Stret kultúr v El Paso - 20 mŕtvych, desiatky zranených

V americkom meste El Paso na hraniciach s Mexikom začal v sobotu v supermarkete strieľať mladý Američan Patrick Crusius.

Všetky média nadšene referujú, že bol "biely", a jeho čin bol "terorizmus" a bol namierený proti Hispáncom.

A majú pravdu. Tento krvavý kúpeľ bol výsledok stretu kultúr a rás (v USA sa môže hovoriť slovo "rasa" a hispánci sú (oprávnene) definovaní ako samostatná rasa).

Chlapík, ktorý sa nedal zabiť, ale zatknúť Brejvikovským spôsobom, zanechal na webe po sebe manifest s názvom "Nepríjemná pravda". Pavda, na rozdieľ od Brejvika mu v Texase hrozí test smrti a je veľmi pravdepodobné, že ho dostane.

"Toto je moja odpoveď na hispánsku inváziu Texasu". "Bieli sú v USA nehraditeľní".

To, že dotyčný zvolil takýto krvavý a typicky americký zločin ako reakciu na svoje obavy, to ešte vôbec neznamená, že v tomto nemá pravdu. A takisto to vôbec neznamená, že tieto myšlienky ho dohnali k zločinu.

Naopak. Bez akejkoľvek irónie si uvedomme, ža ak aj mal tento človek sklony ku strieľaniu a abnormálnym reakciám, podnetom na jeho zločin nie sú nejaké názory samé o sebe, ale faktická realita v Amerike, ktorá bola pre neho už neznesiteľná.

Podobné činy naozaj nie sú ani najmenej cestou, ktorú by navrhovali tí, čo píšu o rozporoch v kultúrach a etnikách, v USA aj o rasách. Bez akéhokoľvek preháňania je táto a podobné  tragédie výsledkom toho, že spoločnosť nechce uznať tento problém, nechce ho riešiť racionálne, postupne, bez tragédií a bolesti, ale zakrýva si pred ním oči - až pretlak spôsobí takýto hrozný výbuch.

A ak sa veci nebudú vyvíjať, násilia a hrôzy bude pribúdať. V Amerike si už takmer zvykli na podobné krviprelievania, od začiatku roka pri masových strielačkách bolo vyše 300 ľudí zastrelených. Rovnako už takmer pravidelne sa opakujú rôzne masové výtržnosti a rabovania, ktoré prechádzajú tiež do vraždenia. Celé to je proces, ktorý bol niektorými prognostikmi predpovedaný - proces, aký prebehol už v Detroite, prebieha v Baltimore a iných mestách, Los Angeles sa stáva hispánske a zároveň plné kriminality, ťahá sa to z Mexika, ktoré už ako štát v podstate podľahlo organizovanému zločinu a vládnu tam lokálni mafia-bossovia ako v stredoveku lúpežní rytieri.

V Amerike sa proste nič nové nestalo. 

mirage

Ak presvedci bielu cast poroty, ze tych niekolko bielych neutralizoval omylom, zobral si zle okuliare, tak dostane life.

Norman

sa ja držím zásad Lenina (ktoré pochopil ešte ako mladý, keď sa jeho starší brat zaplietol do atentátu na cára a bol za to popravený):
"Individuálny teror nikam nevedie".

Lenin z toho asi vyvodil, že to treba robiť organizovane. V podstate to ani nie je žart. A ani sa nemýlil. Aby sme to skrátili, cára nemožno zabiť, lebo narastie nový, ale treba ho zrušiť. Až potom prípadne zabiť.

V 1989 vládlo okrem iných to heslo "Nie sme ako oni". Nikdy som ho nemal rád, bola to jasná zámerná pasca na ochranu svíň. Neviem, ako kto, ale ja som ako oni. Nebojím sa toho, že stratím nevinnosť.

nové