).
Nie že by som sa stal viac kritický - je nová doba, a na tieto ich posraté detinskosti už naozaj niet miesta. To je divadlo pre magorov, to nech si nechajú.

nové