Vaši predkovia (vraj) žrali ovsenú kašu a kapustu, a vám vadí trocha hladu?

"Takto ekonomika nemôže fungovať, že neustále niekto hádže stovky milionov občanom .... "

Tak hovorí ekonomista z INESS. Občanom je stále moc dobré, ich predkovia vydržali na kaši a kapuste, dá sa tak vydržať aj dnes. Len aby americkí miliardári mali ešte viac miliárd.

Režim, majúci centrálu na americkom kontinente, znova odhaluje svoju tvár. Už nielen že nebudú skvelé bohaté zajtrajšky, cestovanie lietadlom zadarmo na druhý koniec sveta, každý dom a bazén, ale už aj príliš bohato konzumujete. Nielen že nebude dosť energie na teplé miestnosti, ani na ventilátory a klimatizáciu, ale ani dosť na zeleninu (dnes vraj zas výrazne  zdražela).

A kto za to môže? Vy!

Zas ste vy na vine, zas raz sa dozvedáte, že ste sa mali príliš dobre, zas ste si prežrali budúcnosť. Korporácie nakoniec nájdu potkanov, čo vám to povedia.

A v podstate to treba privítať. Potkan hovorí - ešte stále je to príliš dobré. Toto je stále len ilúzia nakreslená na poslednom slabom papieri, ale keď sa tá roztrhne, objaví sa obraz reality.

 

Moment, keď sa začína spomínať "ovsenná kaša a kapusta" je zas jeden mílnik, ktorý sme práve dosiahli. Storočia výchovy jedovatým folklórom o tom, že Slováci sú národ biedny, trpiaci a držiaci zobák, sa znova prejavujú. Verí sa, že sme boli chudáci, tak k tomu smerujeme. A pritom je to klamstvo, humbug, Slováci vo svojich lesoch sa mali vždy dobre a slobodne. To len teraz za nimi prichádza "kaša".

Ešte raz link na podcast Pravdy