Verejný súdny proces o zákaze politickej strany - 9.apríla, Župné námestie

Návrh Generálnej prokuratúry na "rozpustenie" strany ĽSNS sa bude riešiť na verejnom pojednávaní 9. apríla 9:30 ráno, v budove Najvyššieho súdu na Župnom námestí č.13, v Bratislave.

Po webe sa šíria pozvánky, aby sa prišli ľudia pozrieť.

Prídeme.

Je to nejako nečakane skoro, lebo sa predpokladalo, že to odložia až bližšie pred voľbami, ktoré budú budúci rok, aby sa postihnutá strana nedokazála dobre pretransformovať na inú. Ťažko povedať, čo všetko môže byť vo veci. Podivné mačkopsovské obcovanie kotlebovcov so sionistickou mocou predviedlo už viacero šikanovaní, ktoré im suma sumárum len zvýšilo popularitu.

Takže si zopakujme:

Prečo generálny prokurátor rozhodol o žalobena ĽSNS, je nejasné. Aspoň mne je to nejasné. Nebol žiaden významný prečin kotlebovcov, ak si dobre spomínam. Naopak, strana sa čoraz viac stáva meštianskou a čoraz viac nastavuje chrbát: zmenila si logo, už dávno zahodili svoje pošťácke uniformy, dištancovali sa od dejín a niektoré iné veci. Takéto vyslovene politické žaloby sa ale nedejú bez politickej objednávky, ani oficiálne nie. Kto je skutočným podnecovatelom nie je jasné, žiadna z iných politických strán a hnutí sa k tejto žalobe moc nehlási.

Že sa bude pojednávať teraz, môž byť proste náhoda. Súdnictvo je zrejme preťažené, heh, tak mu to proste trvalo. Alebo sa hľadali nejaké dôkazy, podkladový materiál?

A ako bude prebiehať proces? Možno bude celá vec jednoducho odmietnutá a zhodená zo stolu - to je celkom možné, že o túto blamáž už nik nemá naozaj záujem. Zákaz by kotlebovcom aj tak neublížil, práve naopak - prešli by do inej strany a ešte by mali nimbus mučeníkov. 

Druhá verzia je, že sa proces bude ťahať. Ak by mal Najvyšší súd  stranu ĽSNS zakázať, asi by to neurobil len tak na počkanie.

Sú hlasy, ktoré usudzujú, že je "v rozpore s akoukoľvek právnou logikou, aby správny senát NS SR akceptoval žalobu GP SR na rozpustenie ĽSNS" (citovaný sudca Radačevský, ten z procesu s Kiskom, kandidát do EU na kandidátke ĽSNS). Nuž, rozpustenie strany je definované v zákonoch, takže je to zrejme nejako možné a Radačevský tak vyjadruje len svoj predpoklad. Áno, zákaz by bol možno v rozpore s nejakou logikou, ale to právne procesy a rozhodnutia mávajú bežne - to predsa každý sudca určite vie, heh.

Ako argument Radačevský udáva, že by vraj museli byť anulované všetky zákony, ktorých hlasovania sa zúčastnila rozpustená strana. To mi pride nelogické - čo bolo, to bolo, žiadna retroaktivita, strana fungovala a prípadný zákaz sa bude týkať len budúcnosti, nie minulosti. Táto argumentácia  Radačevského pripomína presvedčenie, že sa nemôže rozviesť žiadne manželstvo, lebo by sa deti z manželstva stávali automaticky nemanželskými. Alebo zakázať fungovanie nejakej firmy, alebo by sa museli zničiť všetky jej doterajšie výrobky.

Nie, to sú namietky o ničom - tento totalitný sionistický režim určite môže zakázať politickú stranu. Určite by to v "parlamentnej demokracii" nebolo nič nové. A je dokonca možné, že si to na Slovensku práve chce mafia vyskúšať. Nielen kvôli ĽSNS, ale všeobecne, aby ukázala svoju moc, aby zastrašila. Čo sa deje v chaldejských hlavách je ťažko predvídať, oni nejednajú racionálne, neverte mýtom, ktoré o sebe šíria. Stačí ich sledovať konrétne a vidíte, ak sú to hlúpi neurotici robiaci veci, ktoré škodia nielen národu, ale aj im osobne.

V každom prípade sa teda 9. apríla pôjdeme pozrieť. Tieto stredoveké tradície o otvorenosti súdov sú jedna z mála rozumných vecí, čo v súdnictve zostali. Aj keď samozrejme aj tá sloboda je technicky a ináč obmädzovaná, určite ľudia budú sledovať proces, v ktorom nám režim zas ukazuje, ako je "demokratický a slobodný".

Nezabudnite, 9. apríla.
Autor: 
téma: 
forma: 
Roland Edvardsen

Keď som čítal ten Radačovského text, tak som tiež len krútil hlavou. Toto napísal človek, ktorý sa chváli 40-ročnou súdnou praxou? Niežeby bolo neobvyklé niečo na tom, že právnici neovládajú právo (hehe), ale predsa len dlhoročný sudca a nechápe princíp retroaktivity a nemožnosti jej uplatnenia v prípadoch, ktoré tam spomínal?

Náhodný okoloidúci

Aj mňa zarazilo, ako to sformuloval, lebo retroaktivita je niečo iné.
Niečo iné je prípad, keď úrad alebo úradník vydá rozhodnutie, na ktoré nemá zo zákona kompetencie, také rozhodnutie je automaticky neplatné. Ale kotlebovcov zatiaľ žiadny súd nezakázal a až do prípadného zákazu sú legitímnou parlamentnou stranou s hlasovacím právom. A ak by im rozpustili stranu, mali by mať právo dokončiť poslanecký mandát, v opačnom prípade by išlo o zneplatnenie výsledkov volieb a bol by to dôvod na predčasné voľby. Aspoň podľa mňa, neskúmal som, ako je to v zákonoch ošetrené.

Norman

ak by im rozpustili stranu, nijako by sa to nedotklo ich súčasného mandátu ako poslancov. Asi by im vyškrtli strannícku príslušnosť v zoznamoch a stali by sa "nezávislí", alebo by vytvorili svoju parlamentnú frakciu - to všetko sú ale nepodstatné detaily. Podstatné je, čo budú sudcovia Najvyššieho súdu vlastne chcieť.
Je zaujímavé možno aj to, že sa to bude riešiť teraz, bez prítomnosti Harabína na tomto súde.

Náhodný okoloidúci

Je možné, že cieľom je zabrániť kotlebovcom v účasti na eurovoľbách, takže proces môže byť aj na objednávku zo zahraničia. Ale to len tak konšpirujem.

Ľubov

Ja zas konšpirujem,že poriadok s podpindosníkmi u nás aj u nich si nakoniec urobí aj tak iba Trump.

Alebo niekto ďalší.

Norman

sú veľmi dobrá pripomienka. Hej, to by mohol byť dôvod, lebo globalistov chytá ohľadne EU volieb dosť panika.

nové texty